İstanbulBakü

İstanbulBaküInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İstanbul - Bakü Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Bakü - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda adeta sınıf atlayan İstanbul'da kent merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için de pek çok alternatif bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından belediye otobüslerini ve havalimanı servislerini kullanabileceğiniz gibi, 2019 yılının sonlarına doğru açılması planlanan metro hattını da hizmet vermeye başladıktan sonra kullanabilirsiniz. Acelesi olanlar, uçağı kaçırma riski ile karşı karşıya kalanlar içinse taksi iyi bir seçenek oluşturuyor. Bunların dışında özel ulaşım araçlarından taksi ve araç kiralama seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Kent merkezinde 3 farklı hat üzerinde hizmet veren belediye otobüsleriyle kolaylıkla İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. H2 hattıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan, H3 hattıyla Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi’nden, H4 hattıyla ise İstanbul Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent'ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi araca bindikten sonra şoföre nakit olarak da ödeme yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak da adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinde hizmet veriyor. İST1 hattıyla Yenikapı, Bakırköy İDO, Kuleli, Başakşehir Metrokent'ten, İST2 hattıyla TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçeşehir Merkez'den, İST7 hattıyla Kozyatağı Metro, Tepeüstü, Kavacık Köprüsü'nden, İST hattıyla ise Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği'nden geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Havalimanı servislerini kullanmak için herhangi bir karta gerek yok. Nakit olarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Metro

Kent merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında hizmete açıldıktan sonra büyük rağbet görmesi beklenen metro hattında çalışmalar devam ediyor. 2019 yılının sonlarına doğru Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosunun hizmete açılması planlanırken, 6 istasyon ve 27 kilometre uzunluğunda olacak Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı ise 2020 yılının sonlarına doğru açılacak. Metro hattını kullanmak isteyen yolcular İstanbulKart'larını kullanabilecekleri gibi istasyonlarda bulunan bilet makinelerinden tek kullanımlık bilet satın alabilirler.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında bir hayli mesafe bulunsa da özellikle uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya kalanlar için taksiler, iyi birer alternatif oluşturuyorlar. Dilerseniz kent merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, aradaki mesafeyi de göz önünde bulundurarak şoförle pazarlık yapabilir, fiyatta indirime gitmesini talep edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Yalnızca kent merkezinden havalimanına gitmek için değil, şehir içi ulaşımda da işlerinizi oldukça kolaylaştıracak olan araç kiralama seçeneğini gözden geçirebilirsiniz. Şehir merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak, şuan için havalimanında hiçbir araç kiralama firması hizmet veriyor. Bu nedenle firmalar, araçlarını havalimanında teslim almak için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının İstanbul Yeni Havalimanı'ndan hizmet vermesi bekleniyor. Üstelik, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem paradan hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Bakü'de Ulaşım Hakkında

Türkiye’nin komşusu Azerbaycan’ın başkenti Bakü'de şehir içi ulaşım otobüsler, minibüsler, metro ve taksilerle sağlanıyor. Fakat çoğu takside taksimetre bulunmadığı için binmeden önce mutlaka pazarlık yapın. Eğer mor bir taksiye binerseniz, taksimetre ile yolculuk yapma şansınız olabilir. Otobüs ve minibüs hattı oldukça gelişmiş olan Bakü'de neredeyse her sokakta en az bir adet otobüs ya da minibüs durağı bulunuyor. Her otobüsün ön camında da geçtiği durakların yazılı olduğu bir tabela asılı duruyor. Otobüs ve minibüslerde kartlı sistem kullanılmıyor. Araca bindiğinizde ücreti şoföre veriyorsunuz. Şehir içi ulaşımda kullanılan diğer bir toplu taşıma aracı olan metro, çok fazla gelişmemiş. Yeşil ve kırmızı olmak üzere iki ayrı metro hattı bulunuyor. Metro hattının hangi güzergâh üzerinden seyrettiğini ve hangi duraklara uğradığını metro istasyonlarından öğrenebilirsiniz. Bakü'de metro kullanabilmeniz için, 'Metropolitien' adı verilen biletlerden satın almanız gerekiyor. Tüm bunların dışında Bakü'de gezilecek yerler arasındaki mesafe oldukça kısa olduğu için, tüm şehri yürüyerek de keşfedebilirsiniz.

Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Kafkasların en işlek havalimanı olma unvanını taşıyan Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinin 20 kilometre kuzeydoğusunda konumlanıyor. Dünyanın çoğu noktasına seferlerin düzenlendiği havalimanı ile şehir merkezi arasındaki yolu katedebileceğiniz pek çok ulaşım alternatifi bulunuyor. Toplu taşıma araçları arasından otobüs ve shuttle kullanılırken, taksi, araç kiralama ya da transfer alternatiflerinden de herhangi bir tanesini tercih edebilirsiniz. Otobüs veya shuttle ile yolculuk ortalama 35 - 45 dakika sürüyor. Özel ulaşım araçlarında ise bu süre 25 - 30 dakikaya kadar inebiliyor.

Toplu Taşıma Araçları (Otobüs, Shuttle)

Otobüs

Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmenin en ekonomik yolu olan otobüsler, aynı zamanda da en çok tercih edilen ulaşım aracı olarak karşımıza çıkıyor. Havalimanının hemen çıkış terminali önünden kalkan N96 numaralı otobüsle, şehir merkezinde konumlanan Samed Vurgun parkına direkt olarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Yine aynı yerden hareket eden 116 numaralı otobüsle de kent merkezine kolayca gidebilirsiniz. Otobüslerde kart sistemi kullanılmadığı için, ücreti araca bindiğinizde şoföre ödüyorsunuz. Otobüs ile Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmekse ortalama 40 - 45 dakika sürüyor.

Shuttle

Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz diğer bir toplu taşıma aracı olan shuttle, 24 saat hizmet veriyor. Fakat sabah saat 06:00 ile akşam saat 22:00 saatleri dışında kalan sürede sefer sayıları seyrekleşiyor. Havalimanı terminali önünden hareket eden H1 Express Bus adlı shuttle servislerle Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine ortalama 35 - 40 dakikada gidebilirsiniz. 28 May İstasyonu'na yakın bir yere kadar götüren shuttle servislere Bakü Kart ile binebilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasında 20 kilometrelik bir mesafe bulunmasından dolayı taksi seçeneği ziyaretçiler tarafından pek tercih edilmese de konforuna düşkün ya da acelesi olan yolcular tarafından kullanılabilir. Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'nın 1. terminal binası çıkışında konumlanan taksilerle ortalama 20 -25 dakikada şehir merkezine gidebiliyorsunuz. Bakü'deki, hatta Azerbaycan'daki taksilerde taksimetre bulunmuyor. Şoförler genellikle gidilecek yere göre önceden fiyat belirliyorlar. Taksi ücretini trafik yoğunluğu ve saat gibi etmenlerin de etkilediği oluyor. Bu nedenle Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine taksiyle gidecekseniz, öncesinde şoförle pazarlık yaparak fiyatı aşağıya çekebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralama seçeneği, yalnızca Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için değil, Bakü seyahatiniz boyunca sizi ulaşım derdinden kurtaracak, zaman kaybı yaşamanızı engelleyecek ve ekstra para harcamanıza engel olacak bir çözüm olarak ön plana çıkabilir. Oldukça uygun fiyatlarla kiralayacağınız arabayla dilerseniz de yalnızca şehir merkezine gidebilir, sonra da aracı kiraladığınız firmanın herhangi bir şubesine teslim edebilirsiniz. Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'nda Aznur, Avis, Hertz ve Thrifty firmalarının şubeleri bulunuyor. Genellikle en ekonomik fiyatı sunan Aznur'a, +994 50 335 35 65 ve +994 12 497 85 72 telefonlarından ulaşabilir, [email protected] internet adresinden de rezervasyon yaptırabilirsiniz. Aznur 24 saat açık bir şekilde, Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'nın 1. terminalinde hizmet veriyor. Kiralık araçlar havalimanından şehir merkezine gitmek ortalama 25 - 30 dakika sürüyor.

Transfer

Nerede olursanız olun, havalimanından şehir merkezine gitmenin en kolay yolu olarak gösterilen havalimanı transfer hizmetinden faydalanmak istiyorsanız, konaklamayı planladığınız otelden bilgi almanız gerekiyor. Genellikle otellerin internet sitelerinde transfer hizmeti verip vermedikleri yer alıyor olsa da siz telefonla arayarak bilgilerin güncel olup olmadığını teyit ettirebilirsiniz. Eğer havalimanı transfer hizmeti bulunuyorsa, Bakü'ye seyahatinizden en az bir gün önce uçak sefer bilgilerinizi otel yetkililerine bildirirseniz, sizin için şoförlü bir aracı uçağınız havalimanına indiğinde sizi bekleyecek şekilde havalimanına gönderiyorlar. Siz de hiç bekleme derdi olmadan yolculuğunuzun keyfini çıkartıyorsunuz. Ancak şunu unutmayın, çoğu otel havalimanı transfer hizmeti için ekstra ücret talep ediyor. Diğer transfer hizmetini ise genellikle bu işle uğraşan firmalar veriyor. Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'nın 1. terminalinde yer alan ve havalimanı transfer hizmeti veren firmaların ofislerine giderek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında www.bakutransferairport.com adresinden veya +90 530 799 92 79 numaralı telefon üzerinden bilgi aldıktan sonra rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ne kadar kalabalık olursanız kişi başına düşen ücret o kadar azalacağı için, sizinle aynı yöne giden birkaç yolcu daha bulmakta yarar var. www.bakutransferairport.com üzerinden 50 kişi kapasiteli otobüs dahi tutabilirsiniz. Seçeceğiniz araçla Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek ortalama 35 - 40 dakika sürüyor.

Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı