Balıkesirİstanbul

BalıkesirİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İstanbul - Balıkesir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Turistik Yerlerden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na Ulaşım

Ayvalık

Ayvalık'tan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek için kullanabileceğiniz tek toplu taşıma aracı olarak havalimanı servisleri bulunuyor. Baytur firmasının servisleriyle Ayvalık'tan havalimanına gidebileceğiniz gibi Pegasus ve Borajet gibi hava yolu firmalarının sadece kendi müşterilerine sundukları servislerle de havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca taksi, araç kiralama ve transfer seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Ayvalık'tan 40 km uzaklıkta olan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında sürüyor.

Cunda

Son zamanlarda turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Cunda'ya havalimanından ulaşmak için herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmuyor. Fakat otobüslerle aktarma yaparak Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gidebilirsiniz. Bunun dışında Cunda'dan kolaylıkla bulabileceğiniz taksilerle havalimanına gitmek mümkün. Cunda merkez ile havalimanı arasındaki 46 kilometrelik bir mesafe bulunması, taksi ücretinin de pahalı olmasına yol açacağı için yolculuğa başlamadan önce şoförle pazarlık yapabilirsiniz. Cunda ile Balıkesir Koca Seyit Havalimanı arasındaki 46 kilometrelik mesafeye taksi, araç kiralama ya da transfer gibi ulaşım seçenekleri ile gitmek ortalama 70 - 80 dakika sürüyor

Kaz Dağları

Kaz Dağları ile Balıkesir Koca Seyit Havalimanı arasında hizmet veren herhangi bir toplu taşıma aracı yok. Bu nedenle 46 kilometrelik mesafeyi taksi, araç kiralama ya da transfer gibi seçeneklerden faydalanarak tamamlamalısınız. Kaz Dağları'ndan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek ortalama 70 - 80 dakika sürüyor.
Edremit: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Edremit'e yalnızca 4 km mesafede olduğu için ulaşın oldukça rahat. Edremit'ten kalkan belediye otobüsleriyle havalimanına 10 - 15 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer uçağı kaçırma riskiniz varsa ya da rahatınıza düşkünseniz taksi, araç kiralama veya transfer seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Altınoluk

Altınoluk'tan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek için kullanabileceğiniz herhangi bir toplu taşıma aracı yok. Bu nedenle aradaki 29 kilometrelik mesafeye taksi, araç kiralamak ya da transfer gibi özel ulaşım araçları ile tamamlamalısınız. Altınoluk'tan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek ortalama 45 - 50 dakikalık bir süreyi kapsıyor.

Şehir Merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na Ulaşım

Balıkesir’de iki adet havalimanı bulunuyor. Bunlardan merkeze yakın olanı Balıkesir Merkez Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe oldukça kısa. Bu nedenle ulaşım kolaylıkla tamamlanabiliyor. Ancak şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na gidebilmek için 90 kilometrelik mesafenin kat edilmesi gerekiyor. Şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet veren en ekonomik araç olarak havalimanı servisleri ön plana çıkıyor. Havalimanı servisinin dışında belediye otobüsleri ile aktarma yaparak da Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Aktarma yapmanız gereken güzergahlar; Balıkesir merkezden Ayvalık veya Burhaniye'ye, Ayvalık veya Burhaniye'den Edremit'e ve son olarak da Edremit'ten Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na. Eğer bunlarla zaman kaybetmek istemiyorsanız taksi, araç kiralama ya da transfer gibi ulaşım seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek ortalama 1,5 - 2 saat.


Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisi)

Havalimanı Servisi

Kent merkeziyle Balıkesir Koca Seyit Havalimanı güzergahında hizmet veren tek toplu taşıma aracı havalimanı servisi olarak ön plana çıkıyor. Bu havalimanı servislerinden Pegasus ve Borajet gibi havayolu firmalarına ait olanlar yalnızca kendi müşterilerine hizmet veriyor. Eğer farklı bir hava yoluyla uçuyorsanız ve şehir merkezinden havalimanına herhangi bir servisi bulunmuyorsa, Baytur firmasının havalimanına düzenlediği servis seferlerinden yararlanabilirsiniz. Baytur firması hakkında daha detaylı bilgi almak için 0542 728 35 41 ve 0542 728 35 42 numaralı telefonları arayarak Sarımsaklı ofisine, 0542 728 35 37 ve 0542 728 35 44 numaralı telefonlardan arayarak da Küçükkuyu ofisine ulaşabilirsiniz. Servis saatleri hakkında bilgi almak istiyorsanız da 444 2 807 numaralı telefonu arayabilirsiniz Şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na havalimanı servisi ile gitmek ise ortalama 120 - 130 dakika.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezi ile Balıkesir Koca Seyit Havalimanı arasında 90 kilometrelik bir mesafe bulunmasından dolayı taksiler çok fazla tercih edilmese de uçağı kaçırma riski taşıyanlar için en doğru ulaşım seçeneği olarak kabul görüyor. Günün 24 saati aynı fiyat tarifesi üzerinden hizmet veren taksileri kullanmadan önce şoförle pazarlık yaparak fiyatta indirim yapmasını sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinde bulunan taksi duraklarından Adnan Menderes Taksi (0266 224 10 05), Karizma Taksi (0266 228 13 11), Yaylada Taksi (0266 234 05 00), Fidan Taksi (0266 249 69 83) herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilirsiniz. Dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek havalimanına doğru yolculuğa başlayabilirsiniz. Taksiyle şehir merkezinden Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek için ortalama 80 - 90 dakikayı yolda geçirmeniz gerekiyor.

Araç Kiralama

Ulaşımı çok fazla gelişmemiş olan Balıkesir’de araç kiralamak oldukça iyi bir seçim olacaktır. Özellikle Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na bu kadar uzak olmasından dolayı kiraladığınız araçla hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Araç kiralamak için şehir merkezinde bulunan firmaların ofislerini ziyaret edebilir veya internet sitelerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Fakat havalimanında ofisi bulunmayan firmalar genellikle araç kiralamaya yanaşmıyorlar. Bu nedenle Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda ofisi bulunan Budget, Avec Cars, Avis gibi firmalarla görüşmeniz sizin için daha iyi olur. Kiraladığımız araçla şehir merkezinden havalimanına gitmekse ortalama 90 - 100 dakikanızı alıyor.

Transfer

Ulaşım sıkıntısına hiç bulaşmadan, şehir merkezinden rahatlıkla Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na gitmek için transfer hizmetinden faydalanabilirsiniz. Fakat öncelikle konakladığımız otelin havalimanı transfer hizmeti veriyor olması gerekiyor. Eğer otelinizin böyle bir hizmeti varsa; otel, uçak kalkış saatinden en az 1,5 saat önceden havalimanında olacak şekilde sizi şoförlü bir araçla havalimanına götürüyor. Diğer bir transfer hizmeti ise firmalar tarafından sunuluyor. Şehir merkezinde yer alan ve transfer hizmeti veren firmalarla görüşerek bilgi alabilirsiniz. 4 kişiden 80 kişiye kadar yolcu kapasiteli araçları bulunan firmalardan uygun fiyatla yararlanmak istiyorsanız sizinle birlikte havalimanına gidecek birkaç kişi daha bulmanızda fayda var.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Hakkında

1997 senesinde Balıkesir’in Edremit ilçesinde hizmete açılan ve sivil kategoride yer alan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı geçtiğimiz yıl 440.000 yolcuya ev sahipliği yaptı. Edremit, Akçay, Güre, Burhaniye, Altınoluk, Ayvalık gibi tatil merkezlerine yakın olmasından dolayı özellikle yaz aylarında turistler tarafından sıklıkla kullanılan havalimanından hem yurt içi hem de yurt dışı seferleri düzenliyor. Anadolu Jet, BoraJet, Atlas Jet ve Pegasus firmaları tarafından yaz kış olmak üzere İstanbul ve Ankara’ya direkt uçuşlar düzenlenirken, yaz aylarında da Germenia Airliens tarafından Düsseldorf'a direkt uçuşlar bulunuyor.

İstanbul’da Ulaşım Hakkında

Sabiha Gökçen Havalimanı, geniş bir alana yayılmış olan dış ve iç hat terminalleriyle 2001 yılından beri verdiği taşımacılık hizmetleriyle Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanlarından biri olarak da gösteriliyor. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı; Taksim’e 50, Kadıköy’e ise 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. E-5 karayoluna sadece 5 kilometre uzaklıkta yer alan ve 25 milyon yolcuya hizmet verebilen Sabiha Gökçen Havalimanı; VIP salonları, otelleri, alışveriş mağazaları, seyahat acenteleri ve yeme içme alanlarıyla da göz doldurmayı başarıyor. Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakasında onlarca farklı toplu taşıma aracı ile her gün milyonlarca insanı gitmek istediği yere ulaştıran İstanbul, dünyanın sayılı ulaştırma ağlarından birine sahip. Trafiği her ne kadar zaman zaman yoğun da olsa şehir içi ulaşımda hangi yolu veya hangi taşıtı kullanırsanız hedefinize daha hızlı ulaşabileceğinizi gösteren web tabanlı uygulamalar da mevcut. Tren, metro, Marmaray, otobüs, minibüs, taksi dolmuş ve İDO gibi onlarca toplu taşıma aracının yanında taksi ve Uber gibi özel taşıma araçlarıyla da istediğiniz her yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ulaşımı hakkında en sık sorulan soruları yanıtladık.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Pendik Deniz Otobüsü İskelesi ve Pendik Tren İstasyonu’na yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’na; Taksim’den 50 Kurtköy ve Kadıköy’den de 40 kilometrelik bir yolculuk sonucunda ulaşılabiliyor. Bu sebeple otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da ulaşım sağlanabilen Sabiha Gökçen Havalimanı’na eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim veya Kadıköy’e seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri gideceğiniz noktaya göre değişen bir ücrete de sahip. Havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısından kalkan ve üzerinde HAVATAŞ yazan beyaz otobüsler, havalimanından kalktıktan sonra direkt olarak Point Otel ve Taksim Divan Otel’in önüne gidiyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla istediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer güzergâhı ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, rıhtımdaki İETT duraklarının önünden kalktıktan sonra Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ediyor. Sultanahmet’e gitmek için ise HAVATAŞ otobüsleriyle Kadıköy’e gittikten sonra Kadıköy-Eminönü vapuruna binerek Sirkeci durağına, oradan da tramvaya binerek Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz.

İETT Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan çıktıktan sonra kolaylıkla karşı yakaya geçerek Taksim’e ve diğer yakın ilçelere ulaşmanızı sağlayan İETT otobüsleri; E4 ve E3 otobüsleri ile Levent’e, E9 otobüsü ile Bostancı’ya, E10 otobüsü ile Kurtköy ve Kadıköy’e, E11 otobüsü ile Sultanahmet’e, E18 otobüsü ile Ümraniye ve Altunizade’ye, 16S Metrobüsü ile Uzunçayır’a, 132 numaralı otobüs ile Tepeören ve Kartal’a ve KM20 ile Pendik Metro’ya rahat bir ulaşım sunuyor. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise gideceğiniz noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösteriyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak daha indirimli bir yolculuk yapma şansına da sahipsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Özel aracınızla en kısa ve rahat yoldan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’un şehir merkezine gitmek için öncelikle 1,5 kilometre uzaklıkta yer alan TEM otoyolunu veya E5 Karayolunu kullanmanız gerekiyor. Ardından gideceğiniz istikâmetin tabela ve göstergelerini kullanarak İstanbul’un hemen her yerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Öte yandan araç kiralamak isterseniz havalimanının terminalinde hizmet veren onlarca araç kiralama firması mevcut. Bu firmalardan öne çıkanları ise RentGo, Sixt, Hertz ve Enterprise.

Taksi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda günün 24 saati olmak üzere her gün hizmet veriyor. Terminalin dışına çıktığınızda denk geleceğiniz taksilerin genellikle havalimanı taksileri olduğunu belirtmekte de fayda var. Bunun anlamı ise havalimanı taksilerinin kilometre başına sabit bir fiyat uyguluyor olması. Yani hangi taksiye binerseniz binin, taksinin tekerlek boyu ne olursa olsun vereceğiniz ücret değişmiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim Meydanı’na taksi ile ulaşım ise trafiğin durumuna göre ortalama 1 saat sürüyor.