İstanbulLondra

İstanbulLondraInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İstanbul - Londra Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Londra - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda adeta sınıf atlayan İstanbul'da kent merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için de pek çok alternatif bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından belediye otobüslerini ve havalimanı servislerini kullanabileceğiniz gibi, 2019 yılının sonlarına doğru açılması planlanan metro hattını da hizmet vermeye başladıktan sonra kullanabilirsiniz. Acelesi olanlar, uçağı kaçırma riski ile karşı karşıya kalanlar içinse taksi iyi bir seçenek oluşturuyor. Bunların dışında özel ulaşım araçlarından taksi ve araç kiralama seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Kent merkezinde 3 farklı hat üzerinde hizmet veren belediye otobüsleriyle kolaylıkla İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. H2 hattıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan, H3 hattıyla Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi’nden, H4 hattıyla ise İstanbul Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent'ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi araca bindikten sonra şoföre nakit olarak da ödeme yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak da adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinde hizmet veriyor. İST1 hattıyla Yenikapı, Bakırköy İDO, Kuleli, Başakşehir Metrokent'ten, İST2 hattıyla TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçeşehir Merkez'den, İST7 hattıyla Kozyatağı Metro, Tepeüstü, Kavacık Köprüsü'nden, İST hattıyla ise Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği'nden geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Havalimanı servislerini kullanmak için herhangi bir karta gerek yok. Nakit olarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Metro

Kent merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında hizmete açıldıktan sonra büyük rağbet görmesi beklenen metro hattında çalışmalar devam ediyor. 2019 yılının sonlarına doğru Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosunun hizmete açılması planlanırken, 6 istasyon ve 27 kilometre uzunluğunda olacak Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı ise 2020 yılının sonlarına doğru açılacak. Metro hattını kullanmak isteyen yolcular İstanbulKart'larını kullanabilecekleri gibi istasyonlarda bulunan bilet makinelerinden tek kullanımlık bilet satın alabilirler.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında bir hayli mesafe bulunsa da özellikle uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya kalanlar için taksiler, iyi birer alternatif oluşturuyorlar. Dilerseniz kent merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, aradaki mesafeyi de göz önünde bulundurarak şoförle pazarlık yapabilir, fiyatta indirime gitmesini talep edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Yalnızca kent merkezinden havalimanına gitmek için değil, şehir içi ulaşımda da işlerinizi oldukça kolaylaştıracak olan araç kiralama seçeneğini gözden geçirebilirsiniz. Şehir merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak, şuan için havalimanında hiçbir araç kiralama firması hizmet veriyor. Bu nedenle firmalar, araçlarını havalimanında teslim almak için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının İstanbul Yeni Havalimanı'ndan hizmet vermesi bekleniyor. Üstelik, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem paradan hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Londra’da Ulaşım Hakkında

Birleşik Krallık ve İngiltere’nin başkenti olan Londra, dünyanın sosyoekonomik yönden en gelişmiş şehirlerinden biri. Burası yalnızca ülkesinin değil; Avrupa’nın da en önemli idari, ticari ve turistik merkezleri arasında. Ilıman okyanus ikliminin hüküm sürdüğü şehir, yılın her döneminde ziyaretçilerine başka bir keyif veriyor. Tabii her an şehrin meşhur yağmurlarına denk gelmeye hazırlıklı olmalısınız. Hem doğal güzelliklerin hem de tarihi yapıların itinayla korunduğu Londra’da zaman geçirirken yapılabilecek çok sayıda farklı ve eğlenceli aktivite var. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ikinci şehri olan Londra; en az dört ya da beş günlük bir gezi planlamasını kesinlikle hak ediyor. Londra’da şehir içi ulaşımın demirbaşlarından olan metro aynı zamanda dünyanın en eskilerinden biri olmasıyla ünlü. Londra metrosu ile şehrin hemen hemen her noktasına gidebileceğiniz gibi kısa mesafeli ulaşımlarınız için otobüs ya da taksileri de tercih edebilirsiniz.

Heathrow Havalimanı'ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Söz konusu dünyanın en turistik şehirlerinden biri olunca, yine dünyanın en yoğun havalimanları arasında yer alan Heathrow Havalimanı’ndan hareket etmenin de onlarca farklı yolu bulunuyor. Londra metrosu ve demiryolu bağlantıları, son derece gelişmiş durumda. Otobüs ise, havalimanından şehir merkezi yönüne gidişte geçerli seçeneklerden biri. Tüm bunlara taksi ve araç kiralama gibi özel ulaşım araçları da eklenince, Londra’da 7 gün ve 24 saat boyunca havalimanı-şehir merkezi transferi yapmak mümkün. Dikkate alınması gereken nokta ise, İngiltere’nin hem kur etkisi hem de yüksek hayat standardı nedeniyle pahalı bir ülke olduğu. Bu nedenle, tüm gezi bütçesini ulaşım giderlerine harcamamak için, büyük ölçüde toplu taşıma kullanmak faydalı olabilir. İhtiyaç duyarsanız, şehir merkezindeki turist danışma masalarından da güncel ulaşım ücretleri ve havalimanına en uygun ulaşım biçimleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Toplu Ulaşım Araçları

Otobüs

Heathrow Havalimanı’nın 5 terminali içerisinden 2 tanesinde otobüs durakları mevcut. 2 ve 3 numaralı terminallerden size yakın olanı seçip otobüse binebilirsiniz. National Express adı altında hareket eden otobüs seferleri, en fazla yarım saat gibi bir sürede tekrarlanıyor. Otobüs biletini online olarak satın almak ya da ön rezervasyon yaptırmak mümkün. Tabii bu nedenle, rezervasyon yapılmadığı durumlarda bir sonraki seferi beklemek de gerekebilir. Otobüs biletleri ile tren ücretleri yaklaşık olarak aynı seviyelerde seyrediyor.

Tren

Heathrow  Connect isimli trenler, Londra şehri ile havalimanı arasındaki demiryolu transferini sağlıyor. 1 numaralı terminal hariç olmak üzere terminallerin tümünde tren istasyonları mevcut. Gece 23:00’e kadar devam eden tren seferleri, hafta boyunca 04:30 gibi erken saatlerde çalışmaya başlıyor. Yalnızca Pazar günleri için, sefer saatleri daha geç başlayabilir. Trenle Londra şehir merkezindeki Paddington istasyonuna ulaşmak için yaklaşık 25 dakika süreye ihtiyaç var. Tren seferleri tek yön satın alınabildiği gibi; çift yön için de aynı anda işlem yapılabilir.

Metro

Dünyanın parmakla gösterilen metro sistemleri arasında yer alan Londra metrosu, havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en ekonomik alternatifi sunuyor. Yine ilk terminal hariç terminallerin tümünden metro istasyonlarına geçiş yapılabilir. Şehir merkezi yönüne doğru ilerlemek Piccadilly metro hattı tercih edilmeli. İnilmesi gereken durak ise, yine şehir merkezinde yer alan Waterloo istasyonu. Burada pek çok turist cazibe merkezine yalnızca yürüme mesafesinde olacaksınız. Tek kullanımlık metro bileti dışında, tüm gün sınırsız kullanılan bilet türleri de tercih edilebilir.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Londra Heathrow Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşılmak istendiğinde hem trafik hem de yüksek maliyetler devreye girebilir. Ulaşım süresi kimi zaman 1 saate kadar uzuyor. Taksi için ödenecek ücret ise, otobüs ya da trenin 8 katına kadar çıkabiliyor. Taksi kullanmadan önce baştan ücret bilgisi almak yerinde bir karar. Engelli yolcular için havalimanı gelen yolcu salonu karşısındaki siyah taksilerde engelli dostu uygulamalar mevcut.

Araç Kiralama

Heathrow Havalimanı’nda bulunan tüm terminallerde bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olarak tercih edebileceğiniz araç kiralama masaları mevcut. Avis, Sixt, Hertz, Europcar gibi Avrupa’nın öne çıkan markaları ile işbirliği yapabilirsiniz. Şehirdeki otopark ücretleri ve yakıt gideri de dikkate alınırsa; araç kiralama ekonomik yönden pek de makul sayılamayacak bir seçenek. Bu ulaşım biçimini daha çok, seyahati sırasında esneklik arayan ya da Londra’dan başka şehirlere devam edecek olan turistler tercih edebilir.

Londra Heathrow Havalimanı