İstanbulBalıkesir

İstanbulBalıkesirInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İstanbul - Balıkesir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Pendik Tren İstasyonu ve Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yaklaşık 50 kilometrelik bir yolculuk yapmak gerekiyor. Öte yandan otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da şehir içine ulaşabileceğiniz gibi eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Taksim veya Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri bulunduğunuz noktaya göre değişen bir ücrete sahip. Point Otel ve Divan Otel’in önünden kalkan beyaz renkli HAVATAŞ otobüsleri, sizleri havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısında bırakıyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Bindiğiniz noktaya göre yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer kalkış noktası ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ederek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşıyor. Sultanahmet’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise tramvaya binerek Sirkeci durağına, sonra Eminönü-Kadıköy vapurunu kullanıp son olarak da HAVATAŞ otobüslerine binerek yolculuklarını tamamlayabilirler.

İETT Otobüsleri

Levent’ten E4 ve E3 otobüsleri ile Botancı’dan E9 otobüsü ile Kadıköy ve Kurtköy’den E10 otobüsü ile Sultanahmet’ten E11 otobüsü ile Altunizade ve Ümraniye’den E18 otobüsü ile Uzunçayır’dan 16S Metrobüsü ile Kartal ve Tepeören’den 132 numaralı otobüs ile ve Pendik Metro’dan KM20 ile rahatlıkla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise aldığınız noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösterebiliyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak kaldığınız süre içerisinde daha indirimli ve sorunsuz bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakalarının merkezlerinde bulabileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri mevcut. Eğer kendi aracınız yoksa bu şirketlerin birinden araç kiralayarak havalimanına ulaştığınızda aracı burada bırakabiliyorsunuz. Bu araç kiralama şirketlerinden öne çıkanlarını ise Windy Car Rental, Rent Go, Sun, Europark, Sixt, Europcar, Hertz, Budget, Dollar, Avis, Thrifty olarak sıralayabiliriz. Özel bir araçla Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ve kısıtlı zamanı olanlar için ise E5 veya TEM otoyolunu tavsiye ediyoruz. Zira diğer yollar kilometre bazında daha kısa olsalar bile yoğun trafik sebebiyle yolda geçirdiğiniz süre iki hatta üç katına çıkabiliyor. Öte yandan otelde konaklayacaksanız önceden görüştüğünüz takdirde otelin shuttle hizmetinden yararlanabileceğinizi de hatırlatmadan geçmeyelim.

Taxi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, İstanbul’un dört bir yanında 7/24 hizmet veriyor. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile gitmek her ne kadar pahalı da olsa paylaşımlı taksi kullanılarak bu fiyat aşağılara çekilebilir. Havaalanının Pendik’ten 12, Taksim Meydanı’ndan ise yaklaşık 50 kilometre uzakta olduğunu düşünürsek seçim sizin. Öte yandan Sawkoop bünyesinde hizmet veren ve havalimanı için sabit bir tarife uygulayan taksileri de internetten rahatlıkla bulabileceğiniz numaralar sayesinde çağırabilirsiniz. Gittiğiniz yol ne kadar uzak olsa da sabit bir fiyat tarifesi izledikleri için bu taksileri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Balıkesir'de Ulaşım Hakkında

Hem şehir içi hem de Balıkesir'in ilçeleri arasındaki ulaşım Balıkesir Toplu Taşıma (BTT) araçları ile sağlanıyor. Bu araçlara binebilmek için bayilerden Balkart satın almanız gerekiyor. Belediye otobüsleri belirli saatlerinde dışında hizmet vermiyor o nedenle Balıkesir Belediyesi'nin internet sitesi üzerinden otobüs duraklarını ve sefer saatlerini kontrol etmekte yarar var. Balıkesir merkezde ulaşım belediye otobüsleri ile sağlanıyorken, Kapıdağ Yarımadası'na yalnızca Erdek Otobüs Terminali'nden ve Bandırma minibüs duraklarından hareket eden minibüslerle gidilebiliyor. Bunların dışında taksi de şehir içi ulaşımda iyi bir alternatif oluşturuyor. Yaz aylarında turist sayısında yaşanan artışla birlikte trafikte zaman zaman sıkışıklıklar yaşanabiliyor. Bu nedenle insanlar özellikle köy yerlerinde bisiklet kullanmayı tercih ediyorlar. Aynı zamanda şahsi aracınızla da hem kent merkezinde hem de Balıkesir'in çevre ilçelerinde rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Turistik Yerlere Ulaşım

Ayvalık

Balıkesir’in turistik merkezlerinden bir tanesi olan Ayvalık, ulaşımı en rahat ilçeler arasında. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Ayvalık'a gitmek için kullanabileceğiniz toplu taşıma araçları arasında belediye otobüsleri ve havalimanı servisleri yer alıyor. Türkiye’nin çoğu bölgesinde hizmet veren HAVAŞ maalesef Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda hizmet vermiyor. Ancak Ayvalık'a ulaşım Borajet ve Pegasus gibi hava yolu firmalarının yalnızca kendi müşterilerine sundukları havalimanı servis hizmeti ile sağlanıyor. Aynı zamanda Baytur ile Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan da Ayvalık'a gidebilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksi, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden de yararlanarak Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ile Ayvalık arasında yer alan 40 kilometrelik mesafeyi kat edebilirsiniz. Bu aradaki ulaşım ortalama 45 dakika ile 1 saat arasında sürüyor.

Cunda

Balıkesir’in göz bebeği Cunda'ya havalimanından ulaşabilmek için 48 kilometrelik bir mesafe kat etmeniz gerekiyor. Bu güzergah arasında maalesef herhangi bir toplu taşıma aracı hizmet vermiyor. Fakat toplu taşıma araçlarıyla aktarma yaparak Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Ayrıca taksi, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden de faydalanarak havalimanından Cunda'ya gitmek ortalama 60 ile 70 dakika arasında sürüyor.

Kaz Dağları

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Kaz Dağları'na gitmek için herhangi bir toplu taşıma aracı bulunuyor fakat 46 kilometrelik bu güzergaha aktarma yaparak da ulaşmak mümkün. Tüm bunları yanı sıra taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri de bulunuyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Kaz Dağları'na gitmek ortalama 70 - 80 dakika sürüyor. Mesafeyi göz önünde bulundurursanız fazla ücret ödemek istemeyenlerin aktarma yapması daha mantıklı bir seçenek gibi gözüküyor.

Edremit

Özellikle yaz aylarında turistlerin akın ettiği Edremit ulaşım açısından da Balıkesir’in en gelişmiş ilçelerinden bir tanesi olarak kabul görüyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Edremit'e gitmek için belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Ayrıca taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri de yararlanabileceğiniz diğer hizmetler arasında yer alıyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ile Edremit arasındaki 4 kilometrelik mesafeyi yaklaşık 10 - 15 dakikada gidebilirsiniz.
Altınoluk: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ile Altınoluk arasında 29 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Bu güzergah üzerinde herhangi bir toplu taşıma aracı hizmet vermediği için ulaşım taksi, araç kiralama ve transfer gibi özel ulaşım araçları ile sağlanıyor. Havalimanından Altınoluk'a gitmek ortalama 45 - 50 dakika sürüyor.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Balıkesir’de yer alan iki havalimanından büyük olanı yani Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na Balıkesir merkezden ulaşım bir hayli zor. Bunun nedeni ise havalimanı ile şehir merkezi arasında 90 kilometrelik bir mesafe olması. Havalimanından şehir merkezine gitmek için tek toplu taşıma aracı olarak havalimanı servisleri hizmet veriyor. Ayrıca belediye otobüsleriyle Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan Edremit'e, Edremit'ten de Ayvalık ve Burhaniye'ye gidebilirsiniz. Rahatına düşkün ya da vakit kaybetmek istemeyen yolcular içinse taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleri bulunuyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki 90 kilometrelik mesafeyi kat etmek için hangi ulaşım taşıma aracını kullanırsanız kullanın, yolculuk ortalama 1,5 - 2 saat sürüyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisi)

Havalimanı Servisi: Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım sağlayan tek toplu taşıma aracı olan havalimanı servisi Pegasus ile Borajet gibi havayolu firmaları tarafından sağlanıyor ve bu hizmetten yalnızca kendi müşterileri faydalanabiliyor. Fakat havalimanında ofisi bulunan ve servis hizmeti veren Baytur ile şehir merkezine kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Baytur'un servis saatlerini öğrenmek için 444 2 807 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan havalimanı servisi ile şehir merkezine gitmek ise ortalama 100 - 120 dakika sürüyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda toplu taşıma aracı olarak yalnızca havalimanı servislerinin hizmet vermesinden dolayı taksiler de iyi bir alternatif oluşturuyor. Ancak havalimanı ile şehir merkezi arasında 90 kilometrelik bir mesafe bulunmasından dolayı taksi ücretleri bir hayli pahalı olabiliyor. Bu nedenle, eğer taksiyle seyahat edecekseniz yola çıkmadan önce şoförle pazarlık etmenizde yarar var. Haftanın 7 günü, 24 saat aynı fiyat tarifesi üzerinden hizmet veren taksiciler havalimanı terminal binasının hemen çıkışında bulunuyor. Havalimanı taksileri ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, 0266 376 12 97 ve 0266 376 13 02 numaralı telefonlardan havalimanı santralini arayabilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan taksiyle şehir merkezine gitmekse ortalama 80 - 90 dakika kadar sürüyor.

Araç Kiralama

Yalnızca havalimanından şehir merkezine gitmek için değil tüm Balıkesir tatiliniz boyunca sizi büyük bir yükten kurtaracak olan araç kiralama formülünü havalimanına iner inmez devreye sokabilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda, Budget (0532 634 10 38), Avec Cars (0266 631 28 33), Avis (0542 252 60 61) gibi pek çok araç kiralama firmasının şubesi bulunuyor.  Havalimanı ile şehir merkezi birbirine oldukça uzak olduğu için araç kiralama diğer ulaşım seçeneklerine göre bir adım öne çıkıyor. Üstelik kiraladığınız aracı sadece şehir merkezine gitmek için değil tüm Balıkesir tatiliniz boyunca da kullanabilirsiniz. Size en iyi teklifi sunan firmayı yola çıkmadan önce telefonla arayarak veya firmanın internet sitesi üzerinden erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan kiraladığınız araçla şehir merkezine gitmek ortalama 90 - 100 dakika sürüyor.

Transfer

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmenin en kolay ve zahmetsiz yolu olan transfer hizmetinden yararlanabilmek için konaklamayı planladığınız otelin bu hizmeti veriyor olması gerekiyor. Otelinizin havalimanı transfer hizmet verip vermediğini telefonunu arayarak ya da internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Otelinizin havalimanı transfer hizmeti bulunması durumunda seyahatinizden en az bir gün önce otel yetkililerini arayarak ya da internet sitesi üzerinden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Ardından otel tarafından havalimanına indiğinizde, sizi hazır bekleyecek şoförlü bir araç temin ediliyor. Siz de yolculuğun tadını çıkartıyorsunuz. Fakat şunu unutmayın ki çoğu otel, havalimanı transfer hizmeti için ekstra ücret talep ediyor. Diğer bir transfer hizmeti ise bu iş için özel olarak çalışan firmalar tarafından sağlanıyor. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda yer alan ve transfer hizmeti veren ofislerle görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ne kadar kalabalık olursanız, kişi başına düşen ücret de o kadar azaldığı için sizinle birlikte aynı yöne giden birkaç kişi daha bulmanız, transfer hizmetinden oldukça uygun fiyatlara faydalanmanızı sağlayabilir.