AnkaraIğdır

AnkaraIğdırInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Ankara - Iğdır Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Iğdır - Ankara Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için birden fazla yol mevcut. Eğer zamanınız kısıtlıysa ve hızlı bir şekilde seyahat etmeniz gerekiyorsa taksileri tercih etmenizde yarar var. Yine aynı şekilde araç kiralayarak da hızlı bir şekilde Esenboğa Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz. Fakat uçağınızın kalkmasına daha vakit varsa ve özel taşıma araçlarına para vermek istemiyorsanız halk otobüsleri ile de Esenboğa Havalimanı’na rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Otobüse bindikten sonra havaalanına ulaşmanız yaklaşık 2 saat sürüyor. Taksi ve araç kiralamada ise bu sürenin yaklaşık olarak 40 dakika.

Toplu Taşıma Araçları (Halk Otobüsleri)

Halk otobüsleri ile şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak her ne kadar rahat ve kolay olsa da daha önce de belirttiğimiz gibi yaklaşık 2 saat sürüyor. Fakat aceleniz yoksa kullanabileceğiniz ve şehrin en merkezi noktalarında duraklara sahip olan 442-3 numaralı hat sizi Esenboğa Havaalanı’na götürmeye yetiyor. Hafta içi ve cumartesi olmak üzere 6 gün boyunca gece 24:00’ten akşam 23:30’a kadar hizmet veren 442-3 numaralı otobüsler yarım saatte bir olmak üzere harekete geçiyor. Aşti’den kalkan 442-3 numaralı otobüslerin izlediği rota ise sırasıyla şehirlerarası otobüs terminali, Güvenpark, Ankara Arena Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi ve Esenboğa Havalimanı iç hatlar gidiş terminali. Dış hatlar terminalinden de geçen halk otobüslerine tek kullanımlık kartlar vasıtasıyla veya AnkaraKart ile binmeniz mümkün.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Ankara’da kaldığınız sürece sıklıkla araç kullanmanız gerekiyorsa ve sürekli elinizin altında bir araç olmasını istiyorsanız araç kiralamak sizin için en doğru tercih. Konforlu ve hızlı bir şekilde şehrin her yerine ulaşmanızı sağlayacak ve anlaştığınız süre zarfında sürekli elinizin altında olacak bu araçları hem şehir merkezinde hem de Esenboğa Havalimanı’nda şubesi olan yerli ve yabancı birçok farklı firmadan temin edebiliyorsunuz. Güvenle araç kiralayabileceğiniz en bilindik araç kiralama firmaları ise Eco Rent A Car, Div Rent, Payless, Thrifty, Sixt, Avis, Garenta, Central, Europcar, Hertz, Budget, Almira ve Rent Go olarak sıralayabiliriz. Araç kiraladıktan sonra Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Taksi

Her ne kadar toplu taşıma araçları kadar tercih edilmese de taksiler, geç saatlerde ve sınırlı vaktiniz kaldığında şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi sabit bir fiyat politikasını takip eden ve Esenboğa Havalimanı bünyesinde çalışan bu taksiler fahiş fiyatlar ödememeniz açısından oldukça önemli bir yere sahip. Şehir içinde bir durakları olmamasına karşın telefonla arayarak Esenboğa Taksi firmasından bir taksi talep ettiğinizde aynı fiyat tarifesi ile Esenboğa Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer alan Esenboğa Havalimanı’na trafiğin yoğunluğuna ve bindiğiniz noktaya göre ulaşmanız ise yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında

Şehrin merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafede yer alan ve Ankara’nın kuzeyinde konumlanan Esenboğa Uluslararası Havalimanı (ESB), İzmir Adnan Menderes ve İstanbul Atatürk havalimanları gibi TAV Havalimanları tarafından işletiliyor. Başkentimizin ana havalimanı olan Esenboğa Havalimanı, 1955 yılından beri taşımacılık hizmetine devam ediyor. İç hatlar ve dış hatlar terminalinde duty free mağazaları, eczane, klinik, turizm ofisleri, maliye bürosu (Yurt dışı çıkış harç pulu), PTT şubesi, Garanti Bankası şubesi, VIP salonları, hediyelik eşya dükkânları araç kiralama firmaları, çeşitli bankalara ait ATM'ler, restoranlar, kafe ve kafeteryalar, gazete bayileri, marketler, CIP ve seyahat acenteleri ile hizmet veren Esenboğa Havalimanı, 10 milyon yolculuk kapasitesiyle ön plana çıkıyor. İç hatlar ve dış hatların tek terminalde olduğu Türkiye’nin ilk havalimanı olma unvanını da elinde bulunduran Esenboğa Havalimanı, her yıl 10 milyonun üzerinde yolcuya hizmet veriyor.

Iğdır’da Ulaşım Hakkında

Türkiye’nin en doğusundaki il olan Iğdır, tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yaptı. Öyle ki Iğdır’a ilk yerleşim M.Ö. 4000-5000’li yıllara dayanıyor. Yükseltisi fazla olan ve karasal iklimin hakim olduğu bu güzide şehrimiz bir tatil rotası olarak çok fazla dikkat çekmese de tarihi güzelliklerini keşfetmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Şehir içi ulaşımın genellikle otobüs ve dolmuşlarla sağlandığı şehirde kısa mesafeli ulaşımlarınız için taksileri tercih edebileceğiniz gibi araç kiralama hizmetlerini de değerlendirebilirsiniz.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Tarihi, kültürü, yöresel tatları ve farklı bir deneyim sunan aktiviteleriyle Iğdır, sürprizlerle dolu bir tatil rotası ve deneyimi olmaya aday diyebiliriz. Üstelik yılın her döneminde büyükşehirlerden Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’na uçak seferleri düzenleniyor. Ancak Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Iğdır şehir merkezine ortalama 16 km uzaklıkta ve herhangi bir toplu taşıma aracıyla havalimanına ulaşmak mümkün değil. Dolayısıyla araç kiralamak ya da taksiye binmek gibi seçeneklerle ortalama 20 – 25 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi ve Araç Kiralama)

Araç Kiralama

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’nda sadece tek bir araç kiralama şirketi olduğundan gitmeden önce rezervasyon yaptırıp işinizi garantiye almanızda fayda var. Zira küçük şehirlerde imkanların ne kadar kısıtlı olabileceği unutulmamalı. Özellikle kışın gidecekseniz Doğu Anadolu’nun sert ikliminde şehir merkezine ulaşmaya çalışmak dinlenmek için gittiğiniz bir tatili tam tersine yorucu kılabilir. Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndaki tek araç kiralama şirketi olan Rimal Rent A Car’a daha şehre varmadan ön rezervasyon yaptırabilir ve geldiğinizde de hiç vakit kaybetmeden aracınızı teslim alabilirsiniz. 0476 227 21 58 nolu telefondan firmaya ulaşmanız mümkün.

Taksi

Araç kiralamanın yanı sıra taksiye binmek de sizin için bir alternatif olabilir. Özellikle yol yorgunluğunun üstüne bir de araç kullanmak istemezseniz Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı geliş terminali önünde 7/24 hazır bekleyen havalimanı taksileriyle de 16 km mesafedeki Iğdır şehir merkezine ortalama 20-25 dakikada varabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına taksi çağırma imkanınız da var. İşte şehir merkezindeki taksi duraklarından bazıları ve iletişim bilgileri;
Star Taksi (04762279712), Merkez Taksi (04762275451), Çınar Taksi (04762278542), Emek Taksi (04762261530), Park Taksi (04762273866), Iğdır Taksi, Pazar Taksi (04762274460), Dörtyol Taksi (04762279584), Iğdırlı Taksi (04762271919), Güven Taksi (04762278698).