TokyoBerlin

TokyoBerlinInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Tokyo - Berlin Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Berlin - Tokyo Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Berlin Şehir İçi Ulaşım Hakkında

Almanya’nın başkenti Berlin, Avrupa’nın en gelişmiş şehirleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Her yıl binlerce turisti ağırlayan bu muhteşem şehrin en çok misafiri ise hiç kuşkusuz Türkiye’den oluyor. Özellikle Soğuk Savaş döneminin simgesi haline elmiş bu şehir yılın her dönemi görülmeye değer…
Peki Berlin’e gittiğinizde ulaşımı nasıl sağlayacağınızı biliyor musunuz? Zira bilmediğiniz bir şehre gittiğinizde en büyük problem yol bulmak oluyor. Berlin’in çok gelişmiş bir toplu taşıma ağı var. Her ne kadar Berlin toplu taşıma ve raylı sistemler haritası karışık ve korkutucu görünse de bu şehirde istediğiniz her yere toplu ulaşım araçlarıyla varabilirsiniz. Haritayı ise turist danışma bürolarından veyahut istasyonlardan edinebiliyorsunuz.
Berlin’de tren hattı S Bahn, metro hattı ise U Bahn olarak adlandırılıyor. Bu iki hat ile hemen hemen şehrin her noktasına ulaşım mümkün. Daha hızlı bir ulaşım imkânı sunan banliyö trenler ile şehrin çevresindeki bölgelere, metroyla ise kent içindeki yerleşim yerlerine ulaşım sağlanıyor. Berlin’de metrolar sabah 04.00 ila gece 01.00 arasında hizmet veriyor. Metrodan sonra en çok kullanılan toplu taşıma aracı ise otobüs. Çift katlı otobüsler, normal otobüsler, geceleri yolcu taşıyan ve N harfiyle başlayan otobüsler olmak üzere şehir içi ulaşımda üç tip otobüs kullanılıyor. Dünyanın en eski tramvay hatlarından birine sahip olan bu muhteşem şehirde, şehrin doğu kesimine hizmet veren ve metro hattıyla bağlı 22 tramvay hattı var. Berlin’de tramvay hatları 24 saat boyunca yolculara ulaşım imkanı sunuyor. Son olarak, bu şehirde ulaşım ağı A, B ve C olmak üzere 3’e ayrılıyor. A bölgesi Berlin’in ana şehir merkezini, B bölgesi büyük kısım yerleşim bölgelerini, C bölgesi ise şehir merkezinden uzaktaki yerleşim yerlerini ifade ediyor. Bilet alırken A – B, B – C ya da A – B – C şeklinde gideceğiniz bölgeleri kapsayan kombinasyonları tercih edebiliyorsunuz. Aylık, turistik ve kısa mesafe olarak da bilet seçenekleriniz var. Bunun dışında tek seferlik, günlük ve 4 biniş hakkı veren biletler alınabiliyor. Tek seferlik bileti 2 saatlik süreyle tek yönde kullanabiliyorsunuz. Günlük kartı ise gün içinde sınırsız kullanabiliyorsunuz.

Berlin Tegel Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşılır?

Almanya’nın başkenti Berlin’de, Schönefeld ve Tegel olmak üzere iki havalimanı bulunuyor. Tegel Havalimanı, şehir merkezine daha yakın olduğundan daha çok tercih ediliyor. Öyle ki Tegel Havalimanı, Berlin şehir merkezinin 8 km kuzeybatısında konumlanıyor. Dolayısıyla havalimanından şehir merkezine varmak yarım saatinizi dahi almıyor. Berlin Tegel Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için pek çok seçeneğiniz var. Gece gündüz, 7/24 hizmet veren otobüslerle Berlin Tegel Havalimanı’ndan tren ya da metro istasyonuna gidip, buradan da şehir merkezine geçiş yapabiliyorsunuz. Öte yandan havaalanı ekspres otobüsleri de çokça tercih ediliyor. Bunların dışında taksiye binebilir ya da araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Toplu Ulaşım Araçları

Otobüs

Berlin Tegel Havalimanı’ndan şehir merkezine direkt götüren bir otobüs yok. Ancak 128 ve 109 hat numaralı otobüslerle son durağa kadar gidip, buradan metro ya da trenle aktarmalı olarak merkeze geçebiliyorsunuz. 128 ve 109 hat numaralı otobüsler, havalimanı terminal çıkışındaki otobüs durağından kalkıyor ve sizi istediğiniz durakta indiriyor. İki otobüs de 10’ar dakika aralıklarla hareket ediyor ancak güzergahları farklı. 109 numaralı otobüs şehrin batısına doğru ilerliyor ve hayvanat bahçesi durağına kadar gidiyor. Diğer yandan 128 numaralı otobüs ise Osloer Strasse metro istasyonuna kadar götürüyor.
Havaalanı Ekspres Otobüsü: Berlin Tegel Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda en çok havalimanı ekspres otobüsleri tercih ediliyor. İki ekspres otobüs var: TXL JetExpressBus ve X9 JetExpressBus. 109 numaralı otobüsün olduğu gibi X9 ekspresin de son durağı havalimanı ve 10 dakikada bir kalkıyor. X9 ekspres otobüsle şehir merkezine 20 dakikada varılabiliyor. TXL JetExpressBus ise 6 dakikada bir kalkıyor ancak hayvanat bahçesi yönüne gitmiyor. TXL’nin son durağı Alexanderplatz ve yolculuk ise ortalama yarım saat sürüyor. Diğer otobüsler gibi ekspres otobüsler de direkt şehir merkezine götürmüyor, bu nedenle son duraklarında inip metro ya da trene aktarma yapmanız gerekecek.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Her havalimanında olduğu gibi Berlin Tegel Havalimanı’nda da terminalin hemen çıkışında onlarca taksi sizi bekliyor. Dilerseniz toplu ulaşım araçlarının saatlerini beklemek yerine taksiye binebilir, hızlı ve rahat bir şekilde gideceğiniz yere varabilirsiniz. Özellikle çantalarınız ağırsa ya da çocuklarınızla seyahat ediyorsanız toplu ulaşım araçlarıyla aktarmalı olarak merkeze gitmek sizin için yorucu olabilir. Üstelik taksiler günün her saati hizmet veriyor ve sizi gideceğiniz noktaya kadar bırakıyor.

Araç Kiralama

Tegel Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine direkt ve kolayca ulaşım için bir diğer seçeneğiniz de araç kiralama olabilir. Havalimanında birden fazla araç kiralama hizmeti veriyor. Dilerseniz önceden araştırdıktan sonra internet üzerinden, dilerseniz de bu firmalardan birinin şubesine uğrayıp detaylı bilgi alarak istediğiniz aracı kısa sürede kiralayabiliyorsunuz. Araç kiralama firmalarının tamamının ofisleri, havalimanının en alt katında, terminal E ve P2 park yerine yakın bir yerde konumlanıyor. Berlin Tegel Havalimanı’nda, Avis, Enterprise, Europcar, Hertz ve Sixth araç kiralama firmaları hizmet veriyor.

Berlin Tegel Havalimanı