MuğlaLondra

MuğlaLondraInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Muğla - Londra Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Londra - Muğla Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Çevredeki Turistik Merkezlerden Muğla Dalaman Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Muğla’da yer alan ve aktif olarak hizmet veren iki havalimanından biri olan Dalaman Havalimanı’na Fethiye, Datça ve Marmaris gibi popüler turistik merkezlerden direkt olarak ulaşım sağlanabiliyor. MUTTAŞ otobüsleri ile istediğiniz yerden Dalaman Havalimanı’na kolayca gidebileceğiniz gibi farklı özel ulaşım araçları vasıtasıyla da ulaşımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Havalimanı için hizmet veren HAVAŞ servisleri ise sadece Marmaris ve Fethiye’den yolcu alıyor. Eğer Fethiye’den HAVAŞ otobüslerine binmeniz gerekiyorsa Göcek ve Fethiye Otogarı’ndan rahatlıkla bu araçlara ulaşabiliyorsunuz. Fakat daha uzak noktalardan HAVAŞ servislerine binmek için öncelikle Dalaman ilçe merkezine gitmeniz gerekiyor. Muğla’da veya çevredeki ilçelerde kaldığınız süre içerinde bir araç kiralayarak rahatça gezdikten sonra döneceğiniz zaman aracınızı havalimanına ulaşım sağladıktan sonra iade edebileceğiniz gibi kısıtlı vaktiniz kaldığında bireysel veya paylaşımlı olarak bir taksi tutarak da Dalaman Havalimanı’na rahatça ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Toplu Ulaşım Araçları İle Turistik Merkezlerden Dalaman Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Dalaman İlçe Merkezinden Dalaman Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Dalaman şehir merkezinden Dalaman Havalimanı’na en ekonomik ulaşım aracı olan MUTTAŞ otobüslerini kullanarak 5 ila 10 dakika gibi bir sürede rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede yer alan Dalaman Havalimanı, şehir merkezine yakın olduğu için hangi aracı kullanırsanız kullanın bu ulaşım süresi çok değişmiyor. Hal böyle olunca çok acil bir durum olmadığı sürece en ekonomik ulaşım aracı olan MUTTAŞ otobüsleri aynı zamanda en mantıklı ulaşım aracı da olmuş oluyor. Öte yandan HAVAŞ otobüsleri vasıtasıyla da şehir merkezinden Dalaman Havalimanı’na rahatça ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Marmaris’ten Dalaman Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

MUTTAŞ otobüsleri vasıtasıyla Marmaris’ten Dalaman Havalimanı’na direkt olarak ulaşım sağlamak mümkün. Uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre hareket eden MUTTAŞ otobüsleri sayesinde haftanın her günü Marmaris’ten Dalaman Havalimanı’na rahatça ulaşabiliyorsunuz. Öte yandan HAVAŞ servisleri de Marmaris’ten Dalaman Havalimanı’na ulaşmak için kullanabileceğiniz bir başka toplu taşıma aracı. Sadece Fethiye ve Marmaris’ten kalkan HAVAŞ servisleri vasıtasıyla 90 dakika gibi bir sürede havalimanına gidebiliyorsunuz. Fakat uçağınızın kalkmasına daha kısıtlı bir zaman kaldıysa taksi çağırmanız daha mantıklı olabilir. Zira HAVAŞ servisleri belirli bir güzergâhı izlediği için her zaman 90 dakika içerisinde Dalaman Havalimanı’na gidemeyebiliyor.

Fethiye’den Dalaman Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Fethiye’den Dalaman Havalimanı’na MUTTAŞ otobüslerini kullanarak aktarma yapmadan ulaşmak mümkün. Haftanın her günü uçuç saatlerine göre hareket eden bu otobüslerin güncel hareket saatlerine ise MUTTAŞ’ın resmi internet sitesinden ulaşabiliyorsunuz. Fethiye’den Dalaman Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer toplu taşıma aracı ise HAVAŞ servisleri. Daha önce de belirttiğimiz gibi HAVAŞ servisleri sadece Fethiye ve Marmaris’ten kalkıyor. Bu sebeple Fethiye’den rahatlıkla ulaşabileceğiniz HAVAŞ otobüslerine binerek 1 saat içerinde Dalaman Havalimanı’na gidebiliyorsunuz. Öte yandan yolun üzerinde yer alan Göcek, Ölüdeniz ve Günlükbaşı gibi diğer turistik merkezlerden de geçtiği için bu duraklardan da HAVAŞ servislerine binebiliyorsunuz. Fakat belirli bir güzergâhı izledikleri için trafiğin durumuna göre her zaman 1 saatte yolculuğunu tamamlayamayan HAVAŞ servisleri, bazı durumlarda uçağınıza yetişememenize sebep olabiliyor.

Köyceğiz’den Dalaman Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

Sadece yaz aylarında olmak üzere Köyceğiz’den Dalaman Havalimanı’na MUTTAŞ otobüsleri vasıtasıyla direkt olarak ulaşım sağlamak mümkün. Fakat ne yazık ki sezon dışında kalan aylarda Köyceğiz’den Dalaman Havalimanı’na gitmek için aktarma yapmanız gerekiyor. Haftanın her günü MUTTAŞ otobüslerini kullanarak gidebileceğiniz Dalaman Havalimanı’na aynı zamanda Marmaris üzerinden gelen HAVAŞ servisleri vasıtasıyla da gidebiliyorsunuz. Marmaris hattında çalışan HAVAŞ otobüslerine Köyceğiz’in yanında Gökova ve Ortaca gibi çekim merkezlerinden binerek de Dalaman Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları İle Dalaman Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Taksi

İster Dalaman’da ister çevredeki turistik noktalarda rahatça ulaşabileceğiniz taksiler vasıtasıyla Dalaman Havalimanı’na rahatça ulaşabiliyorsunuz. Haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veren taksileri tek başınıza kullanabileceğiniz gibi paylaşımlı olarak da seyahat edebiliyorsunuz. Taksiye binmeden önce pazarlık yapmanızın da faydası olabiliyor. Muğla Havalimanı’na ulaşmak için ise Fethiye’den 45 kilometrelik, Ölüdeniz’den 56 kilometrelik, Gökova’dan 63 kilometrelik, Akyaka’dan 67 kilometrelik ve Marmaris’ten 91 kilometrelik bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Öte yandan Antalya’nın Kaş ilçesinden de 143 kilometrelik bir yolculuk ile Dalaman Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Muğla Dalaman Havalimanı’na ulaşımda kullanabileceğiniz en rahat yollardan biri de araç kiralama. İster Dalaman seyahatiniz başladığınızda ister dönmenize saatler kala kiralayabileceğiniz araçlar vasıtasıyla oldukça hızlı bir şekilde Dalaman Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Dalaman’da Sembol, Ercan ve Enterprise gibi araç kiralama firmalarından yararlanabileceğiniz gibi Marmaris’te Elite, Ege ve Zeus gibi firmalardan da aracınızı kiralayabilirsiniz. Dalyan’da ise Caria, Tarık ve Garenta en çok rağbet gören araç kiralama firmaları. Eğer Antalya’nın Kaş ilçesinden bir araç kiralamak istiyorsanız Ali Baba, Andifli Rent A Car ve Deniz gibi firmaları tercih edebilirsiniz.

Transfer

Muğla’da her ne kadar şehir içi ulaşımda otobüsler kullanılsa da Dalaman Havalimanı’na ulaşım için sıklıkla tercih edilen bir diğer ulaşım yolu transfer şirketleri. Toplu taşıma araçları her ne kadar ekonomik olsa da bazen tatsız olaylar yaşamanıza sebep olabileceğinden şoförlü transfer araçları sizi bu dertlerden kurtarabiliyor. Bu sebeple Dalaman’da, Marmaris’te, Dalyan’da ve Muğla’nın birçok ilçesinde oldukça fazla transfer hizmeti veren firma mevcut. Öte yandan bazı araç kiralama firmaları Antalya gibi oldukça uzak noktalardan bile transfer hizmeti verebiliyor.

Muğla Dalaman Havalimanı Hakkında

1981 yılında hizmet vermeye başlayan Dalaman Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor. 2006 yılında yeni Dış Hatlar Terminali’ni açarak uluslararası düzeyde hizmet vermeye başlayan ve dünyanın birçok yerinden binlerce turisti çekmeyi başaran Dalaman Havalimanı; VIP, CIP, Sağlık hizmetleri ve ATM’lerin yanında 1355 araçlık devasa otoparkıyla da başarıyla hizmet veriyor.

 

Londra’da Ulaşım Hakkında

Londra, her yıl dünyanın her yerinden milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan ve bu ziyaretçilerin her birini kendisine hayran bırakmayı başaran eşsiz bir Avrupa başkenti. Şehrin gelişmişlik seviyesi ulaşım koşullarına da birebir yansıyor. Metro, otobüs, tren ve hatta bisiklet gibi ulaşım seçenekleri her kesimden ve her yaştan insan tarafından sıklıkla ve rahatlıkla kullanılabiliyor. Londra’nın toplu ulaşımı ise Transport for London isimli şirkete emanet. Devlet himayesindeki şirketin Oyster Card isimli akıllı kart uygulaması neredeyse tüm ulaşım biçimlerinde bakiye yüklenerek kullanılabiliyor. Öğrencilik gibi özel durumlarda kart sahiplerine indirim seçeneği var. Şehirde daha kısa bir süreliğine kalmayı planlayanlar ise istasyonlarda ve duraklarda bulunan gişelerden tek seferlik kart satın alabilirler. Günlük, haftalık ya da aylık olarak satın alabilen bu sınırlı kullanımlı kartlara Travel Card adı da veriliyor. Şehirde çeşitli ulaşım biçimlerini deneyimlerken; Londra’ya özel kurallar hakkında da fikir sahibi olmak gerek. Örneğin bisikletle metro kullanmak isteyenler için bu mümkün; ancak sabah ve akşamın yoğun iş saatleri olan 6-9 saatleri arasında bu türden bir ulaşım biçimine izin verilmiyor. Taksi kullanmak isteyenlerin de belirli saat aralıklarında değişen tarifelere hazırlıklı olmaları tavsiye ediliyor. Genellikle siyah olarak renklendirilen Londra taksilerinde fiyat konusunda sürücü de insiyatif kullanabiliyor; bu nedenle pazarlık etmenin yolu açık. Ancak taksi 3 kişiden fazla yolcuyu kabul etmezse ya da ek bagaj için ücret talep ederse de şaşırmamalısınız. Londra’da araba kiralamak isteyenler ise birden fazla konuyu tekrar göz önüne almalı. Trafik Avrupa geneline göre tersine bir işleyişe sahip ve oldukça yoğun. Otopark ücretleri ise hem kur farkı, hem de şehirde araç trafiğinin desteklenmemesi nedeniyle Türk Lirası cinsinden çok yüksek fiyatlara denk geliyor. Son olarak şehirdeki aktarma imkanlarının son derece gelişmiş olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Metro ya da tren gibi ulaşım araçlarını kullanırken, turnikelerden çıkış yapmadığınız taktirde ücretsiz olarak aktarmanıza devam edebilirsiniz. Londra seyahatinizden önce havalimanı ve şehir merkezi ulaşımı hakkında detaylı bilgi sahibi olarak, şehirdeki zamanınızı daha verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Londra Gatwick Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Londra’nın hem nüfusu hem de iş ve turizm potansiyeli bu kadar yüksek seviyede olunca; şehirdeki havalimanlarının sayısı da az değil. Londra Gatwick Havalimanı;  Heathrow, Stansted, London City ve Luton ile birlikte şehirdeki 5 havalimanı arasında yer alıyor. Alternatifler arasında Gatwick’in şehir merkezine uzak kaldığını söylemek hatalı olmaz. Londra Gatwick Havalimanı, şehir merkezine 47 kilometre mesafede yer alıyor ancak bu mesafeye rağmen havalimanından şehir merkezine ulaşmanın hala sayısız yolu var. Londra şehrini tamamen saran metro hattı buraya kadar doğrudan bir ulaşım sağlamasa da, ulaşımda trenlerden ya da otobüslerden faydalanmak mümkün. Özellikle tren ulaşımında bu havalimanı, sadece İngiltere’de değil; tüm Avrupa’da ön plana çıkıyor. Seferlerin sıklığı oldukça yeterli olmakla birlikte özel durumlarda taksi kullanmak ya da araba kiralamak da geçerli seçenekler arasında.

Toplu Ulaşım Araçları (Otobüs, Tren)

Otobüs

Şehir merkezinde otobüsle ulaşabileceğiniz durağı Victoria Coach olarak not edebilirsiniz. Bu durakla havalimanı arasında 1 saati aşkın bir mesafe bulunuyor. Yaklaşık 65-70 dakikalık mesafe için National Express otobüsleri her yarım saatte bir sefer düzenliyor. Havalimanının kuzey ve güney terminallerinde bilet satın alabileceğiniz noktalar var. Havalimanının içinden araca binip doğrudan şehir merkezine kadar aktarmasız ilerlemek istiyorsanız; National Express ile otobüs yolculuğu seçeneğini mutlaka değerlendirmelisiniz. Otobüs yolculuğu sırasında şehir dışındaki yerleşimlerden başlayarak Londra’nın farklı yüzlerini gözlemlemenin de keyfini çıkarabilirsiniz.

Tren

Londra Gatwick Havalimanı’ndan şehir merkezine demiryolu ile ulaşımda metronun eksikliğini tren dolduruyor. Trafiğin ortadan kalkmasıyla, Southern tren hattı için şehir merkezine ulaşım süresi yalnızca 45 dakika. Üstelik sadece şehir merkezine değil, İngiltere’nin pek çok farklı noktasına da havalimanı boyunca uzanan tren hattı boyunca ulaşabilirsiniz. Tren seçeneğini değerlendirmek isteyenler için, bu yolculuğun otobüse göre daha pahalı olduğunu hatırlatmakta da fayda var. Tek yön tren bileti, National Express otobüslerine göre 2 kat ücret gerektiriyor. Kur farkı da dikkate alındığında, pound ile yapacağınız ödeme otobüs ve tren arasında ciddi farka yol açabilir. Tren biletini gidiş dönüş almak ise, bu anlamda zamandan tasarruf ederken aile ekonomisini de korumanın tek yolu.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Dünyanın tüm şehirlerinde kullanabileceğiniz en kolay ve en konforlu ulaşım aracı elbette taksi. Taksiyle doğrudan varmak istediğiniz adrese kadar gidebilir ve bagaj taşıma sorunundan da kurtulmuş olursunuz. Tabii çoğu zaman bütçenizi aşan bir ücret karşılığında! İngiltere’de de taksi kullanmak oldukça pahalı bir ulaşım yolu. Otobüsün 10 katına, trenin ise 5 katına varan bir ulaşım ücretini gözden çıkarmalı ve yola başlamadan önce mutlaka ücret hakkında konuşmalısınız. Tatil planlaması yaparken taksi rezervasyonunu internet üzerinden yaptırmak gibi bir şansınız da var. Sabah ve akşamın trafik yönünden yoğun saatlerinde taksi yerine tren kullanmak kesinlikle daha makul olur.

Araç kiralama

Londra gibi trafiğin yoğun olduğu ve Türkiye’ye göre direksiyonların ters yönde yer aldığı bir şehirde araç kullanmak öyle kolay değil. Herhangi bir Avrupa şehrine göre iki kez düşünerek karar vermelisiniz. Ancak tecrübesi ve yeterliliği olanlar elbette Hertz, Sixt, Enterprise, Budget ve Avis gibi dünyaca ünlü araç kiralama ofislerini havalimanında rahatlıkla bulabilirler. Araç kiralamak için bu firmaların yanında daha küçük çaplı yerel şirketler de mevcut ve kimi zaman buralarda fiyat avantajı yakalamak mümkün olabiliyor. Aracın modeli ve kiralama süresi de araç kiralama ücreti konusunda belirleyici faktörler arasında yer alıyor.

Londra Gatwick Havalimanı