MuğlaErzurum

MuğlaErzurumInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Muğla - Erzurum Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Erzurum - Muğla Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Erzurum’da Ulaşımı Hakkında

Türkiye’de kayak turizmi denince ilk akla gelen ve gerek tarihi gerekse kültürel zenginliğiyle her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turisti çekmeyi başaran Erzurum’da, turizmin bir sonucu olarak şehir içi ulaşım da bir hayli gelişmiş durumda. Farklı hatlarda çalışan otobüsleriyle şehrin hemen her yerine aktarma yaparak ulaşabileceğiniz Erzurum’da, taksi vasıtasıyla da cüzi miktarlar karşılığında istediğiniz her noktaya gidebiliyorsunuz. Öte yandan birçok araç kiralama firması da bulunan Erzurum’da, makul sayılabilecek fiyatlarla aracınızı kiralayarak şehir içinde ve çevre illerde rahatlıkla gezme fırsatını da yakalayabiliyorsunuz. Yılın her mevsiminde farklı bir festival ya da turistik etkinlik sayesinde yüzbinlerce ziyaretçi çekmeyi başaran Erzurum’a gittiğiniz mevsim ne olursa olsun yolda kalmanız veya ulaşım aracı bulamamanız ise imkânsız.

Erzurum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Erzurum Havalimanı’na indikten sonra şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz birçok farklı yol mevcut. Bu yollardan en çok tercih edileni ise havayolu firmalarının iniş ve kalkış seferlerine göre düzenlenen ve Erzurum Belediyesi tarafından işletilen servisler. Daha konforlu ve hızlı bir ulaşım aracı isteyenler için ise taksilerin ön plana çıktığı Erzurum Havalimanı’na gelmeden önce konaklayacağınız otelle önceden görüşerek bir transfer aracı da talep edebiliyorsunuz. Öte yandan araç kiralamak, Erzurum’da uzun süre kalmayı planlayanlar ve çevre illeri de gezmek isteyenler için en ekonomik ve rahat ulaşım aracı olarak karşımıza çıkıyor. Erzurum Havalimanı’ndan Erzurum’un şehir merkezine gitmek ise en fazla 25 dakika sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları

Otobüs: Daha önce de belirttiğimiz gibi Erzurum Belediyesi’ne bağlı olarak çalışan ve sefer saatlerini uçakların iniş ve kalkışlarına göre düzenleyen otobüsler mevcut. Cüzi bir miktar para ödeyerek yararlanabileceğiniz bu otobüsler sayesinde şehir merkezine ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre yaklaşık yarım saat sürüyor. Belediye bünyesinde hizmet veren bu otobüsler; Erzurum Havalimanı’ndan kalktıktan sonra Otogar, Erzurum Teknik Üniversitesi, EBŞ Belediye Spor Tesisleri, Belediye, Kız Meslek Lisesi, Hastaneler Caddesi, Gez Mahallesi duraklarından geçiyor ve son durağı olan İstasyon Meydanı’na ulaşıyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Erzurum Havalimanı terminalinin önünden rahatlıkla ulaşabileceğiniz taksiler, haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veriyor. Hem hızlı hem de konforlu bir ulaşım aracı olarak nitelendirebileceğimiz taksiler hem gece hem de gündüz aynı tarife üzerinden sefer düzenlemeleriyle de fahiş fiyatlardan kaçınmanızı sağlıyor. Erzurum Havalimanı’na bağlı olarak çalışan bu taksilere kalabalık bir şekilde bindiğiniz takdirde ise neredeyse belediye otobüsleriyle aynı fiyatlara gitmek istediğiniz yere ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Erzurum’a gelmeden önce küçük bir fiyat araştırması yaparak gayet makul ücretler karşılığında araç kiralayabileceğiniz birçok firmanın ofisi mevcut Erzurum Havalimanı’nda. Ön rezervasyon yaptırdığınız takdirde, siz havalimanına inişinizi gerçekleştirdiğiniz anda hazır olarak sizi bekleyen bu araçları dilerseniz Erzurum’a vardıktan sonra iç hatlar terminalinde yer alan ofislerden de kiralayabiliyorsunuz. 7 gün ve 24 saat boyunca hizmet veren ve Erzurum Havalimanı’nda ofisini bulabileceğiniz en güvenilir araç kiralama firmaları ise Sude Oto Kiralama, National, Evis, Başar Oto, Avis, A11 Tur, Tutku Rent A Car, Hertz, Er-Sude Oto Kiralama, Yılmaz Oto Kiralama ve Palandöken Safir Taşımacılık. Yerli ve yabancı bu firmalardan araç kiraladığınız takdirde aracınızla havalimanıyla arasında 13 kilometre mesafe bulunan şehir merkezine ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre sadece 15 dakikanızı alıyor.

Erzurum Havalimanı