Viyanaİstanbul

ViyanaİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Viyana - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İstanbul - Viyana Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir merkezinden Uluslararası Viyana Uluslararası Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Viyana Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden yaklaşık 16 kilometre kadar mesafede yer alıyor. Kimi şehirlerde, havalimanına ulaşmanın tek yolu son derece maliyetli olan taksilere kalsa da, Viyana asla bu şehirlerden biri değil. Demiryolu yapılanması son derece gelişmiş olan bu modern şehirde hem toplu ulaşım araçları, hem de özel araçlar turistleri havalimanına tam zamanında ulaştırıyor. Toplu taşımada özellikle bilet konusuna dikkat etmek ve kimi geçişlerde turnike bulunmasa da bileti hazır bulundurmak gerekiyor. Aksi halde, biletsiz geçişler karşısında maliyeti yüksek cezalar söz konusu olabilir.

Toplu Ulaşım Araçları

Cat Treni

Özellikle havalimanından gelişte The City Airport Train biletini çift yön olarak alırsanız; kullanabileceğiniz en hızlı ve en ekonomik yol bu olabilir. Wien Mitte istasyonundan kalkış yapan CAT treni, tıpkı havalimanından şehir merkezine gelirken olduğu gibi, dönüşte de kesintisiz bir ulaşım sağlıyor.

S-Bahn Treni

S-Bahn adındaki yerel trenler hem hızları hem de yol boyu uğradıkları çok sayıdaki durak nedeniyle, özellikle de uçağa yetişmek için vakti dar olan turistler için riskli sayılabilir. Bu trenleri havalimanından şehir yönüne gidişte kullanmak, eğer zaman sıkıntısı yoksa, şehri rahatça gözlemlemek adına daha doğru bir seçim olabilir.

Shuttle Otobüsler

Şehrin ana merkezi olarak kabul edilen Stephanplatz’da, aynı adlı bir de durak bulunuyor. Bu duraktan havalimanı yönüne sıkça kalkan servis otobüsleri mevcut. Hem fiyatları makul, hem de özellikle eşyanız çoksa en az özel bir ulaşım aracındaki kadar rahat etmeniz mümkün.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Özellikle uçağa geç kalma gibi acil durumlarda taksi tek seçeneğiniz olabilir. Bir başka olasılıkla ise, dönüşe geçene kadar toplu taşıma biletlerindeki kullanım haklarınızı tüketebilirsiniz. Bu durumda, yine şehir merkezindeki Stephanplatz’da sizinle aynı durumdaki yolcularla ortak taksi kullanmayı da deneyebilir, bu sayede maliyetinizi aşağıya çekebilirsiniz.

Araç Kiralama

Eğer Viyana seyahatinizin bir bölümünde araç kiraladıysanız ya da başka bir şehirden Viyana’ya kiralık araçla geldiyseniz; havalimanındaki acenteye aracınızı teslim edebilirsiniz. Europcar, Avis, Budget, Sixt, Hertz gibi bilindik markaların dışında Megadrive, Payless, Enterprise ve Flizzr gibi firmaların da havalimanında ofisleri var. Teslim işlemleri zaman alacağından, kiralık araçla havalimanına dönerken kendinize en az 1 saat opsiyon tanımayı ihmal etmeyin.

Viyana Uluslararası Havalimanı Hakkında

VIE koduyla ulaşım ağında yer alan Viyana Uluslararası Havalimanı; Viyana’nın 16 kilometre güneydoğusunda yer alıyor. Araçla ulaşmak isteyenler için, burası E58 karayolu üzerinde, doğu istikametinde bulunuyor. Havalimanı dahilindeki 5 otopark, toplamda 20 bin aracı ağırlayabilecek kapasiteye sahip. Tek bir katta 4 check-in noktası bulunuyor ve bankolar birbirlerine yürüme mesafesinde yer alıyor. Havalimanının engelli dostu bir yerleşimi olsa da, tekerlekli sandalye gibi yardım talepleri için en az 48 saat öncesinden iletişime geçilmesi bekleniyor. Havalimanında 24 saat boyunca danışma ve uçuş bilgisi hizmetleri veriliyor. Şehirdeki oteller daha çok şehir merkezinde yoğunlaşsa da; havalimanında transit yolcuların konaklayabileceği bir otel de mevcut. Bunun dışında; havalimanı sınırları içerisinde bankalar, döviz ofisleri, yeme içme imkanları, emanet kasaları ve acil tıp hizmetleri de var. Başta duty-free mağazalar olmak üzere, 70’i aşkın mağaza hediyelik ve alışveriş ihtiyaçları için hazır bulunuyor. Havalimanındaki VIP hizmetleri oldukça gelişmiş olup, burada iş adamları için toplantı salonları, üst düzey dinlenme odaları, duşlar ve aperitif yiyecekler sunuluyor.  
Viyana Havalimanı’na Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya gibi Türkiye’deki birçok şehirden aktarmasız olarak ulaşmak mümkün. Diğer şehirler için İstanbul’daki sık seferler aracılığıyla aktarma yapmak mümkün. Yolculuk yaklaşık olarak 2,5 saat kadar sürüyor. 

İstanbul'da Ulaşım Hakkında

29 Ekim 2018 tarihinde inşası tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı, 150 milyonluk yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük 5. havalimanı olma özelliği taşıyor. Henüz inşaatı tamamlanmasa da bir kısmı hizmete açılan havalimanının ana terminal binasının büyüklüğü ise 1.3 milyon metrekare. İnşaat tamamlandığında 6 pisti bulunacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'na saatte 19 iniş ya da kalkış gerçekleştirilebilecek. Ayrıca, yine inşaat tamamlandığında içerisinde restoranlar, kafeler, ATM'ler, bekleme salonları, VİP salonlar, kapalı otopark, araç kiralama firmalarının ofisleri ve transfer hizmeti veren firmaların ofisleri yer alacak. Şimdilik yalnızca Türk Hava Yolları'nın Ankara, Antalya, Bakü, İzmir ve Lefkoşa uçuşları bulunuyor. Aynı zamanda yine Türk Hava Yolları firması tarafından yurt içi ve yurt dışında pek çok noktaya kargo uçuşları gerçekleştiriliyor. Avrupa'nın kültür başkenti seçilen İstanbul'da ulaşım ağı o kadar gelişmiş ki, toplu taşıma araçlarını kullanarak dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Fakat şehrin nüfusu ve yaz - kış fark etmeksizin yaşanan turist akını nedeniyle zaman zaman trafik yoğunluğu oluşabiliyor. Hem Anadolu hem de Avrupa yakasında ana ulaşım aracı olarak metro kullanılıyor. Trafiğe girmediği için en iyi alternatif olarak kabul ediliyor. Belediye otobüsleri ve minibüsleri ise diğer alternatifleri oluşturuyor. Toplu taşıma araçlarından metrobüs ve vapur ise iki kıtayı birbirine bağlama görevi görüyor. Minibüsler hariç tüm toplu taşıma araçlarında İstanbulKart kullanabilirsiniz. Eğer İstanbulKart'ınız yoksa bilet makinelerinden tek kullanımlık kart alabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra şehir içi ulaşımda taksiler, fiyatlarının oldukça uygun olmasından dolayı sıklıkla tercih ediliyor.

İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine gitmek için kullanabileceğiniz pek çok ulaşım aracı bulunuyor. Bunların başında belediye otobüsleri gelirken, 4 ayrı güzergahta hizmet veren Havaist servisleri de kullanılabiliyor. Ayrıca, yakın zamanda havalimanına metro hattı da ulaştırılacak. Kent merkezinden oldukça uzak konumlansa da, rahatına düşkün kişiler veya acelesi olanlar taksi, araç kiralama ve transfer seçeneklerinden herhangi birine de kullanabilirler.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Şehir içi ulaşımda en sık kullanılan ulaşım aracı olan belediye otobüsleriyle İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine gidebilirsiniz. H2, H3 ve H4 hatlarının hizmet verdiği güzergahta otobüslerin sefer saatlerini İETT'nin resmi sitesinden edinebilirsiniz. H2 hattını kullanan otobüslerle Mecidiyeköy hattında, H3 hattını kullanan otobüslerle Halkalı hattında, H4 hattını kullanan otobüslerle ise Atatürk Havalimanı hattında seyahat edilebiliyor. Bu otobüslerde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi ödemenizi nakit olarak da yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinden hizmet veriyor. İST1 numaralı otobüsle Yenikapı hattında, İST2 numaralı otobüsle TÜYAP hattında, İST7 numaralı otobüsle Kozyatağı metro hattında, İST19 numaralı otobüsle ise Taksim - Beşiktaş hattında seyahat edebilirsiniz.

Metro

İstanbul Yeni Havalimanı ile kent merkezi güzergahında ulaşımı sağlayacak olan metro hattı henüz hizmete açılmadı. Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosu 2019 senesinin sonlarına doğru, Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metrosu ise 2020 senesinin sonlarına doğru hizmete açılacak.​

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

İstanbul Yeni Havalimanı ile kent merkezi arasında bir hayli mesafe olsa da acelesi olanlar için taksi iyi bir alternatif oluşturuyor. İlk etapta 660 taksinin hizmet verdiği havalimanında uçuşlar arttığı zaman taksi sayısında da artışa gidilecek. Havalimanı terminal binası önünden hareket eden taksilerle İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine kolaylıkla seyahat edebilirsiniz.

Araç Kiralama

İstanbul seyahatiniz boyunca araç kiralama seçeneğiyle seyahat özgürlüğünüzü elinizde bulundurabileceğiniz gibi İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine de gidebilirsiniz. Henüz, herhangi bir araç kiralama firmasının hizmet vermediği havalimanında, yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının hizmet vermesi bekleniyor.

İstanbul Havalimanı