BerlinTokyo

BerlinTokyoInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Berlin - Tokyo Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Tokyo - Berlin Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Berlin Tegel Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Berlin şehir merkezinden Tegel Havalimanı’na gitmek için pek çok seçenek var. Tegel Havalimanı, şehir merkezinin 8 km kuzeybatısında yer alıyor ve yılda ortalama 21 milyon yolcuya hizmet veriyor. Havalimanına ulaşım özel ulaşım araçlarıyla mümkün olduğu gibi toplu ulaşım araçlarıyla da rahatça sağlanabiliyor. Taksiyle ya da araç kiralayarak merkezden havalimanına direkt ulaşım sağlayabilirsiniz. Tegel Havalimanı’na giden belediye otobüsleri ile havalimanı servislerine binmek içinse metro ya da trenle son durağa kadar gidip aktarma yapmanız gerekiyor. Biri şehrin batı kesiminden diğeri ise doğu kesiminden hareket eden 109 ve 128 hat numaralı otobüslerle 15 – 20 dakikada havalimanına ulaşmanız mümkün. Öte yandan yine TXL JetExpressBus ve X9 JetExpressBus isimli ekspres havaalanı otobüsleriyle de Berlin Tegel Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Toplu Ulaşım Araçları

Otobüs

Berlin şehir merkezi ile Tegel Havalimanı arasında ulaşımı sağlayan belediye otobüsleri mevcut, ancak bunlar direkt olarak hizmet vermiyor. U hattı (metro hattı) ya da S hattı (tren hattı) ile aktarma yapmanız gerekiyor. Şehir merkezinden metroya binip Osloer Strasse istasyonunda inebilir, ardından 128 numaralı otobüse binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. Diğer yandan tren hattını kullanarak hayvanat bahçesi durağında inip, buradan 109 hat numaralı otobüslerle havaalanına ulaşabilirsiniz. İki otobüs de 10’ar dakika aralıklarla kalkıyor.
Havaalanı Ekspres Otobüsü: Berlin Tegel Havalimanı ile şehir merkezi arasında normal otobüslerin yanı sıra en çok tercih edilen seçeneklerden biri de havalimanı ekspres servisleri. TXL JetExpressBus ve X9 JetExpressBus isimli ekspres otobüsler, rahat ve konforlu bir ulaşım imkanı sunarken bütçenizi de çok sarsmıyor. X9 JetExpressBus 10 dakikada 1, TXL JetExpressBus ise 6 dakikada bir kalkıyor ancak güzergahları farklı. X9 109 numaralı belediye otobüsü gibi hayvanat bahçesi yönüne giderken, TXL’nin son durağı Alexanderplatz ve yolculuk ortalama yarım saat sürüyor. Diğer otobüsler gibi ekspres otobüsler de direkt şehir merkezinden hareket etmiyor, metro veya trene binip son duraklarında indikten sonra bu otobüslere aktarma yapmanız gerekiyor.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Havaalanı ekspres servisleri ile belediye otobüsleri dışında taksiyle de havalimanına gidebilirsiniz. Hiç kuşkusuz taksi daha rahat bir ulaşım aracı olacaktır. Her şeyden önce şehir merkezinde dilediğiniz noktaya taksi çağırabilir, aktarmasız bir şekilde havalimanına en kısa sürede varabilirsiniz. Özellikle yetişmeniz gereken bir uçağınız varsa, kalabalık bir grup ya da çocuklu bir aileyseniz, veyahut valizleriniz sizin için birer işkenceye dönüşecek kadar ağırsa taksiye binmek en ideal seçenek olacaktır.

Araç Kiralama

Berlin şehir merkezinden Tegel Havalimanı’na rahat ve özgür bir ulaşım için taksinin yanı sıra araç kiralamayı da düşünebilirsiniz. Havalimanında Avis, Enterprise, Europcar, Hertz ve Sixth gibi araç kiralama firmaları hizmet verirken, şehir merkezinde farklı firmalar da var. İnternetten araştırarak Berlin’de araç kiralama hizmeti sunan firmaların hemen hemen hepsini bulabiliyorsunuz. Dilerseniz internet üzerinden ön rezervasyon yoluyla, dilerseniz de şubeden araç kiralama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Araç kiralama firmalarının tamamının Tegel Havalimanı’ndaki ofisleri, havalimanının en alt katında, terminal E ve P2 park yerine yakın bir yerde konumlanıyor.

Berlin Tegel Havalimanı Hakkında

Berlin Tegel Havalimanı, Almanya’nın en yoğun 4 havalimanından biri ve yılda 20 milyonu aşkın yolcuyu ağırlıyor. Berlin’de bir havalimanı daha var ancak Tegel şehir merkezine daha yakın ve daha çok uçak seferleri düzenleniyor. Berlin şehir merkezinin 8 km kuzeybatısında yer alan bu havalimanı, her gün Avrupa başta olmak üzere dünyanın pek çok bölgesine hizmet veriyor. Berlin’de Tegel dışında hizmet veren diğer havalimanı ise Schönefeld Havalimanı. Ancak Schönefeld, Tegel Havalimanı kadar yoğun değil. Zira her şeyden önce şehir merkezine daha uzak ve şehrin 18 km güneydoğusunda yer alıyor. Tegel Havalimanı’ndan daha küçük bir alana konumlanan Schönefeld Havalimanı, 2017 verilerine göre yılda 13 milyon yolcu ağırlıyor. Tegel Havalimanı’nın 2017’de hizmet verdiği yolcu sayısı ise 20,5 milyonu buldu. Bu havalimanından şehir merkezine otobüs ya da trenle gidilebiliyor. Diğer yandan taksi ve araç kiralama şirketleri de hizmet sunuyor.  Bugün, 60’ı aşkın hava yolu firması Berlin’e her gün aktarmalı / aktarmasız uçuşlar düzenliyor. Türkiye’den de Pegasus, Türk Hava Yolları, Sun Express ve Onur Air ile Berlin’e uçmak mümkün. Yolculuk ortalama 3 saat sürüyor ve her gün için Berlin’e direkt ya da aktarmalı seferler düzenleniyor. İstanbul, İzmir, Antalya gibi büyük şehirlerden Berlin’e aktarmasız uçuşlarla rahatlıkla gidilebiliyor. Zira Berlin’in ilgi çekici bir şehir olmasının yanı sıra Türk vatandaşların çoğunlukta olduğu bir ülke olan Almanya’nın başkenti olması nedeniyle hava yolu firmaları her gün çeşitli illerimizden düzenli seferler düzenliyor. Üstelik biletinizi birkaç ay öncesinden satın aldığınızda erken rezervasyon imkanlarından da faydalanabiliyorsunuz. 2000 yılında Berlin Tegel Havalimanı’nın bir yılda hizmet verdiği yolcu sayısı ortalama 10,5 milyon iken 2017’de bu rakam 20,5 milyonu buldu. Yolcu sayısı her geçen gün giderek artıyor ancak havalimanındaki hizmetler de ona göre gelişiyor. Berlin Tegel Havalimanı’nda ATM’lerden döviz bürolarına, restoranlardan alışveriş merkezlerine pek çok alanda yolcuların her ihtiyacı karşılanıyor. Ulaşım konusunda da gerek 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler ile araç kiralama şirketleri, gerekse otobüslerle havaalanı servisleri şehir merkezine rahatça gidilmesini sağlıyor.