Hatayİzmir

HatayİzmirInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Hatay - İzmir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İzmir - Hatay Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Hatay Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda en çok kullanılan toplu taşıma araçları olan belediye otobüsleri ve minibüslerle Hatay Havalimanı'na gitmek maalesef mümkün değil. Bunun yerine havalimanı servisleri kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra haftanın yedi günü hizmet veren taksiler ve dilediğiniz vakit dilediğiniz yere gitmenizi sağlayacak araç kiralama seçeneklerini de düşünebilirsiniz. Havalimanı transfer hizmeti ise yalnızca otelinizin hizmet kapsamında bulunuyorsa faydalanabileceğiniz bir ulaşım şekli olarak ön plana çıkıyor. İskenderun merkezden Hatay Havalimanı'na gitmek istiyorsanız, seçtiğiniz ulaşım şekli ve trafik yoğunluğuna göre ortalama 60 dakikada, Antakya merkezden gitmek istiyorsanız da ortalama 30 - 35 dakika sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisleri)

Havalimanı Servisleri

Hatay merkezden havalimanı tek hizmet veren toplu taşıma aracı olan Havaş otobüsleri ile ulaşım oldukça rahat. İskenderun merkezden haftanın her günü Hatay Havalimanı'na servis bulabilirsiniz. Haftanın her günü sabah saat 03.15'te başlayan seferler, cuma ve pazar günleri hariç 17.15'te son buluyor. Havalimanı servisi ile İskenderun merkezden Hatay Havalimanı'na gitmek ortalama 60 dakika sürüyor. Antakya merkezden de aynı şekilde havalimanına gitmek Havaş otobüslerini kullanabilirsiniz. Haftanın her günü otobüs bulabileceğiniz Antakya merkezden saat 03:30'da seferler başlıyor, cuma ve pazar günleri hariç 17.30'a kadar devam ediyor. Cuma ve pazar günleri ise 20:15'e kadar servis bulabilmek mümkün. Antakya merkezden Hatay Havalimanı ise ortalama 30 - 35 dakika sürüyor. Havaş otobüsleri hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız 0554 537 13 82 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Hatay Havalimanı ile İskenderun merkez ve Antakya merkez arasında bulunan mesafeden dolayı taksiler pek tercih edilmese de, uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıyaysanız ya da kalabalık bir grup olarak havalimanına seyahat edecekseniz taksi, güzel bir ulaşım alternatifi olabilir. Hatay'da bulunan pek çok taksi durağından herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere araç çağırabilir, dilerseniz de yoldan bir taksi çevirerek havalimanına gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Hatay'da otobüs derdiyle uğraşmak istemeyen veya sürekli taksiye para vermeyi reddedenleri tercih ettiği araç kiralama, şehir merkezinden havalimanına gitmek için de iyi bir alternatif oluşturuyor. Hatay Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketlerinin herhangi birinden size en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Araç kiraladığınız takdirde eğer direkt olarak havalimanına gidecekseniz İskenderun merkezden ortalama 50 dakikada; Antakya merkezden ise ortalama 25 dakika içinde Hatay Havalimanı'na ulaşabilirsiniz.

Transfer

Konakladığınız otelin havalimanı transfer hizmeti bulunuyorsa yolculuğunuzdan en az bir gün önce otel yetkililerine uçağınızın hangi gün ve saat kaçta hareket edeceğini bildirirseniz, yetkililer en az 1 saat öncesinden Hatay Havalimanı'nda olacağınız şekilde size şoförlü bir araç ayarlıyorlar. Siz de hiç ulaşım derdine girmeden yolculuğunuzun tadını çıkartıyorsunuz.

Hatay Havalimanı Hakkında

2007 senesinde hizmet vermeye başlayan Hatay Havalimanı'ndan hem iç hatlar hem de dış hatlar seferleri düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl iç hatlar uçuşu yapan 1 milyon yolcu, dış hatlar uçuşu gerçekleştiren 300 bin yolcu olmak üzere toplamda 1.3 milyon yolcu Hatay Havalimanı'nı geçiş noktası olarak kullanmış. Hatay Havalimanı'ndan en çok sefer düzenleyen firmalar AnadoluJet, Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları olurken, en çok sefer düzenlenen iller de Ankara ve İstanbul.

İzmir’de Ulaşım Hakkında

Toplu taşıma araçları ile ulaşamayacağınız yer sayısının neredeyse sıfır olduğu İzmir’de şehir içi ulaşım ağı o kadar geniş ve gelişmiş ki Türkiye’nin hatta dünyanın sayılı yerleri arasında gösteriliyor. ESHOT otobüsleri, İzdeniz, İzban ve İzmir Metro gibi çok sayıda farklı toplu taşıma aracı ile tüm yolcularını başarıyla gitmek istedikleri yerlere ulaştırmayı başaran İzmir’de en dikkat çekici noktalardan biri ise bu farklı seçeneklerin tümüne ortak bir kart ile binilebiliyor olunması. Konaklayacağınız süreye göre alabileceğiniz Bilet 35, aylık bilet ve İzmirim Kart ile tüm bu ulaşım hizmetlerinden zahmetsizce yararlanabileceğiniz İzmir’de Urla gibi şehir merkezinden uzak ilçelere normal tarifeden biraz daha fazla bir ulaşım ücreti kesilse de merkeze yakın ilçelerin tümüne aynı fiyat tarifesi uygulanıyor. Kredi kartınız vasıtasıyla nerede olursanız olun kartınıza online olarak para yükleyebildiğiniz İzmir’de hangi toplu taşıma aracına binerseniz binin sabit bir fiyat tarifesinden yararlanabiliyor ve 90 dakika içerisinde yaptığınız hiçbir aktarmada ekstra bir ücret ödemiyorsunuz. Fakat bu 90 dakikalık aktarma uygulamasını Bilet 35 kartları ile kullanamayacağınızı belirtmekte fayda var. Bilet 35 kartları, genellikle şehirde birkaç gün veya birkaç hafta konaklayacak turistler tarafından kullanılıyor ve kullanıldığı ilk andan itibaren 35 gün boyunca geçerliliğini sürdürüyor. Size belirli bir sayıda toplu taşıma aracı kullanma imkânı sağlayan Bilet 35 kartları tüm gişelerden kolaylıkla temin edilebiliyor. Öte yandan gece geç vakitlerde de ulaşım imkânı sağlayan İzmir’de, bazı güzergâhlar arasında “Baykuş” adı verilen toplu taşıma araçları yer alıyor. Baykuşlar her ne kadar normal tarifenin iki katı kadar ücret talep etseler de geç vakitlerde sizi fahiş taksi fiyatlarından kurtarabiliyor.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’nda yolcuların şehir merkezine ulaşabilmesini sağlayan çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel ulaşım aracı mevcut. ESHOT otobüsleri, Havaş, İzmir Metro, İzban ve İzdeniz olarak sıralayabileceğimiz bu toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğiniz takdirde özel taşıma araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk fırsatı sunan özel taşıma araçları ise taksi ve araç kiralama olarak karşımıza çıkıyor. Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, trafiğin durumuna göre yaklaşık 20 ila 25 dakika sürüyor. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonlarında uzayabilen bu yolculuk süresini ise İzban kullanarak kısaltabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (ESHOT Otobüsleri, Havaş, İzban, İzmir Metro)

ESHOT Otobüsleri

İzmir’deki en aktif toplu taşıma aracı olarak nitelendirebileceğimiz ve şehrin hemen her noktasına konumlanan duraklarıyla istediğiniz yere rahatça gitmenizi sağlayan ESHOT otobüslerine, havalimanının geliş terminalinden çıktığınızda rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Gitmek istediğiniz yer Karşıyaka ve Mavişehir istikâmeti ise 200 numaralı otobüse, Alsancak Cumhuriyet Meydanı ise 202 numaralı otobüse ve Bornova, Metro ve Otogar durakları ise 204 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor. Günün 24 saati çalışan bu otobüs hatları sayesinde Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Havaş Otobüsleri

Her ne kadar ESHOT otobüslerinden daha pahalı olsa da dakikliği ve hızıyla dikkatleri üzerine çeken Havaş otobüsleri taksiye para vermek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Havalimanından Alsancak’a direkt olarak giden Havaş otobüsleri, sabah 08:40’tan sabaha karşı 03:30’a kadar saatte bir olmak üzere hizmet veriyor. Alsancak’taki son durağı Swissotel Büyük Efes Oteli olan Havaş otobüsleri, Adnan Menderes Havalimanı’ndan başlayarak sırasıyla Gaziemir, Karabağlar, Yeşildere, Kahramanlar, Basmahane ve Çankaya rotasını izliyor. Havalimanından Alsancak’a yaklaşık 1 saatte gitmenizi sağlayan Havaş otobüsleri ile aynı zamanda Aydın ve Manisa gibi çevre illere de ulaşabiliyorsunuz.

İzban ve İzmir Metro

Direkt olarak veya aktarmalı bir şekilde şehrin dilediğiniz her noktasına varmanızı sağlayan İzban ve İzmir Metro, trafikte vakit kaybetmeden hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için en ideal tercih. ESHOT otobüsleri gibi İzmir’in en popüler toplu taşıma araçlarından biri olan İzban’a havaalanından da rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. İzmir’in en uzak ilçelerine dahi ulaşabilmenizi sağlayan ve Gaziemir, Alsancak, Halkapınar, Şirinyer, Bayraklı, Menderes, Torbalı gibi yerlere giderken kullanabileceğiniz İzban, seferlerine saat 05:20’de başlayıp gece 01:20’de son veriyor. Hatay, Kemeraltı, Konak ve Çankaya gibi daha merkezi yerlere ulaşmanızı sağlayan İzmir Metro’nun seferleri ise haftanın 7 günü boyunca sabah 06:00’dan başlayıp gece 00:20’ye kadar devam ediyor. Havalimanından şehir merkezine gitmek istediğinizde ise Aliağa-Menemen istikâmetindeki İzban’a binerek Sarnıç, Gaziemir, Esbaş, Semt Garajı, Şirinyer, Kemer duraklarından sonra Alsancak’a ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Eğer zamanınız kısıtlıysa veya tek başınıza seyahat etmek istiyorsanız sizler için en ideal ulaşım aracı taksi. Havalimanı bünyesinde çalışan taksilerden birine binerek sabit fiyat tarifesinin verdiği avantajdan yararlanarak hangi taksiye binerseniz binin aynı ücreti ödüyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirdikten sonra terminalin dışında 7 gün ve 24 saat boyunca hizmet veren havalimanı taksilerinden birine binerek trafiğin durumuna göre yaklaşık 20-25 dakikada şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Şehirde daha uzun süre kalacaklar veya sürekli ve hızlı olarak seyahat etmesi gerekenler için ise en ideal tercih araç kiralamak. Önceden rezervasyon yaptırdığınızda siz havalimanına indiğinizde kapıda sizi bekleyecek olan aracınızı terminal içerisinde hizmet veren yerli ve yabancı birçok farklı firmadan temin edebiliyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı içerisinde yer alan başlıca araç kiralama firmalarını ise Sixt, Europcar, Avro Rent a Car, Trendcar, Garenta, Circular, Duray, Windy Car, Erboy, Avis, Budget, Pappilion, Rent Go ve Enterprise olarak sıralayabiliriz.