AmsterdamOrlando

AmsterdamOrlandoInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Amsterdam - Orlando Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Orlando - Amsterdam Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Amsterdam Schiphol Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Ulaşım ağı oldukça gelişmiş olan Amsterdam'da havalimanına gitmek için kullanabileceğini birçok alternatif bulunuyor Tren, belediye otobüsü ve shuttle servis, hızlı, güvenilir ve ekonomik ulaşım hizmeti sağlıyorlar. Toplu taşıma araçları dışında taksi, araç kiralama ya da transfer hizmetlerinden bir tanesini de tercih edebilirsiniz. Tüm bunların dışında, Amsterdam Schiphol Havalimanı'na ulaşmak için çoğu ülkede bulunmayan alternatif bir ulaşım şekli bulunuyor; bisiklet. Şehir merkezinden kiralayacağınız bisikletle ortalama 50 - 60 dakikada Amsterdam Schiphol Havalimanı'na ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Tren, Belediye Otobüsü, Shuttle Servis)

Tren

Şehir merkezinden havalimanına giden en hızlı ulaşım aracı olan trenle ortalama 15 - 20 dakika içerisinde Amsterdam Schiphol Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Schiphol Tren İstasyonu'nda indikten sonra havalimanına gitmek ise yürüyerek yalnızca 6 dakika. Günün 2 saati hizmet veren trenler, gece ve gündüz olmak üzere iki hatta ayrılıyor. Gündüz hattı saat 06:00 - 00:00 saatleri arasında hizmet veriyor ve her 10 dakikada bir sefer düzenleniyor. 00:00'dan 06:00'ya kadarsa gece hattı devreye giriyor ve seferler saat başına düşüyor. Şehir merkezindeki duraklardan bulunan sarı bilet makinelerinden tren biletinizi temin edebilirsiniz. Eğer ikinci vagonda yolculuk etmek istiyorsanız 4.20 avro (30 TL), 1. sınıf bilet almak istiyorsanız da 7.10 avro (51 TL) bilet parası ödemeniz gerekiyor. Ayrıca, kredi kartı ile yapılan işlemlerde 0.50 avro (2.50 TL) işlem ücreti alınıyor. 0 - 4 yaş arası çocuklar trende ücretsiz yolculuk edebilirken, 4 - 11 yaş arası çocuklar içinse 2.50 avroya (18 TL) Railrunner bileti alınabiliyor.

Belediye Otobüsü

Trende olduğu gibi belediye otobüsünde de gece ve gündüz olmak üzere iki ayrı hat çalışıyor. Gündüz hattında çalışan 197 ve 370 numaralı otobüsler her 15 dakikada bir geçiyor. Gece hattında çalışan 97 ve 358 numaralı otobüslerse saat başı sefer düzenliyor. Otobüs ile şehir merkezinden Amsterdam Schiphol Havalimanı'na gitmek ortalama 30 - 40 dakika sürüyor. Tek yön için otobüs bileti fiyatı 4 avro (29 TL). Tabii OV-chipkaart, Amsterdam Travel Ticket veya  I Amsterdam Card'la da otobüsleri kullanabilirsiniz.
Shuttle Servis Toplu taşıma hizmetlerinden bir diğer olan shuttle servisle de şehir merkezinden havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Connexxion firması, şehirde bulunan 100'den fazla otelle anlaşmalı olarak Amsterdam Schiphol Havalimanı - şehir merkezi güzergahında yolcu taşıyor. Shuttle servisler her yarım saatte bir hareket ediyor. Tek yön için bilet fiyatı 17 avro (122 TL) iken, gidiş - dönüş bilet fiyatı ise 27 avro (193 TL). Shuttle servislerle yolcu yoğunluğuna göre ortalama 45 - 50 dakikada havalimanına ulaşabilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinden rezervasyon yapma imkanınız da bulunuyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer, Bisiklet)

Taksi

Genellikle kalabalık grupların veya uçağı kaçırma tehlikesiyle karşı karşıya olanların kullandığı taksiler, günün 24 saati hizmet veriyorlar. Şehir merkezinden ortalama 40 - 50 avro (286 - 358 TL) fiyatla Amsterdam Schiphol Havalimanı'na gidebilirsiniz. Nakit ya da kredi kartı ile ödeyebileceğiniz ücretinizde eğer erken rezervasyon yaparsanız indirme de gidilebiliyor. Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki 15 kilometrelik yol taksi ile ortalama 30 - 35 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Ulaşım derdini düşünmek istemeyenler genellikle araç kiralama formülünü seçiyorlar. Eğer bütçeniz de uygunsa, şehir merkezinde bulunan Avis, Alamo, Sixt, Hertz gibi dünyaca ünlü firmaların bir tanesinden aracınızı kiralayabilirsiniz.

Transfer

Konakladığınız otelin transfer hizmetinin olup olmadığını otel yetkililerinden veya Booking.com üzerinden öğrenebilirsiniz. Eğer transfer hizmeti veriliyorsa ve fiyatı da sizin için uygunsa, dileseniz internet üzerinden, dilerseniz de direkt otel yetkilileriyle konuşarak rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Bisiklet

Amsterdam'da kullanılan alternatif ulaşım aracı bisikletle şehrin tüm noktalarına gidebileceğiniz gibi kent merkezinden Amsterdam Schiphol Havalimanı'na gidebilirsiniz. Yalnızca bisiklet kullanıcıları için kullanıma açık olan özel bisiklet yolundan ortalama 50 - 60 dakika içerisinde havalimanına varmış olursunuz. Günlük ortalama 10 avro (71 TL) olan bisiklet kiraları, kiralayacağınız gün sayısı arttıkça daha makul seviyeler düşebiliyor.

Amsterdam Schiphol Havalimanı Hakkında

2003 senesinde inşa edilen ve dünyanın en büyük havalimanlarından bir tanesi olan Schiphol Havalimanı, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunuyor. Yılda 50 milyonu aşkın ziyaretçinin durak noktası olan havalimanına dünyanın neredeyse her yerinden ulaşmak mümkün. Türkiye'den de Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları, aktarmalı ve aktarmasız seferler düzenliyor. Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir merkezi arasında 15 kilometrelik bir mesafe bulunuyor.