İstanbulBalıkesir

İstanbulBalıkesirInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İstanbul - Balıkesir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Balıkesir - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda adeta sınıf atlayan İstanbul'da kent merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için de pek çok alternatif bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından belediye otobüslerini ve havalimanı servislerini kullanabileceğiniz gibi, 2019 yılının sonlarına doğru açılması planlanan metro hattını da hizmet vermeye başladıktan sonra kullanabilirsiniz. Acelesi olanlar, uçağı kaçırma riski ile karşı karşıya kalanlar içinse taksi iyi bir seçenek oluşturuyor. Bunların dışında özel ulaşım araçlarından taksi ve araç kiralama seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Kent merkezinde 3 farklı hat üzerinde hizmet veren belediye otobüsleriyle kolaylıkla İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. H2 hattıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan, H3 hattıyla Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi’nden, H4 hattıyla ise İstanbul Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent'ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi araca bindikten sonra şoföre nakit olarak da ödeme yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak da adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinde hizmet veriyor. İST1 hattıyla Yenikapı, Bakırköy İDO, Kuleli, Başakşehir Metrokent'ten, İST2 hattıyla TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçeşehir Merkez'den, İST7 hattıyla Kozyatağı Metro, Tepeüstü, Kavacık Köprüsü'nden, İST hattıyla ise Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği'nden geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Havalimanı servislerini kullanmak için herhangi bir karta gerek yok. Nakit olarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Metro

Kent merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında hizmete açıldıktan sonra büyük rağbet görmesi beklenen metro hattında çalışmalar devam ediyor. 2019 yılının sonlarına doğru Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosunun hizmete açılması planlanırken, 6 istasyon ve 27 kilometre uzunluğunda olacak Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı ise 2020 yılının sonlarına doğru açılacak. Metro hattını kullanmak isteyen yolcular İstanbulKart'larını kullanabilecekleri gibi istasyonlarda bulunan bilet makinelerinden tek kullanımlık bilet satın alabilirler.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında bir hayli mesafe bulunsa da özellikle uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya kalanlar için taksiler, iyi birer alternatif oluşturuyorlar. Dilerseniz kent merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, aradaki mesafeyi de göz önünde bulundurarak şoförle pazarlık yapabilir, fiyatta indirime gitmesini talep edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Yalnızca kent merkezinden havalimanına gitmek için değil, şehir içi ulaşımda da işlerinizi oldukça kolaylaştıracak olan araç kiralama seçeneğini gözden geçirebilirsiniz. Şehir merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak, şuan için havalimanında hiçbir araç kiralama firması hizmet veriyor. Bu nedenle firmalar, araçlarını havalimanında teslim almak için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının İstanbul Yeni Havalimanı'ndan hizmet vermesi bekleniyor. Üstelik, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem paradan hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Balıkesir'de Ulaşım Hakkında

Hem şehir içi hem de Balıkesir'in ilçeleri arasındaki ulaşım Balıkesir Toplu Taşıma (BTT) araçları ile sağlanıyor. Bu araçlara binebilmek için bayilerden Balkart satın almanız gerekiyor. Belediye otobüsleri belirli saatlerinde dışında hizmet vermiyor o nedenle Balıkesir Belediyesi'nin internet sitesi üzerinden otobüs duraklarını ve sefer saatlerini kontrol etmekte yarar var. Balıkesir merkezde ulaşım belediye otobüsleri ile sağlanıyorken, Kapıdağ Yarımadası'na yalnızca Erdek Otobüs Terminali'nden ve Bandırma minibüs duraklarından hareket eden minibüslerle gidilebiliyor. Bunların dışında taksi de şehir içi ulaşımda iyi bir alternatif oluşturuyor. Yaz aylarında turist sayısında yaşanan artışla birlikte trafikte zaman zaman sıkışıklıklar yaşanabiliyor. Bu nedenle insanlar özellikle köy yerlerinde bisiklet kullanmayı tercih ediyorlar. Aynı zamanda şahsi aracınızla da hem kent merkezinde hem de Balıkesir'in çevre ilçelerinde rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Turistik Yerlere Ulaşım

Ayvalık

Balıkesir’in turistik merkezlerinden bir tanesi olan Ayvalık, ulaşımı en rahat ilçeler arasında. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Ayvalık'a gitmek için kullanabileceğiniz toplu taşıma araçları arasında belediye otobüsleri ve havalimanı servisleri yer alıyor. Türkiye’nin çoğu bölgesinde hizmet veren HAVAŞ maalesef Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda hizmet vermiyor. Ancak Ayvalık'a ulaşım Borajet ve Pegasus gibi hava yolu firmalarının yalnızca kendi müşterilerine sundukları havalimanı servis hizmeti ile sağlanıyor. Aynı zamanda Baytur ile Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan da Ayvalık'a gidebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksi, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden de yararlanarak Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ile Ayvalık arasında yer alan 40 kilometrelik mesafeyi kat edebilirsiniz. Bu aradaki ulaşım ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında sürüyor.

Cunda

Balıkesir’in göz bebeği Cunda'ya havalimanından ulaşabilmek için 48 kilometrelik bir mesafe kat etmeniz gerekiyor. Bu güzergah arasında maalesef herhangi bir toplu taşıma aracı hizmet vermiyor. Fakat toplu taşıma araçlarıyla aktarma yaparak Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Ayrıca taksi, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden de faydalanarak havalimanından Cunda'ya gitmek ortalama 60 ile 70 dakika arasında sürüyor.

Kaz Dağları

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Kaz Dağları'na gitmek için herhangi bir toplu taşıma aracı bulunuyor fakat 46 kilometrelik bu güzergaha aktarma yaparak da ulaşmak mümkün. Tüm bunları yanı sıra taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri de bulunuyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Kaz Dağları'na gitmek ortalama 70 - 80 dakika sürüyor. Mesafeyi göz önünde bulundurursanız fazla ücret ödemek istemeyenlerin aktarma yapması daha mantıklı bir seçenek gibi gözüküyor.

Edremit

Özellikle yaz aylarında turistlerin akın ettiği Edremit ulaşım açısından da Balıkesir’in en gelişmiş ilçelerinden bir tanesi olarak kabul görüyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Edremit'e gitmek için belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Ayrıca taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri de yararlanabileceğiniz diğer hizmetler arasında yer alıyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ile Edremit arasındaki 4 kilometrelik mesafeyi yaklaşık 10 - 15 dakikada gidebilirsiniz.
Altınoluk: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ile Altınoluk arasında 29 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Bu güzergah üzerinde herhangi bir toplu taşıma aracı hizmet vermediği için ulaşım taksi, araç kiralama ve transfer gibi özel ulaşım araçları ile sağlanıyor. Havalimanından Altınoluk'a gitmek ortalama 45 - 50 dakika sürüyor.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Balıkesir’de yer alan iki havalimanından büyük olanı yani Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na Balıkesir merkezden ulaşım bir hayli zor. Bunun nedeni ise havalimanı ile şehir merkezi arasında 90 kilometrelik bir mesafe olması. Havalimanından şehir merkezine gitmek için tek toplu taşıma aracı olarak havalimanı servisleri hizmet veriyor. Ayrıca belediye otobüsleriyle Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Edremit'e, Edremit'ten de Ayvalık ve Burhaniye'ye gidebilirsiniz. Rahatına düşkün ya da vakit kaybetmek istemeyen yolcular içinse taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri bulunuyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki 90 kilometrelik mesafeyi kat etmek için hangi ulaşım taşıma aracını kullanırsanız kullanın, yolculuk ortalama 1,5 - 2 saat sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisi)

Havalimanı Servisi: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlayan tek toplu taşıma aracı olan havalimanı servisi Pegasus ile Borajet gibi havayolu firmaları tarafından sağlanıyor ve bu hizmetten yalnızca kendi müşterileri faydalanabiliyor. Fakat havalimanında ofisi bulunan ve servis hizmeti veren Baytur ile şehir merkezine kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Baytur'un servis saatlerini öğrenmek için 444 2 807 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan havalimanı servisi ile şehir merkezine gitmek ise ortalama 100 - 120 dakika sürüyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda toplu taşıma aracı olarak yalnızca havalimanı servislerinin hizmet vermesinden dolayı taksiler de iyi bir alternatif oluşturuyor. Ancak havalimanı ile şehir merkezi arasında 90 kilometrelik bir mesafe bulunmasından dolayı taksi ücretleri bir hayli pahalı olabiliyor. Bu nedenle, eğer taksiyle seyahat edecekseniz yola çıkmadan önce şoförle pazarlık etmenizde yarar var. Haftanın 7 günü, 24 saat aynı fiyat tarifesi üzerinden hizmet veren taksiciler havalimanı terminal binasının hemen çıkışında bulunuyor. Havalimanı taksileri ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, 0266 376 12 97 ve 0266 376 13 02 numaralı telefonlardan havalimanı santralini arayabilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan taksiyle şehir merkezine gitmekse ortalama 80 - 90 dakika kadar sürüyor.

Araç Kiralama

Yalnızca havalimanından şehir merkezine gitmek için değil tüm Balıkesir tatiliniz boyunca sizi büyük bir yükten kurtaracak olan araç kiralama formülünü havalimanına iner inmez devreye sokabilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda, Budget (0532 634 10 38), Avec Cars (0266 631 28 33), Avis (0542 252 60 61) gibi pek çok araç kiralama firmasının şubesi bulunuyor.  Havalimanı ile şehir merkezi birbirine oldukça uzak olduğu için araç kiralama diğer ulaşım seçeneklerine göre bir adım öne çıkıyor. Üstelik kiraladığınız aracı sadece şehir merkezine gitmek için değil tüm Balıkesir tatiliniz boyunca da kullanabilirsiniz. Size en iyi teklifi sunan firmayı yola çıkmadan önce telefonla arayarak veya firmanın internet sitesi üzerinden erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan kiraladığınız araçla şehir merkezine gitmek ortalama 90 - 100 dakika sürüyor.

Transfer

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmenin en kolay ve zahmetsiz yolu olan transfer hizmetinden yararlanabilmek için konaklamayı planladığınız otelin bu hizmeti veriyor olması gerekiyor. Otelinizin havalimanı transfer hizmet verip vermediğini telefonunu arayarak ya da internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Otelinizin havalimanı transfer hizmeti bulunması durumunda seyahatinizden en az bir gün önce otel yetkililerini arayarak ya da internet sitesi üzerinden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Ardından otel tarafından havalimanına indiğinizde, sizi hazır bekleyecek şoförlü bir araç temin ediliyor. Siz de yolculuğun tadını çıkartıyorsunuz. Fakat şunu unutmayın ki çoğu otel, havalimanı transfer hizmeti için ekstra ücret talep ediyor. Diğer bir transfer hizmeti ise bu iş için özel olarak çalışan firmalar tarafından sağlanıyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda yer alan ve transfer hizmeti veren ofislerle görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ne kadar kalabalık olursanız, kişi başına düşen ücret de o kadar azaldığı için sizinle birlikte aynı yöne giden birkaç kişi daha bulmanız, transfer hizmetinden oldukça uygun fiyatlara faydalanmanızı sağlayabilir.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı