İstanbulDenizli

İstanbulDenizliInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İstanbul - Denizli Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Denizli - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

İstanbul’da Ulaşım Hakkında

Avrupa'nın kültür başkenti seçilen İstanbul'da ulaşım ağı o kadar gelişmiş ki, toplu taşıma araçlarını kullanarak dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Fakat şehrin nüfusu ve yaz - kış fark etmeksizin yaşanan turist akını nedeniyle zaman zaman trafik yoğunluğu oluşabiliyor. Hem Anadolu hem de Avrupa yakasında ana ulaşım aracı olarak metro kullanılıyor. Trafiğe girmediği için en iyi alternatif olarak kabul ediliyor. Belediye otobüsleri ve minibüsleri ise diğer alternatifleri oluşturuyor. Toplu taşıma araçlarından metrobüs ve vapur ise iki kıtayı birbirine bağlama görevi görüyor. Minibüsler hariç tüm toplu taşıma araçlarında İstanbulKart kullanabilirsiniz. Eğer İstanbulKart'ınız yoksa bilet makinelerinden tek kullanımlık kart alabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra şehir içi ulaşımda taksiler, fiyatlarının oldukça uygun olmasından dolayı sıklıkla tercih ediliyor.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Pendik Tren İstasyonu ve Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yaklaşık 50 kilometrelik bir yolculuk yapmak gerekiyor. Öte yandan otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da şehir içine ulaşabileceğiniz gibi eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Taksim veya Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri bulunduğunuz noktaya göre değişen bir ücrete sahip. Point Otel ve Divan Otel’in önünden kalkan beyaz renkli HAVATAŞ otobüsleri, sizleri havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısında bırakıyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Bindiğiniz noktaya göre yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer kalkış noktası ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ederek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşıyor. Sultanahmet’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise tramvaya binerek Sirkeci durağına, sonra Eminönü-Kadıköy vapurunu kullanıp son olarak da HAVATAŞ otobüslerine binerek yolculuklarını tamamlayabilirler.

İETT Otobüsleri

Levent’ten E4 ve E3 otobüsleri ile Botancı’dan E9 otobüsü ile Kadıköy ve Kurtköy’den E10 otobüsü ile Sultanahmet’ten E11 otobüsü ile Altunizade ve Ümraniye’den E18 otobüsü ile Uzunçayır’dan 16S Metrobüsü ile Kartal ve Tepeören’den 132 numaralı otobüs ile ve Pendik Metro’dan KM20 ile rahatlıkla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise aldığınız noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösterebiliyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak kaldığınız süre içerisinde daha indirimli ve sorunsuz bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakalarının merkezlerinde bulabileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri mevcut. Eğer kendi aracınız yoksa bu şirketlerin birinden araç kiralayarak havalimanına ulaştığınızda aracı burada bırakabiliyorsunuz. Bu araç kiralama şirketlerinden öne çıkanlarını ise Windy Car Rental, Rent Go, Sun, Europark, Sixt, Europcar, Hertz, Budget, Dollar, Avis, Thrifty olarak sıralayabiliriz. Özel bir araçla Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ve kısıtlı zamanı olanlar için ise E5 veya TEM otoyolunu tavsiye ediyoruz. Zira diğer yollar kilometre bazında daha kısa olsalar bile yoğun trafik sebebiyle yolda geçirdiğiniz süre iki hatta üç katına çıkabiliyor. Öte yandan otelde konaklayacaksanız önceden görüştüğünüz takdirde otelin shuttle hizmetinden yararlanabileceğinizi de hatırlatmadan geçmeyelim.

Taxi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, İstanbul’un dört bir yanında 7/24 hizmet veriyor. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile gitmek her ne kadar pahalı da olsa paylaşımlı taksi kullanılarak bu fiyat aşağılara çekilebilir. Havaalanının Pendik’ten 12, Taksim Meydanı’ndan ise yaklaşık 50 kilometre uzakta olduğunu düşünürsek seçim sizin. Öte yandan Sawkoop bünyesinde hizmet veren ve havalimanı için sabit bir tarife uygulayan taksileri de internetten rahatlıkla bulabileceğiniz numaralar sayesinde çağırabilirsiniz. Gittiğiniz yol ne kadar uzak olsa da sabit bir fiyat tarifesi izledikleri için bu taksileri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda adeta sınıf atlayan İstanbul'da kent merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için de pek çok alternatif bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından belediye otobüslerini ve havalimanı servislerini kullanabileceğiniz gibi, 2019 yılının sonlarına doğru açılması planlanan metro hattını da hizmet vermeye başladıktan sonra kullanabilirsiniz. Acelesi olanlar, uçağı kaçırma riski ile karşı karşıya kalanlar içinse taksi iyi bir seçenek oluşturuyor. Bunların dışında özel ulaşım araçlarından taksi ve araç kiralama seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Kent merkezinde 3 farklı hat üzerinde hizmet veren belediye otobüsleriyle kolaylıkla İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. H2 hattıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan, H3 hattıyla Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi’nden, H4 hattıyla ise İstanbul Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent'ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi araca bindikten sonra şoföre nakit olarak da ödeme yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak da adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinde hizmet veriyor. İST1 hattıyla Yenikapı, Bakırköy İDO, Kuleli, Başakşehir Metrokent'ten, İST2 hattıyla TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçeşehir Merkez'den, İST7 hattıyla Kozyatağı Metro, Tepeüstü, Kavacık Köprüsü'nden, İST hattıyla ise Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği'nden geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Havalimanı servislerini kullanmak için herhangi bir karta gerek yok. Nakit olarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Metro

Kent merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında hizmete açıldıktan sonra büyük rağbet görmesi beklenen metro hattında çalışmalar devam ediyor. 2019 yılının sonlarına doğru Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosunun hizmete açılması planlanırken, 6 istasyon ve 27 kilometre uzunluğunda olacak Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı ise 2020 yılının sonlarına doğru açılacak. Metro hattını kullanmak isteyen yolcular İstanbulKart'larını kullanabilecekleri gibi istasyonlarda bulunan bilet makinelerinden tek kullanımlık bilet satın alabilirler.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında bir hayli mesafe bulunsa da özellikle uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya kalanlar için taksiler, iyi birer alternatif oluşturuyorlar. Dilerseniz kent merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, aradaki mesafeyi de göz önünde bulundurarak şoförle pazarlık yapabilir, fiyatta indirime gitmesini talep edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Yalnızca kent merkezinden havalimanına gitmek için değil, şehir içi ulaşımda da işlerinizi oldukça kolaylaştıracak olan araç kiralama seçeneğini gözden geçirebilirsiniz. Şehir merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak, şuan için havalimanında hiçbir araç kiralama firması hizmet veriyor. Bu nedenle firmalar, araçlarını havalimanında teslim almak için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının İstanbul Yeni Havalimanı'ndan hizmet vermesi bekleniyor. Üstelik, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem paradan hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda adeta sınıf atlayan İstanbul'da kent merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için de pek çok alternatif bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından belediye otobüslerini ve havalimanı servislerini kullanabileceğiniz gibi, 2019 yılının sonlarına doğru açılması planlanan metro hattını da hizmet vermeye başladıktan sonra kullanabilirsiniz. Acelesi olanlar, uçağı kaçırma riski ile karşı karşıya kalanlar içinse taksi iyi bir seçenek oluşturuyor. Bunların dışında özel ulaşım araçlarından taksi ve araç kiralama seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Kent merkezinde 3 farklı hat üzerinde hizmet veren belediye otobüsleriyle kolaylıkla İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. H2 hattıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan, H3 hattıyla Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi’nden, H4 hattıyla ise İstanbul Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent'ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi araca bindikten sonra şoföre nakit olarak da ödeme yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak da adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinde hizmet veriyor. İST1 hattıyla Yenikapı, Bakırköy İDO, Kuleli, Başakşehir Metrokent'ten, İST2 hattıyla TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçeşehir Merkez'den, İST7 hattıyla Kozyatağı Metro, Tepeüstü, Kavacık Köprüsü'nden, İST hattıyla ise Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği'nden geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Havalimanı servislerini kullanmak için herhangi bir karta gerek yok. Nakit olarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Metro

Kent merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında hizmete açıldıktan sonra büyük rağbet görmesi beklenen metro hattında çalışmalar devam ediyor. 2019 yılının sonlarına doğru Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosunun hizmete açılması planlanırken, 6 istasyon ve 27 kilometre uzunluğunda olacak Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı ise 2020 yılının sonlarına doğru açılacak. Metro hattını kullanmak isteyen yolcular İstanbulKart'larını kullanabilecekleri gibi istasyonlarda bulunan bilet makinelerinden tek kullanımlık bilet satın alabilirler.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında bir hayli mesafe bulunsa da özellikle uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya kalanlar için taksiler, iyi birer alternatif oluşturuyorlar. Dilerseniz kent merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, aradaki mesafeyi de göz önünde bulundurarak şoförle pazarlık yapabilir, fiyatta indirime gitmesini talep edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Yalnızca kent merkezinden havalimanına gitmek için değil, şehir içi ulaşımda da işlerinizi oldukça kolaylaştıracak olan araç kiralama seçeneğini gözden geçirebilirsiniz. Şehir merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak, şuan için havalimanında hiçbir araç kiralama firması hizmet veriyor. Bu nedenle firmalar, araçlarını havalimanında teslim almak için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının İstanbul Yeni Havalimanı'ndan hizmet vermesi bekleniyor. Üstelik, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem paradan hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Denizli'de Ulaşım Hakkında

Son yıllarda Denizli Belediyesi'nin özellikle geliştirmeye çalıştığı şehir içi ulaşımda kullanılan ana ulaşım aracı belediye otobüsleri. 43 farklı hattın bulunduğu belediye otobüslerine binebilmek için Denizli Kart'a sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca, tek seferlik olmak üzere ve abonman biletlerle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Denizli Kart'ın dört ayrı seçeneği bulunuyor. Bunlardan Sivil Denizli Kart ile 105 TL’ye aylık abone olabilir veya öğrenci belgesi ile öğrenci kartı çıkartabilirsiniz. Engelliler, şehit, gazi ve gazi yakınları, buna ek olarak 65 yaş üstü kişiler ise belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanabiliyor. Eğer Denizli'ye kısa bir süreliğine geldiyseniz ve Denizli Kart almak istemiyorsanız, şehir içinde kullanabileceğiniz 2, 3, 4 veya 5 biniş hakkı sağlayan kartları satın alabilirsiniz. Denizli Kart satan bayilerin detaylı bilgilerine Denizli Belediyesi'nin internet sitesinden ulaşılabilir. Şehir içi ulaşımda belediye otobüslerinin yanı sıra 20’den fazla hattı bulunan minibüsler de hizmet veriyor. Kentte, metro ve tramvay hattı bulunmadığı için genellikle otobüs ve minibüsler ulaşımda tercih ediliyor. Bunun yanı sıra herhangi bir yere gitmek için araç kiralayabilir veya taksileri kullanabilirsiniz.

Denizli Çardak Havalimanı'ndan Denizli'de Turistik Yerlere Ulaşım

Pamukkale

Denizli Çardak Havalimanı'ndan Pamukkale’ye gitmek için kullanabileceğiniz toplu taşıma aracı olarak yalnızca havalimanı servisleri hizmet veriyor. Belediye otobüslerinin ve minibüslerin çalışmadığı güzergah üzerinde havalimanı servisi ile yapacağınız yolculuk ortalama 100 - 120 dakika sürüyor. Bunun dedi neyse Denizli Çardak Havalimanı ile Pamukkale arasında 70 kilometrelik bir mesafenin bulunması. Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus gibi havayolu firmalarının yalnızca kendi müşterilerine sundukları havalimanı servisleri ile Pamukkale'ye gidebileceğiniz gibi Baytur firmasının servisleri ile de seyahat edebilirsiniz. Tüm bunların dışında özel ulaşım araçlarından taksi, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Denizli Çardak Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Denizli Çardak Havalimanı ile şehir merkezi arasında 66 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Bu mesafeyi gidebilmek için kullanabileceğiniz tek toplu taşıma aracı ise havalimanı servisleri. Pegasus, Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları gibi havayolu şirketlerinin yalnızca kendi müşterilerine sundukları havalimanı servis hizmetinden yararlanabilir, eğer bu firmalardan herhangi biriyle uçmamışsanız da Baytur firmasının servisleriyle şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Aceleniz varsa, rahatınıza düşkünseniz veya ulaşımla ilgili herhangi bir sıkıntıya düşmek istemiyorsanız, taksi, araç kiralama ve transfer seçeneklerinden herhangi bir tanesini de tercih edebilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisi)

Havalimanı Servisi: Havalimanı servisi, Denizli Çardak Havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren tek toplu taşıma aracı olarak ön plana çıkıyor. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki 66 kilometrelik mesafeyi havalimanı servisi ile ortalama 100 - 110 dakikada alabilirsiniz. Pegasus, Anadolu Jet veya Türk Hava Yolları firmalarının müşterilerine sundukları havalimanı servisleri ile yolculuk edebileceğiniz gibi Baytur firmasının servisleriyle de şehir merkezine gidebilirsiniz. Baytur firmasının servisleri haftanın her günü uçak iniş saatlerine göre, İstiklal Caddesi Zafer Gazoz Fabrikası önünde bulunan duraktan hareket ediyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Denizli Çardak Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek, taksiyle epey bir pahalı olabiliyor. Aradaki mesafenin çok olmasından dolayı yolculuğa başlamadan önce şoförle pazarlık ederek indirim yapmasını sağlayabilirsiniz. Havalimanı terminal binasının hemen çıkışında bundan taksilerle ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız; 0537 305 45 45, 0549 717 93 93 ve 0554 241 58 58 numaralı telefonları arayarak Çardak Havalimanı Taksi Durağı'na ulaşabilirsiniz. Denizli Çardak Havalimanı'ndan taksiyle şehir merkezine gitmekse ortalama 50 - 60 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Yalnızca havalimanından şehir merkezine gitmek için değil, Denizli'de kalacağınız süre boyunca yolda kaybedeceğiniz zamanı en aza indirecek, ayrıca paradan da tasarruf edebileceğiniz bir seçenek olan araç kiralama yöntemi ile ulaşım derdini kafanızdan silebilirsiniz. Denizli Çardak Havalimanı'nda; Avis (0258 213 81 81), Budget (0258 846 11 30), Rent Go (0546 261 66 44), Sixt (0545 550 60 20), araç kiralama firmalarının ofisleri bulunuyor. Ayrıca, havalimanı servis hizmeti veren Baytur firmasından da araç kiralayabilirsiniz. Firmaları telefonla arayarak, internet üzerinden ya da yüz yüze görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer erken rezervasyon yaptırırsanız, firmaların size özel sundukları indirim ve fırsatlardan da yararlanmak mümkün. Denizli Çardak Havalimanı'ndan kiraladığınız araçla şehir merkezine gitmek ortalama 65 - 70 dakika sürüyor.

Transfer

Denizli Çardak Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmenin en kolay ve zahmetsiz yöntemi olarak ön plana çıkan transfer hizmetinden yararlanabilmek için konaklamayı planladığınız otelin bu hizmeti müşterilerine sağlıyor olması gerekiyor. Bu bilgiyi oteli telefonla arayarak ya da otelin internet sitesi üzerinden elde edebilirsiniz. Eğer oteliniz, havalimanı transfer hizmeti veriyorsa, en az bir gün önceden rezervasyon yaptırmaz gerekiyor. Ardından uçağınızın iniş saatinde havalimanında olacak şekilde otel tarafından size özel şoförlü bir araç gönderiliyor. Siz de yolculuğunuzun keyfini çıkartıyorsunuz. Diğer bir transfer hizmetinde ise firmalarla görüşmeniz gerekiyor. Denizli Çardak Havalimanı'nda havalimanı servisi, araç kiralama gibi hizmetler sunan Baytur firmasının transfer hizmeti de bulunuyor. 0258 261 41 43 veya 0535 728 35 82 numaralı telefonlardan Baytur firmasını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer transfer hizmetinden yararlanacaksınız, kalabalık olmanızda yarar var. Bunun nedeni ise transfer hizmetinde ücretlendirmeler araba üzerinden yapılıyor. Siz de eğer, bir aracın alabileceği maksimum sayıdaki yolcu sayısına ulaşırsınız, kişi başına daha az ücret ödersiniz.