BarselonaLondra

BarselonaLondraInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Barselona - Londra Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Londra - Barselona Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Londra’da Ulaşım Hakkında

Birleşik Krallık ve İngiltere’nin başkenti olan Londra, dünyanın sosyoekonomik yönden en gelişmiş şehirlerinden biri. Burası yalnızca ülkesinin değil; Avrupa’nın da en önemli idari, ticari ve turistik merkezleri arasında. Ilıman okyanus ikliminin hüküm sürdüğü şehir, yılın her döneminde ziyaretçilerine başka bir keyif veriyor. Tabii her an şehrin meşhur yağmurlarına denk gelmeye hazırlıklı olmalısınız. Hem doğal güzelliklerin hem de tarihi yapıların itinayla korunduğu Londra’da zaman geçirirken yapılabilecek çok sayıda farklı ve eğlenceli aktivite var. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ikinci şehri olan Londra; en az dört ya da beş günlük bir gezi planlamasını kesinlikle hak ediyor. Londra’da şehir içi ulaşımın demirbaşlarından olan metro aynı zamanda dünyanın en eskilerinden biri olmasıyla ünlü. Londra metrosu ile şehrin hemen hemen her noktasına gidebileceğiniz gibi kısa mesafeli ulaşımlarınız için otobüs ya da taksileri de tercih edebilirsiniz.

Heathrow Havalimanı'ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Söz konusu dünyanın en turistik şehirlerinden biri olunca, yine dünyanın en yoğun havalimanları arasında yer alan Heathrow Havalimanı’ndan hareket etmenin de onlarca farklı yolu bulunuyor. Londra metrosu ve demiryolu bağlantıları, son derece gelişmiş durumda. Otobüs ise, havalimanından şehir merkezi yönüne gidişte geçerli seçeneklerden biri. Tüm bunlara taksi ve araç kiralama gibi özel ulaşım araçları da eklenince, Londra’da 7 gün ve 24 saat boyunca havalimanı-şehir merkezi transferi yapmak mümkün. Dikkate alınması gereken nokta ise, İngiltere’nin hem kur etkisi hem de yüksek hayat standardı nedeniyle pahalı bir ülke olduğu. Bu nedenle, tüm gezi bütçesini ulaşım giderlerine harcamamak için, büyük ölçüde toplu taşıma kullanmak faydalı olabilir. İhtiyaç duyarsanız, şehir merkezindeki turist danışma masalarından da güncel ulaşım ücretleri ve havalimanına en uygun ulaşım biçimleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Toplu Ulaşım Araçları

Otobüs

Heathrow Havalimanı’nın 5 terminali içerisinden 2 tanesinde otobüs durakları mevcut. 2 ve 3 numaralı terminallerden size yakın olanı seçip otobüse binebilirsiniz. National Express adı altında hareket eden otobüs seferleri, en fazla yarım saat gibi bir sürede tekrarlanıyor. Otobüs biletini online olarak satın almak ya da ön rezervasyon yaptırmak mümkün. Tabii bu nedenle, rezervasyon yapılmadığı durumlarda bir sonraki seferi beklemek de gerekebilir. Otobüs biletleri ile tren ücretleri yaklaşık olarak aynı seviyelerde seyrediyor.

Tren

Heathrow  Connect isimli trenler, Londra şehri ile havalimanı arasındaki demiryolu transferini sağlıyor. 1 numaralı terminal hariç olmak üzere terminallerin tümünde tren istasyonları mevcut. Gece 23:00’e kadar devam eden tren seferleri, hafta boyunca 04:30 gibi erken saatlerde çalışmaya başlıyor. Yalnızca Pazar günleri için, sefer saatleri daha geç başlayabilir. Trenle Londra şehir merkezindeki Paddington istasyonuna ulaşmak için yaklaşık 25 dakika süreye ihtiyaç var. Tren seferleri tek yön satın alınabildiği gibi; çift yön için de aynı anda işlem yapılabilir.

Metro

Dünyanın parmakla gösterilen metro sistemleri arasında yer alan Londra metrosu, havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en ekonomik alternatifi sunuyor. Yine ilk terminal hariç terminallerin tümünden metro istasyonlarına geçiş yapılabilir. Şehir merkezi yönüne doğru ilerlemek Piccadilly metro hattı tercih edilmeli. İnilmesi gereken durak ise, yine şehir merkezinde yer alan Waterloo istasyonu. Burada pek çok turist cazibe merkezine yalnızca yürüme mesafesinde olacaksınız. Tek kullanımlık metro bileti dışında, tüm gün sınırsız kullanılan bilet türleri de tercih edilebilir.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Londra Heathrow Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşılmak istendiğinde hem trafik hem de yüksek maliyetler devreye girebilir. Ulaşım süresi kimi zaman 1 saate kadar uzuyor. Taksi için ödenecek ücret ise, otobüs ya da trenin 8 katına kadar çıkabiliyor. Taksi kullanmadan önce baştan ücret bilgisi almak yerinde bir karar. Engelli yolcular için havalimanı gelen yolcu salonu karşısındaki siyah taksilerde engelli dostu uygulamalar mevcut.

Araç Kiralama

Heathrow Havalimanı’nda bulunan tüm terminallerde bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olarak tercih edebileceğiniz araç kiralama masaları mevcut. Avis, Sixt, Hertz, Europcar gibi Avrupa’nın öne çıkan markaları ile işbirliği yapabilirsiniz. Şehirdeki otopark ücretleri ve yakıt gideri de dikkate alınırsa; araç kiralama ekonomik yönden pek de makul sayılamayacak bir seçenek. Bu ulaşım biçimini daha çok, seyahati sırasında esneklik arayan ya da Londra’dan başka şehirlere devam edecek olan turistler tercih edebilir.

Londra Heathrow Havalimanı