Balıkesirİstanbul

BalıkesirİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Balıkesir - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İstanbul - Balıkesir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Turistik Yerlerden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na Ulaşım

Ayvalık

Ayvalık'tan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek için kullanabileceğiniz tek toplu taşıma aracı olarak havalimanı servisleri bulunuyor. Baytur firmasının servisleriyle Ayvalık'tan havalimanına gidebileceğiniz gibi Pegasus ve Borajet gibi hava yolu firmalarının sadece kendi müşterilerine sundukları servislerle de havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca taksi, araç kiralama ve transfer seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Ayvalık'tan 40 km uzaklıkta olan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında sürüyor.

Cunda

Son zamanlarda turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Cunda'ya havalimanından ulaşmak için herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmuyor. Fakat otobüslerle aktarma yaparak Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gidebilirsiniz. Bunun dışında Cunda'dan kolaylıkla bulabileceğiniz taksilerle havalimanına gitmek mümkün. Cunda merkez ile havalimanı arasındaki 46 kilometrelik bir mesafe bulunması, taksi ücretinin de pahalı olmasına yol açacağı için yolculuğa başlamadan önce şoförle pazarlık yapabilirsiniz. Cunda ile Balıkesir Koca Seyit Havalimanı arasındaki 46 kilometrelik mesafeye taksi, araç kiralama ya da transfer gibi ulaşım seçenekleri ile gitmek ortalama 70 - 80 dakika sürüyor

Kaz Dağları

Kaz Dağları ile Balıkesir Koca Seyit Havalimanı arasında hizmet veren herhangi bir toplu taşıma aracı yok. Bu nedenle 46 kilometrelik mesafeyi taksi, araç kiralama ya da transfer gibi seçeneklerden faydalanarak tamamlamalısınız. Kaz Dağları'ndan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek ortalama 70 - 80 dakika sürüyor.
Edremit: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Edremit'e yalnızca 4 km mesafede olduğu için ulaşın oldukça rahat. Edremit'ten kalkan belediye otobüsleriyle havalimanına 10 - 15 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer uçağı kaçırma riskiniz varsa ya da rahatınıza düşkünseniz taksi, araç kiralama veya transfer seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Altınoluk

Altınoluk'tan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek için kullanabileceğiniz herhangi bir toplu taşıma aracı yok. Bu nedenle aradaki 29 kilometrelik mesafeye taksi, araç kiralamak ya da transfer gibi özel ulaşım araçları ile tamamlamalısınız. Altınoluk'tan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek ortalama 45 - 50 dakikalık bir süreyi kapsıyor.

Şehir Merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na Ulaşım

Balıkesir’de iki adet havalimanı bulunuyor. Bunlardan merkeze yakın olanı Balıkesir Merkez Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe oldukça kısa. Bu nedenle ulaşım kolaylıkla tamamlanabiliyor. Ancak şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na gidebilmek için 90 kilometrelik mesafenin kat edilmesi gerekiyor. Şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren en ekonomik araç olarak havalimanı servisleri ön plana çıkıyor. Havalimanı servisinin dışında belediye otobüsleri ile aktarma yaparak da Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Aktarma yapmanız gereken güzergahlar; Balıkesir merkezden Ayvalık veya Burhaniye'ye, Ayvalık veya Burhaniye'den Edremit'e ve son olarak da Edremit'ten Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na. Eğer bunlarla zaman kaybetmek istemiyorsanız taksi, araç kiralama ya da transfer gibi ulaşım seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek ortalama 1,5 - 2 saat.


Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisi)

Havalimanı Servisi

Kent merkeziyle Balıkesir Koca Seyit Havalimanı güzergahında hizmet veren tek toplu taşıma aracı havalimanı servisi olarak ön plana çıkıyor. Bu havalimanı servislerinden Pegasus ve Borajet gibi havayolu firmalarına ait olanlar yalnızca kendi müşterilerine hizmet veriyor. Eğer farklı bir hava yoluyla uçuyorsanız ve şehir merkezinden havalimanına herhangi bir servisi bulunmuyorsa, Baytur firmasının havalimanına düzenlediği servis seferlerinden yararlanabilirsiniz. Baytur firması hakkında daha detaylı bilgi almak için 0542 728 35 41 ve 0542 728 35 42 numaralı telefonları arayarak Sarımsaklı ofisine, 0542 728 35 37 ve 0542 728 35 44 numaralı telefonlardan arayarak da Küçükkuyu ofisine ulaşabilirsiniz. Servis saatleri hakkında bilgi almak istiyorsanız da 444 2 807 numaralı telefonu arayabilirsiniz Şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na havalimanı servisi ile gitmek ise ortalama 120 - 130 dakika.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezi ile Balıkesir Koca Seyit Havalimanı arasında 90 kilometrelik bir mesafe bulunmasından dolayı taksiler çok fazla tercih edilmese de uçağı kaçırma riski taşıyanlar için en doğru ulaşım seçeneği olarak kabul görüyor. Günün 24 saati aynı fiyat tarifesi üzerinden hizmet veren taksileri kullanmadan önce şoförle pazarlık yaparak fiyatta indirim yapmasını sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan taksi duraklarından Adnan Menderes Taksi (0266 224 10 05), Karizma Taksi (0266 228 13 11), Yaylada Taksi (0266 234 05 00), Fidan Taksi (0266 249 69 83) herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilirsiniz. Dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek havalimanına doğru yolculuğa başlayabilirsiniz. Taksiyle şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek için ortalama 80 - 90 dakikayı yolda geçirmeniz gerekiyor.

Araç Kiralama

Ulaşımı çok fazla gelişmemiş olan Balıkesir’de araç kiralamak oldukça iyi bir seçim olacaktır. Özellikle Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na bu kadar uzak olmasından dolayı kiraladığınız araçla hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Araç kiralamak için şehir merkezinde bulunan firmaların ofislerini ziyaret edebilir veya internet sitelerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Fakat havalimanında ofisi bulunmayan firmalar genellikle araç kiralamaya yanaşmıyorlar. Bu nedenle Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda ofisi bulunan Budget, Avec Cars, Avis gibi firmalarla görüşmeniz sizin için daha iyi olur. Kiraladığımız araçla şehir merkezinden havalimanına gitmekse ortalama 90 - 100 dakikanızı alıyor.

Transfer

Ulaşım sıkıntısına hiç bulaşmadan, şehir merkezinden rahatlıkla Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek için transfer hizmetinden faydalanabilirsiniz. Fakat öncelikle konakladığımız otelin havalimanı transfer hizmeti veriyor olması gerekiyor. Eğer otelinizin böyle bir hizmeti varsa; otel, uçak kalkış saatinden en az 1,5 saat önceden havalimanında olacak şekilde sizi şoförlü bir araçla havalimanına götürüyor. Diğer bir transfer hizmeti ise firmalar tarafından sunuluyor. Şehir merkezinde yer alan ve transfer hizmeti veren firmalarla görüşerek bilgi alabilirsiniz. 4 kişiden 80 kişiye kadar yolcu kapasiteli araçları bulunan firmalardan uygun fiyatla yararlanmak istiyorsanız sizinle birlikte havalimanına gidecek birkaç kişi daha bulmanızda fayda var.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Hakkında

1997 senesinde Balıkesir’in Edremit ilçesinde hizmete açılan ve sivil kategoride yer alan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı geçtiğimiz yıl 440.000 yolcuya ev sahipliği yaptı. Edremit, Akçay, Güre, Burhaniye, Altınoluk, Ayvalık gibi tatil merkezlerine yakın olmasından dolayı özellikle yaz aylarında turistler tarafından sıklıkla kullanılan havalimanından hem yurt içi hem de yurt dışı seferleri düzenliyor. Anadolu Jet, BoraJet, Atlas Jet ve Pegasus firmaları tarafından yaz kış olmak üzere İstanbul ve Ankara’ya direkt uçuşlar düzenlenirken, yaz aylarında da Germenia Airliens tarafından Düsseldorf'a direkt uçuşlar bulunuyor.

İstanbul'da Ulaşım Hakkında

29 Ekim 2018 tarihinde inşası tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı, 150 milyonluk yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük 5. havalimanı olma özelliği taşıyor. Henüz inşaatı tamamlanmasa da bir kısmı hizmete açılan havalimanının ana terminal binasının büyüklüğü ise 1.3 milyon metrekare. İnşaat tamamlandığında 6 pisti bulunacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'na saatte 19 iniş ya da kalkış gerçekleştirilebilecek. Ayrıca, yine inşaat tamamlandığında içerisinde restoranlar, kafeler, ATM'ler, bekleme salonları, VİP salonlar, kapalı otopark, araç kiralama firmalarının ofisleri ve transfer hizmeti veren firmaların ofisleri yer alacak. Şimdilik yalnızca Türk Hava Yolları'nın Ankara, Antalya, Bakü, İzmir ve Lefkoşa uçuşları bulunuyor. Aynı zamanda yine Türk Hava Yolları firması tarafından yurt içi ve yurt dışında pek çok noktaya kargo uçuşları gerçekleştiriliyor. Avrupa'nın kültür başkenti seçilen İstanbul'da ulaşım ağı o kadar gelişmiş ki, toplu taşıma araçlarını kullanarak dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Fakat şehrin nüfusu ve yaz - kış fark etmeksizin yaşanan turist akını nedeniyle zaman zaman trafik yoğunluğu oluşabiliyor. Hem Anadolu hem de Avrupa yakasında ana ulaşım aracı olarak metro kullanılıyor. Trafiğe girmediği için en iyi alternatif olarak kabul ediliyor. Belediye otobüsleri ve minibüsleri ise diğer alternatifleri oluşturuyor. Toplu taşıma araçlarından metrobüs ve vapur ise iki kıtayı birbirine bağlama görevi görüyor. Minibüsler hariç tüm toplu taşıma araçlarında İstanbulKart kullanabilirsiniz. Eğer İstanbulKart'ınız yoksa bilet makinelerinden tek kullanımlık kart alabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra şehir içi ulaşımda taksiler, fiyatlarının oldukça uygun olmasından dolayı sıklıkla tercih ediliyor.

İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine gitmek için kullanabileceğiniz pek çok ulaşım aracı bulunuyor. Bunların başında belediye otobüsleri gelirken, 4 ayrı güzergahta hizmet veren Havaist servisleri de kullanılabiliyor. Ayrıca, yakın zamanda havalimanına metro hattı da ulaştırılacak. Kent merkezinden oldukça uzak konumlansa da, rahatına düşkün kişiler veya acelesi olanlar taksi, araç kiralama ve transfer seçeneklerinden herhangi birine de kullanabilirler.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Şehir içi ulaşımda en sık kullanılan ulaşım aracı olan belediye otobüsleriyle İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine gidebilirsiniz. H2, H3 ve H4 hatlarının hizmet verdiği güzergahta otobüslerin sefer saatlerini İETT'nin resmi sitesinden edinebilirsiniz. H2 hattını kullanan otobüslerle Mecidiyeköy hattında, H3 hattını kullanan otobüslerle Halkalı hattında, H4 hattını kullanan otobüslerle ise Atatürk Havalimanı hattında seyahat edilebiliyor. Bu otobüslerde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi ödemenizi nakit olarak da yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinden hizmet veriyor. İST1 numaralı otobüsle Yenikapı hattında, İST2 numaralı otobüsle TÜYAP hattında, İST7 numaralı otobüsle Kozyatağı metro hattında, İST19 numaralı otobüsle ise Taksim - Beşiktaş hattında seyahat edebilirsiniz.

Metro

İstanbul Yeni Havalimanı ile kent merkezi güzergahında ulaşımı sağlayacak olan metro hattı henüz hizmete açılmadı. Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosu 2019 senesinin sonlarına doğru, Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metrosu ise 2020 senesinin sonlarına doğru hizmete açılacak.​

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

İstanbul Yeni Havalimanı ile kent merkezi arasında bir hayli mesafe olsa da acelesi olanlar için taksi iyi bir alternatif oluşturuyor. İlk etapta 660 taksinin hizmet verdiği havalimanında uçuşlar arttığı zaman taksi sayısında da artışa gidilecek. Havalimanı terminal binası önünden hareket eden taksilerle İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine kolaylıkla seyahat edebilirsiniz.

Araç Kiralama

İstanbul seyahatiniz boyunca araç kiralama seçeneğiyle seyahat özgürlüğünüzü elinizde bulundurabileceğiniz gibi İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine de gidebilirsiniz. Henüz, herhangi bir araç kiralama firmasının hizmet vermediği havalimanında, yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının hizmet vermesi bekleniyor.

İstanbul Havalimanı