Londraİstanbul

LondraİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Londra - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İstanbul - Londra Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Heathrow Havalimanı'na nasıl gidilir?

Londra şehir içi ulaşımı, tüm şehri saran metro ağı ve Londra’yı bölgelere ayıran şehir düzenlemesi sayesinde oldukça rahat. Bu nedenle şehir merkezinde bulunup havalimanına geçmek isteyen turistlerin fazla zorlanmaları söz konusu değil. Özel ulaşım araçları kullanılacaksa; trafik ve park alanı gibi şehrin yoğunluğundan kaynaklanabilecek ayrıntıları atlamamak önem taşıyor. Ulaşım organizasyonunu ne kadar önceden yaparsanız, o kadar rahat edebilirsiniz. Bu nedenle, çift yön bilet almak ya da seyahatten önce online bilet rezervasyonu yapmak gibi kısa yolları kullanmaktan çekinmeyin.

Toplu Ulaşım Araçları

Otobüs

Şehir merkezinden kalkış yapan National Express otobüsleri, Victoria durağından kalkış yapıyor. Yolculuk süresi 50 dakika kadar süren otobüs yolculuğu sırasında otobüs başka duraklara uğramadan ilerliyor.
Tren: Hızlı tren yolculuğu, özellikle çift yön bilet alarak makul hale getirilebilir. Yolculuk süresi de, trenin trafik sorunu olmadan hızla ilerlemesi sayesinde 20 dakikaya kadar iniyor. Şehir merkezinden Heathrow Havalimanı’na giderken hızlı tren seçeneği, kesinlikle en cazip ve en hızlı seçenek olarak yolculara önerilebilir.

Metro

Şehir merkezinde bulunuyorsanız, havalimanına doğru ilerlemek için burada bulunan Waterloo metro istasyonunu kullanabilirsiniz. Metro ücretleri hem uygun, hem de toplu kullanımlara yönelik yapılan indirimler var.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Şehir merkezinde binlerce taksi, yolcuları havalimanına yetiştirmek için hizmet veriyor. Elbette taksi kullanacaksanız, ulaşım bütçenizi de ona göre düzenlemeniz gerekli. Yine de acil durumlar için, böyle bir şansınız olduğunu bilmek güzel. Taksi kullanmak, bagaj taşıma sorununu da büyük ölçüde ortadan kaldırıyor. Diğer ulaşım yollarında bagajla aktarma yapmanız gerekirse, özellikle dönüş alışverişinden sonra zorlanabilirsiniz. Şehir merkezinden taksiye binerken de mutlaka ücret hakkında bilgi alın ve taksimetrenin çalışır durumda olduğunu kontrol edin. İngiltere’nin resmi taksileri dışında, kimliğini bilmediğiniz kişiler tarafından ucuz taksi hizmeti teklif edilirse, itibar etmemelisiniz.

Araç Kiralama

Yolculuğunuzun başında Hertz, Sixt, Avis, Budget gibi uluslararası firmalardan da, Londra Heathrow Havalimanı’nda bulunan yerel ofislerden de araba kiralayabilirsiniz. Tabii, İngiltere’de trafiğin soldan aktığını unutmamalısınız. Bu durum, fazla pratiği olmayan turistler için oldukça yorucu olabilir. Kaza gibi durumlarda karşı karşıya kalacağınız prosedürler hakkında önceden bilgi almakta fayda var. Bunun dışında, araç tesliminde sorun yaşamamak için de mutlaka dönüş yoluna erken çıkın. Hem park yeri bulmakla, hem de araba kiralama masasındaki işlemleri tamamlamakla zaman kaybedebilirsiniz.

Heathrow Havalimanı Hakkında

LHR koduyla taşımacılık sisteminde yer alan Londra Heathrow Havalimanı, Londra şehir merkezine 24 kilometre mesafede yer alıyor. Şehrin batısında bulunan alan; toplamda 5 terminalden oluşuyor. Dünyanın neredeyse her yerine aktarmasız uçuşların gerçekleştirilebildiği Heathrow Havalimanı’nın yıllık yolcu kapasitesi ise yaklaşık 70 milyon. Sadece Avrupa’nın değil; dünyanın en işlek havalimanlarından biri olan Heathrow’da terminaller arası transferler; yer altı geçitleri, transfer otobüsleri ve Heathrow Express treni ile sağlanabiliyor. Her terminalin altında kısa süreli otopark alanları bulunurken; bu seçenek 5 saate kadarki park etme durumlarında tavsiye ediliyor. Daha uzun süreli park için, NCP ve Purple Parking gibi özel şirketler var. Şirketlerin otopark alanlarından havalimanına ücretsiz servisle transfer gerçekleştirilebilir. Terminaller ve otoparklar boyunca yardım masaları, havaalanı haritaları ve ücretsiz telefonlar mevcut. Havaalanı tesisleri ise; başta ATM’ler, döviz büroları ve bankalar olmak üzere postane, yeme içme ve alışveriş gibi ihtiyaçlara da cevap veriyor. Her terminalde duty-free imkanının yanı sıra; elektronik eşya mağazaları ve hediyelik eşya dükkanları var. Ayrıca çeşitli tasarım ürünleri ve ünlü markaların son moda ürünleri de bu havalimanında satışta. Yine her terminalde emanet kasası bulunurkeni dua odaları, şapeller, spalar ve eczaneler de havalimanı ziyaretçilerinin hizmetinde hazır bulunuyor. Heathrow Havalimanı’nın 5 numaralı terminalinde bir sanat galerisi bile var. Ünlü şeflere ait restoranlardan kafe, bar ve publara kadar birçok mekan da ziyaretçilere yolculuk öncesi ziyafet sunabiliyor. Konferans ve iş amaçlı ihtiyaçlar için havalimanı ile önceden iletişime geçilebilir; geniş toplantı ve konferans imkanları kullanılabilir. Engellilerin de aynı şekilde, seyahat öncesinde havayolları ile temasa geçmeleri isteniyor. Duyma engelliler için bilgi hattı ve metinli telefonlar; bedensel engelliler için tekerlekli sandalyeli taksi imkanı gibi birçok ülkede bulunmayan engelli dostu uygulamalar Londra’da mevcut. Havalimanı yakınlarında çok sayıda otel bulunabilir; aynı zamanda bunlardan 3 tanesinin havalimanı terminalleri ile doğrudan bağlantısı bulunuyor.

İstanbul'da Ulaşım Hakkında

29 Ekim 2018 tarihinde inşası tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı, 150 milyonluk yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük 5. havalimanı olma özelliği taşıyor. Henüz inşaatı tamamlanmasa da bir kısmı hizmete açılan havalimanının ana terminal binasının büyüklüğü ise 1.3 milyon metrekare. İnşaat tamamlandığında 6 pisti bulunacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'na saatte 19 iniş ya da kalkış gerçekleştirilebilecek. Ayrıca, yine inşaat tamamlandığında içerisinde restoranlar, kafeler, ATM'ler, bekleme salonları, VİP salonlar, kapalı otopark, araç kiralama firmalarının ofisleri ve transfer hizmeti veren firmaların ofisleri yer alacak. Şimdilik yalnızca Türk Hava Yolları'nın Ankara, Antalya, Bakü, İzmir ve Lefkoşa uçuşları bulunuyor. Aynı zamanda yine Türk Hava Yolları firması tarafından yurt içi ve yurt dışında pek çok noktaya kargo uçuşları gerçekleştiriliyor. Avrupa'nın kültür başkenti seçilen İstanbul'da ulaşım ağı o kadar gelişmiş ki, toplu taşıma araçlarını kullanarak dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Fakat şehrin nüfusu ve yaz - kış fark etmeksizin yaşanan turist akını nedeniyle zaman zaman trafik yoğunluğu oluşabiliyor. Hem Anadolu hem de Avrupa yakasında ana ulaşım aracı olarak metro kullanılıyor. Trafiğe girmediği için en iyi alternatif olarak kabul ediliyor. Belediye otobüsleri ve minibüsleri ise diğer alternatifleri oluşturuyor. Toplu taşıma araçlarından metrobüs ve vapur ise iki kıtayı birbirine bağlama görevi görüyor. Minibüsler hariç tüm toplu taşıma araçlarında İstanbulKart kullanabilirsiniz. Eğer İstanbulKart'ınız yoksa bilet makinelerinden tek kullanımlık kart alabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra şehir içi ulaşımda taksiler, fiyatlarının oldukça uygun olmasından dolayı sıklıkla tercih ediliyor.

İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine gitmek için kullanabileceğiniz pek çok ulaşım aracı bulunuyor. Bunların başında belediye otobüsleri gelirken, 4 ayrı güzergahta hizmet veren Havaist servisleri de kullanılabiliyor. Ayrıca, yakın zamanda havalimanına metro hattı da ulaştırılacak. Kent merkezinden oldukça uzak konumlansa da, rahatına düşkün kişiler veya acelesi olanlar taksi, araç kiralama ve transfer seçeneklerinden herhangi birine de kullanabilirler.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Şehir içi ulaşımda en sık kullanılan ulaşım aracı olan belediye otobüsleriyle İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine gidebilirsiniz. H2, H3 ve H4 hatlarının hizmet verdiği güzergahta otobüslerin sefer saatlerini İETT'nin resmi sitesinden edinebilirsiniz. H2 hattını kullanan otobüslerle Mecidiyeköy hattında, H3 hattını kullanan otobüslerle Halkalı hattında, H4 hattını kullanan otobüslerle ise Atatürk Havalimanı hattında seyahat edilebiliyor. Bu otobüslerde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi ödemenizi nakit olarak da yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinden hizmet veriyor. İST1 numaralı otobüsle Yenikapı hattında, İST2 numaralı otobüsle TÜYAP hattında, İST7 numaralı otobüsle Kozyatağı metro hattında, İST19 numaralı otobüsle ise Taksim - Beşiktaş hattında seyahat edebilirsiniz.

Metro

İstanbul Yeni Havalimanı ile kent merkezi güzergahında ulaşımı sağlayacak olan metro hattı henüz hizmete açılmadı. Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosu 2019 senesinin sonlarına doğru, Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metrosu ise 2020 senesinin sonlarına doğru hizmete açılacak.​

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

İstanbul Yeni Havalimanı ile kent merkezi arasında bir hayli mesafe olsa da acelesi olanlar için taksi iyi bir alternatif oluşturuyor. İlk etapta 660 taksinin hizmet verdiği havalimanında uçuşlar arttığı zaman taksi sayısında da artışa gidilecek. Havalimanı terminal binası önünden hareket eden taksilerle İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine kolaylıkla seyahat edebilirsiniz.

Araç Kiralama

İstanbul seyahatiniz boyunca araç kiralama seçeneğiyle seyahat özgürlüğünüzü elinizde bulundurabileceğiniz gibi İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine de gidebilirsiniz. Henüz, herhangi bir araç kiralama firmasının hizmet vermediği havalimanında, yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının hizmet vermesi bekleniyor.