LondraMuğla

LondraMuğlaInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Londra - Muğla Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Muğla - Londra Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Londra Gatwick Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Londra Gatwick Havalimanı’na giderken mutlaka havalimanındaki uzun güvenlik kuyruklarını, check-in sürelerini ve trafiği göz önüne almalısınız. Ne de olsa 47 kilometrelik uzun bir yolun üzerinde mutlaka trafik sıkışıklıkları olabilir. Ayrıca havalimanının yolcu kapasitesi fazla olduğu için mutlaka güvenlik noktalarında ve bankolarda da kuyruk oluyor. Havalimanı haritasını çözmek bile turistler için zaman kaybına neden olabilir. Bu nedenle zaman yönünden temkinli olun ve bagaj taşıma ya da araç teslim etme gibi ekstra durumlarınız varsa daha da dikkat edin. Dönüş uçağınızı kaçırmanız durumunda, pound cinsinden yeni bir bilet satın almak zorunda kalabilir ya da daha kötüsü bilet bulamayabilirsiniz; aman dikkat!

Toplu Ulaşım Araçları (Otobüs, Tren)

Otobüs

Tıpkı geliş yolunda olduğu gibi şehir merkezinden havalimanına dönüşte de National Express ya da EasyBus gibi otobüs seçeneklerini rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan Victoria durağından kalkan otobüsler, belirlenen duraklarda yolcu da alarak ilerlediği için süre 1,5 saate kadar uzayabiliyor. Trafiğin yoğun olduğu saatlere özellikle dikkat etmek gerekli. Bilet alırken gidiş ve dönüş biletlerini aynı anda satın almak da size ekonomik yönden fayda sağlayabilecek, akılda tutulması gereken bir seçenek.

Tren

Şehir merkezinde bulunan tren istasyonu Londra Bridge olarak adlandırılıyor. Gelişte zorluk yaşamasanız da, havalimanına dönerken tren hatları arasında kafanız karışabilir. FCC ya da uzun adıyla First Capital  Connect adıyla bilinen hatta binmelisiniz. Seferler 15 dakikada bir düzenleniyor ve doğrudan havalimanına kadar erişim sağlıyor. Yolculuğun yaklaşık süresi 45 dakika. Otobüste olduğu gibi trende de gidiş dönüş için aynı anda, daha ekonomik fiyata bilet satın alabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Londra şehir merkezinde taksi bulmak elbette ulaşım seçenekleri içinde en kolay alternatif.  Bu pahalı ancak konforlu yolu havalimanı dönüşünde de tercih etmek istiyorsanız; yine taksi rezervasyonunu önceden yaptırmaya çalışın. Kendinizi hem maddi yönden hem de zamanlama yönünden güvence altına almak için; Uber benzeri yerel taksi uygulamalarından fiyat almayı deneyebilir ya da taksicinizle mutlaka ücret ve zamanlama hakkında konuşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Londra gezinizi kiralık araçla tamamladıysanız, havalimanı dönüşünde araç kiralama ofisindeki park ve teslim işlemleri için zaman ayırmayı da unutmayın. Araç kiralamada dikkate alınabilecek bir diğer alternatif de; tur şirketinin ya da otelin anlaşmalı olduğu ofisleri öğrenmek. Bu sayede ekonomik yönden avantaj yaratabilirsiniz. Londra’da hem otopark hem de benzin için de ekstra ödemeler yapmanız gerekeceğini mutlaka aklınızın ve bütçenizin bir köşesinde bulundurun.

Londra Gatwick Havalimanı Hakkında

Yıllık yolcu taşıma kapasitesi 45 milyon rakamını bulan Gatwick Havalimanı’nın resmi açılış tarihi 1958 yılına kadar dayanıyor. Burası tren ile doğrudan ulaşım sağlanabilen dünyadaki ilk havalimanı olma özelliğine de sahip. Londra gibi köklü bir şehirde, ulaşım ağında önemli yeri olan havalimanının 2024 yılı itibariyle saatte 50 tren seferine ev sahipliği yapması bekleniyor. Yine en geç 10 yıl içinde, buradan Londra’ya düzenlenecek tren seferleri için hedef; her 2,5 dakikada bir seviyesinde sefer sıklığını yakalamak. Yalnızca 2 terminali bulunan Londra Gatwick Havalimanı’nda terminaller Kuzey Terminali ve Güney Terminali olarak adlandırılıyor. Türkiye’den hem Türk Hava Yolları’nın hem de Pegasus gibi diğer havayolu firmalarının Gatwick’e düzenlenen seferleri mevcut. Havalimanının toplamda 60’a yakın ülke ile havayolu transferi var. 346 adet check-in bankosunun ve 69 adet self-servis check-in hizmet noktasının yer aldığı terminallerde bu yönden uzun kuyruklar yine de devam ediyor. Toplamda 30 bin kişinin çalıştığı havalimanı, müşteri memnuniyeti ve kalite yönünden çok sayıda ödüle sahip. Gatwick Havalimanı’na ulaşım seçeneklerine bakıldığında; en çok tercih edilen ulaşım biçimi yüzde 36 oranla araba. Bunu hemen yüzde 34 ile tren yolculuğu takip ediliyor. Diğer seçenekler ise kullanım sıklığına göre sırasıyla; taksi, otobüs ve kiralık araç. Ayrıca aktarmalı ulaşımlarda da sıklıkla Gatwick kullanılıyor; yani başka ülke ve şehirlerden gelen transit yolcular da sıklıkla havalimanında bulunuyor. Havalimanında 27 bin araçlık otopark imkanı var. Havalimanı içerisinde sınırları 30 bin metrekareyi bulan alışveriş ve yeme-içme alanları var. Her iki terminalde de sayısız restoran, kafe, tekstil ve gıda alışverişi seçeneklerinden faydalanmak mümkün. Hediyelik eşya alışverişinizi son dakikaya bıraktıysanız, havalimanı içerisindeki butiklerden faydalanabilirsiniz. Havalimanı içinde ayrıca vergisiz alışverişten faydalanabileceğiniz duty-free alanlar da mevcut. Ancak tüm bu alışveriş seçeneklerinin şehir merkezindeki makul seçeneklere göre en az 2 kat daha pahalı olduğunu göz önünde bulundurmakta fayda var. Engelli yolcuların havalimanı destek hizmetlerinden yararlanabilmek için uçuştan 72 saat önce havalimanı ile iletişime geçmeleri isteniyor. Bu sayede havalimanından şehir merkezine trenle ulaşımda da tekerlekli sandalye gibi imkanlardan faydalanmak mümkün olabilir.

Dalaman’da Ulaşım Hakkında

Muğla’nın en popüler ilçelerinden biri olan Dalaman, her yıl yerli ve yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Yine aynı sebeple ulaşımın çok önemli olduğu Dalaman’da gerek turistler gerekse yerli halk tarafından sıkça kullanılan ve en ekonomik ulaşım aracı ise toplu taşıma araçları. Dalaman’da seyahat ederken rahatlıkla kullanabileceğiniz bu konforlu ve ucuz toplu taşıma araçları, MUTTAŞ otobüsleri ve dolmuşları olarak da biliniyor. Güncel ulaşım ücretlerine Dalaman Belediyesi’nin internet sayfasından rahatça ulaşabileceğiniz MUTTAŞ otobüsleri yolcularından gidecekleri noktanın uzaklığına göre değişen bir ücret talep ediyor. Yani birçok belediyenin aksine nereye giderseniz gidin aynı ücreti vermiyorsunuz. Kentkartlar aracılığıyla kullanabileceğiniz bu toplu taşıma araçları ile 10 kilometrelik mesafelerde ise indirimli bir tarife uygulanıyor.

Muğla Dalaman Havalimanı’ndan Diğer Turistik Merkezlere Nasıl Gidilir?

Muğla’da yer alan ve aktif olarak hizmet veren iki havalimanından biri olan Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye, Datça ve Marmaris gibi cazibe merkezlerine direkt olarak ulaşım sağlanabiliyor. HAVAŞ servisleri ve MUTTAŞ otobüsleri ile istediğiniz yere kolayca gidebileceğiniz gibi farklı özel ulaşım araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Havalimanına iniş yaptıktan sonra araç kiralayarak Muğla’nın dışındaki ilçelere de rahatlıkla gidebileceğiniz gibi ister tek başınıza ister paylaşımlı olarak bir taksi tutarak hızlı bir şekilde istediğiniz noktaya da gidebiliyorsunuz.

Toplu Ulaşım Araçları İle Turistik Merkezlere Nasıl Gidilir?

Dalaman Havalimanı’ndan Dalaman İlçe Merkezine Nasıl Gidilir?

Şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta yer alan Dalaman Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirdikten sonra en ekonomik ulaşım aracı olan MUTTAŞ otobüslerini kullanarak 5 ila 10 dakika gibi bir sürede Dalaman şehir merkezine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Mesafe kısa olduğu için hangi aracı kullanırsanız kullanın sürede pek bir değişiklik olmayacağı için bu otobüsleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Öte yandan HAVAŞ otobüsleri vasıtasıyla da şehir merkezine rahatça ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e Nasıl Gidilir?

MUTTAŞ otobüsleri vasıtasıyla Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e direkt olarak ulaşım sağlamak mümkün. Uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre hareket eden MUTTAŞ otobüsleri sayesinde haftanın her günü Marmaris’e rahatça ulaşabiliyorsunuz. Öte yandan HAVAŞ servisleri de Marmaris’ ulaşmak için kullanabileceğiniz bir başka toplu taşıma aracı. Dalaman Havalimanı’ndan kalkan ve en rahat ulaşım yollarından biri olan HAVAŞ servisleri 90 dakika gibi bir sürede aktarmasız olarak Marmaris’e gitmenize imkân veriyor.

Dalaman Havalimanı’ndan Fethiye’ye Nasıl Gidilir?

MUTTAŞ otobüslerini kullanarak Fethiye’ye aktarma yapmadan ulaşmak mümkün. Haftanın her günü uçuç saatlerine göre hareket eden bu otobüslerin güncel hareket saatlerine ise MUTTAŞ’ın resmi internet sitesinden ulaşabiliyorsunuz. Fethiye’ye gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer toplu taşıma aracı ise HAVAŞ servisleri. Dalaman Havalimanı’ndan HAVAŞ otobüslerine binerek 1 saat içerinde Fethiye’ye ulaşım sağlanabiliyor. Öte yandan bu otobüsleri kullanarak yolun üzerinde yer alan Göcek, Ölüdeniz ve Günlükbaşı gibi diğer turistik merkezlerde de inebiliyorsunuz.

Dalaman Havalimanı’ndan Köyceğiz’e Nasıl Ulaşılır?

Sadece yaz aylarında olmak üzere Dalaman Havalimanı’ndan MUTTAŞ otobüsleri vasıtasıyla Köyceğiz’e direkt olarak ulaşım sağlamak mümkün. Fakat ne yazık ki sezon dışında kalan aylarda Köyceğiz’e gitmek için aktarma yapmak gerekiyor. Haftanın her günü MUTTAŞ otobüslerini kullanarak gidebileceğiniz Köyceğiz’e aynı zamanda HAVAŞ servisleri vasıtasıyla da gidebiliyorsunuz. Marmaris hattında çalışan HAVAŞ otobüslerine binerek Köyceğiz’in yanında Gökova ve Ortaca gibi çekim merkezlerine ulaşmak da mümkün.

Özel Ulaşım Araçları İle Dalaman Havalimanı’ndan Turistik Merkezlere Nasıl Gidilir?

Taksi

Dalaman Havalimanı’nın önünde yer alan taksilerle ister Dalaman’a ister çevredeki turistik noktalara rahatça ulaşabiliyorsunuz. Haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veren taksileri tek başınıza kullanabileceğiniz gibi paylaşımlı olarak da seyahat edebiliyorsunuz. Gideceğiniz noktaya göre taksiye binmeden önce fiyat bilgisi alabileceğiniz panolar da belirli noktalarda mevcut. Öte yandan taksicilerden de fiyat hakkında bilgi alabileceğiniz, taksi ile sıkça gidilen duraklar ise havalimanına 6 kilometre uzaklıkta yer alan Dalaman, 26 kilometre uzaklıkta yer alan Ortaca, 19 kilometre uzaklıkta yer alan Göcek ve 29 kilometre uzaklıkta yer alan Köyceğiz.

Araç Kiralama

Gelen yolcu salonlarının bulunduğu yerden rahatlıkla ulaşabileceğiniz araç kiralama firmaları, haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veriyor. Muğla’da veya çevre illerde rahatlıkla gezmek için kullanabileceğiniz bu araçları Avis, Sixt, Budget, Europcar gibi ünlü araç kiralama firmalarından kiralayabiliyorsunuz. Uçuştan önce firmalara telefonla ulaşarak araç kiraladığınızda ise siz uçaktan indiğinizde aracınız hazır olarak sizi bekliyor.
Transfer: Dalaman’a gitmeden önce Dalaman’da yer alan transfer firmalarından biriyle anlaşarak ulaşım tarihinizi ve saatinizi verdiğiniz takdirde, siz indiğinizde şoförlü bir araç havalimanında sizi bekliyor. Yorucu bir seyahatten sonra ayaklarınızı uzatıp istediğiniz noktaya en hızlı ve en konforlu şekilde gitmenizi sağlayacak transfer araçları ile rahatça ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Dalaman Havalimanı