GaziantepKonya

GaziantepKonyaInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Gaziantep - Konya Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Konya - Gaziantep Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Gaziantep Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta konumlanan Gaziantep Havalimanı’na Havaş otobüsleriyle, belediye otobüsleriyle, taksilerle veya araç kiralayarak rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Fakat Gaziantep Havalimanı’na ne yazık ki şehir merkezinden tramvay ve minibüsler ile ulaşma şansınız yok. Öte yandan şehir merkezinden havalimanına giderken yolda geçireceğiniz süre ise trafiğin durumuna göre yarım saatten daha fazla sürebiliyor. Uçağınızın kalkmasına dakikaların kaldığı bu gibi durumlarda bir taksi kiralamak ise en mantıklı seçenek olabiliyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havaş Otobüsü ve Belediye Otobüsü)

Havaş Otobüsü

Kilis, Nizip, Otogar, Karataş, Gaziantep Lisesi, üniversite ve Gaziantep şehir merkezinden Gaziantep Havalimanı’na aktarmasız bir şekilde ulaşmanızı sağlayan 5 farklı Havaş otobüs hattı bulunuyor. Haftanın her günü hizmet alabileceğiniz Havaş otobüsleri vasıtasıyla Gaziantep Havalimanı’na oldukça ucuz ve konforlu bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Gaziantep şehir merkezinden kalkan Havaş otobüsleriyle Havaş Şehir Ofisi, Nizip cd, mezarlık kavşağı, ipek yolu, çimento kavşağı, Perilikaya Et ve Balık Kurumu, Oğuzeli Kavşağı’nı takip ederek Gaziantep Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz. Havaş Şehir Ofisi, Novotel, mezarlık kavşağındaki BP’nin petrol önü, köylü garajı fidanlık önü, Perilikaya Et Balık Kurumu kavşağı ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi ise bu otobüse binebileceğiniz noktalar. Havalimanına olan yolculuğunuz ise trafiğin durumuna göre yaklaşık yarım saat sürüyor. Otogar ve Gaziantep Havalimanı arasında çalışan Havaş otobüsleri ise Şehirlerarası Otogar Terminali’nin karşısından ve Petrol Ofisi’nin önünden yolcularını alarak 1 saatte havalimanına ulaşmanızı sağlıyor. Gaziantep Lisesi-Üniversite-Karataş yazılı Havaş Otobüsleri ise Gaziantep Lisesi, Ordu Caddesi, Üniversite, Karataş, Çevreyolu güzergâhını izleyerek 1 saatlik bir sürede havalimanına varıyor. Eğer Nizip’ten Havaş otobüsleri vasıtasıyla havalimanına gidecekseniz buradan da yolculuğunuz 1 saat sürüyor ve Havaş otobüslerine Hükümet Konağı’ndan veya Nizip Otogarı’ndan binebiliyorsunuz. Kilis ve Gaziantep Havalimanı arasında çalışan son hat ise Kilis Otogarı’nın önünden kalktıktan sonra Kilis Yeni Adliye’nin yanından ve Doğan Güneş Paşa Parkı’nın önünden geçerek ortalama 45 dakikada Gaziantep Havalimanı’na gidiyor.

Belediye Otobüsü

Gaziantep’in her noktasından havalimanına rahatça ulaşmanızı sağlayan belediye otobüsleri, gerek yerel halk gerekse turistler tarafından en çok kullanılan toplu taşıma aracı. Gaziantep Kart aldıktan sonra şehir merkezinden kalkan ve üzerinde B39 yazan otobüslere binerek Gaziantep Havalimanı’na zahmetsizce ulaşabiliyorsunuz. Balıklı, Valilik, Üniversite bulvarı ve Karataş güzergâhında ilerleyen belediye otobüsleri yaklaşık yarım saatte havalimanına ulaşmanızı sağlıyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi ve Araç Kiralama)

Taksi

Gerek havalimanına giderken gerekse şehir içinde sıkça kullanılan bir diğer ulaşım aracı ise taksiler. Yaklaşık 15 dakikada şehir merkezinden Gaziantep Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan taksiler 7 gün 24 saat taşıma hizmeti veriyor ve eğer taksilere birden çok kişi binerseniz belediye otobüsleri ile hemen hemen aynı fiyata ve daha hızlı şekilde seyahat edebiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Yerli ve yabancı araç kiralama firmaları bakımından birçok farklı alternatife sahip olan Gaziantep’te çevre il ve ilçeleri de rahatça gezmek istiyorsanız veya elinizin altında sürekli olarak bir araç bulunması gerekiyorsa araç kiralamak ulaşımda fazla para harcamamak adına en mantıklı seçenek. Ayrıca Gaziantep’te kaldığınız süre boyunca kullandığınız bu kiralık araçları, döneceğiniz gün Gaziantep Havalimanı’nda da teslim edebiliyorsunuz. Havalimanına yaklaşık 15 dakikada ulaşmanızı sağlayan ve hem şehir içinde hem de Gaziantep Havalimanı’nda ofisi bulunan araç kiralama firmalarını ise Avis, Arsan Seyahat, Enterprise, Europcar, Garenta, Rent Go Rent A Car, Sixt, Hertz, Budget ve ADT Organizasyon şeklinde sıralayabiliriz.

Gaziantep Havalimanı Hakkında

2015 senesinde 2 milyondan fazla yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan Gaziantep Havalimanı’na direkt veya aktarmalı uçuş seferleri olan başlıca hava yolu firmaları, Pegasus Havayolları, AnadoluJet, Türk Hava Yolları, XL Airways Germany, AnadoluJEt, AtlasGlobal, SunExpress, Onur Air vb. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı, Antalya Havalimanı ve daha birçok yerden direkt olarak uçabileceğiniz Gaziantep Havalimanı’na Duesseldorf, Stuttgart gibi yurt dışı rotalardan da ulaşmak mümkün.

Konya’da Ulaşım Hakkında

Tarih boyunca onlarca farklı medeniyete ev sahipliği yapan ve bünyesinde her medeniyetten bir parça saklamayı başaran Konya, her yıl yerli ve yabancı yüz binlerce turisti ağırlıyor. Turizmin bu denli geliştiği bir şehirde bu durumun yansıması olarak ulaşım da oldukça gelişmiş durumda. Yılın farklı dönemlerinde festivalleri ile daha çok turist çekmeyi başaran Konya’da dilerseniz belediye otobüsleri ve dolmuşlar dilerseniz taksiler ve araç kiralama seçenekleriyle dilediğiniz her noktaya ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Konya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Konya’nın merkezine 18 kilometre uzaklıkta yer alan Konya Havalimanı’ndan dilediğiniz her noktaya zahmetsizce gidebiliyorsunuz. HAVAŞ ve ATUS otobüsleri ile 25 dakika gibi kısa bir sürede şehir içine gidebileceğiniz gibi taksi ve araç kiralama seçenekleriyle de daha hızlı ve konforlu bir yolculuk yapabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (HAVAŞ ve ATUS Otobüsleri)

HAVAŞ Otobüsleri

Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanızı sağlayan en pratik ve hızlı toplu ulaşım aracı HAVAŞ otobüsleri. HAVAŞ otobüsleri sayesinde yarım saatten daha kısa bir sürede şehir merkezine gidebilmenizin yanında otobüs kalkış saatleri uçaklara göre düzenlendiğinden neredeyse hiç beklemeden hareket edebiliyorsunuz. Havalimanına indikten sonra terminalin dışından rahatça ulaşabileceğiniz HAVAŞ otobüsleri Konya Havalimanı’ndan kalktıktan sonra Konya Otogarı – Aydınlıkevler – Kulesite - Sille Kavşağı – Belediye – Alaaddin – Zafer - Fuar ve Anıt güzergâhında ilerliyor. Biletinizi ise otobüslere bindikten sonra temin edebiliyorsunuz.

ATUS Otobüsleri

İşletmesi Konya Belediyesi tarafından yürütülen ve açılımı Akıllı Toplu Ulaşım Sistemi olan ATUS otobüsleri, havalimanından şehrin neredeyse her yerine ulaşmanızı sağlıyor. ATUS otobüslerine binmek için ise HAVAŞ otobüslerinden farklı olarak ElKart adı verilen bir kart temin etmeniz gerekiyor. İndirimli, temassız kredi kartı, tam ve NFC olarak dört gruptan oluşan bu kartlar sayesinde pratik bir şekilde şehir içi ulaşımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Öte yandan aldığınız bu kart ile sadece ATUS otobüslerine değil, Konya belediye otobüslerine ve tramvaylara da binebiliyorsunuz. Havalimanı geliş terminalinden ulaşabileceğiniz ATUS hatlarını ise 44-0 2. Organize Kayacık, 43-0 Pınarbaşı, 43-1 Pınarbaşı Sarıcalar Çaltı, 34-0 Bilim Merkezi, 43-2 Pınarbaşı Huzur Bahçeleri, 44-1 Kayacık 2. Organize, 44-4 Kayacık 2. Organize-3. Organize, 44-5 Kayacık 3. Organize-2. Organize, 44-6 2. Organize Kayacık Bahçe, 44-7 2. Organize Kayacık Tömek, 44-8 Kayacık Tömek 2. Organize, 44-9 Bosna Kayacık 3 – 2. Organize ve 103-0 Fetih Caddesi Aykent 2. Organize şeklinde sıralayabiliriz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi ve Araç Kiralama)

Taksi

Konya Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirdikten sonra hemen her adımda bir taksiye denk gelmemek işten bile değil. Öte yandan taksilere binmeden önce gideceğiniz adresi söyleyerek pazarlık da yapabiliyorsunuz. Fakat havalimanı bünyesinde hizmet veren taksiler sabit bir fiyat politikası belirlediğinden dolayı bu pazarlığınız boşa gidebilir. Gündüz saatlerinde bağımsız taksilerle daha ucuza seyahat etme şansınız olsa da gece vakitleri sabit fiyat politikası uygulayan havalimanı taksilerinin daha ucuza geldiğini hatırlatmakta fayda var.

Araç Kiralama

Eğer Konya’da uzun süre kalmayı planlıyorsanız ve çevre il ve ilçeleri gezerken toplu taşıma ile uğraşmak istemiyorsanız araç kiralama seçeneklerine göz atmanızda fayda var. Uzun süreli konaklamalarda kalabalık aileler için toplu taşımadan bile daha ekonomik olabilen araç kiralama seçenekleriyle bekleme derdi olmadan seyahat edebilmeniz de cabası. Öte yandan Konya Havalimanı’na inmeden önce ön rezervasyon yaptırarak çeşitli indirimlerden de yararlanabiliyorsunuz. Ön rezervasyonun bir diğer yararı ise siz havalimanına geldiğinizde aracınızın hazır bir şekilde bekliyor olması. Terminal binasından ulaşabileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama firmalarını ise Avis (03322373750), Enterprise (03322200075), Budget (03322343146), Hertz (03322391224) ve Sixt (08502222000) şeklinde sıralayabiliriz.

Konya Havalimanı