KonyaGaziantep

KonyaGaziantepInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Konya - Gaziantep Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Gaziantep - Konya Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Konya Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

Şehir merkezinden 18 kilometre uzaklıkta konumlanan havalimanına gitmek için kullanabileceğiniz birçok farklı seçenek mevcut. Bu seçenekler arasında en çok tercih edileni ise HAVAŞ otobüsleri. Öte yandan Konya Belediyesi tarafından işletilen ATUS otobüsleri de yine sıkça kullanılıyor. Eğer toplu taşıma araçlarıyla vakit kaybetmek istemiyorsanız araç kiralama ve taksi gibi daha hızlı ve konforlu seçeneklerden de faydalanabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (HAVAŞ ve ATUS Otobüsleri)

HAVAŞ Otobüsleri

Konya’nın merkezinden havalimanına gitmek için kullanabileceğiniz en pratik ulaşım yöntemi HAVAŞ otobüsleri. Şehrin merkezi yerlerinde durakları bulunan HAVAŞ otobüsleri; Anıt durağından hareket ettikten sonra Fuar – Zafer – Alaaddin – Belediye - Sille Kavşağı – Kulesite - Aydınlıkevler ve Konya Otogarı güzergâhında ilerleyerek havalimanına ulaşmanızı sağlıyor. HAVAŞ otobüsleri haftanın her günü olmak üzere gece 03:15 ile akşam 22:00 arasında olmak üzere ortalama 2 saatte bir servis düzenliyor. Bu servisleri kaçırmamak adına internetten güncel saatlere bakmanızda fayda var.

ATUS Otobüsleri

Konya’nın neredeyse her yerinde durağı bulunan ATUS otobüsleri, Konya Havalimanı’na gitmenin en pratik yollarından biri. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi bu otobüsleri kullanmak için bir ElKart’a ihtiyacınız var. Konya’da birçok noktadan temin edebileceğiniz bu kart sayesinde sadece ATUS otobüslerine değil belediye otobüsleri ve tramvaylara da binebiliyorsunuz. Konya şehir merkezinden ulaşabileceğiniz ve direkt olarak Konya Havalimanı’na giden ATUS otobüs hatlarını ise 34-0 Bilim Merkezi, 43-0 Pınarbaşı, 43-1 Pınarbaşı Sarıcalar Çaltı, 43-2 Pınarbaşı Huzur Bahçeleri, 44-0 2. Organize Kayacık, 44-1 Kayacık 2. Organize, 44-4 Kayacık 2. Organize-3. Organize, 44-5 Kayacık 3. Organize-2. Organize, 44-6 2. Organize Kayacık Bahçe, 44-7 2. Organize Kayacık Tömek, 44-8 Kayacık Tömek 2. Organize, 44-9 Bosna Kayacık 3 – 2. Organize ve 103-0 Fetih Caddesi Aykent 2. Organize şeklinde sıralayabiliriz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi ve Araç Kiralama)

Taksi

Şehir içi ulaşımda oldukça sık kullanılan taksiler havalimanına ulaşımda da sıklıkla tercih ediliyor. HAVAŞ servislerini kaçıranlar veya toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyenler için hayat kurtarıcı olabilen taksiler sayesinde oldukça kısa bir sürede havalimanına ulaşımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Öte yandan taksilere binmeden önce havalimanına gideceğinizi belirterek pazarlık yapmanızda da fayda var. Şehir merkezinden taksi vasıtasıyla havalimanına ulaşmak ise ortalama 20 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Konya’da konakladığınız süre zarfında bir araç kiralayarak ulaşımınızı daha ekonomik bir hale getirebileceğiniz gibi kiraladığınız aracı döneceğiniz gün havalimanında teslim edebiliyor olmanız da araç kiralama seçeneğini mantıklı kılan noktalardan. Fakat her araç kiralama firması ne yazık ki aracı havalimanında teslim etmenize müsaade etmiyor. Bir araç kiralayarak havalimanına gittikten sonra aracı burada teslim edebileceğiniz ve dünya çapında bilinen araç kiralama firmalarını ise Avis (03322373750), Enterprise (03322200075), Budget (03322343146), Hertz (03322391224) ve Sixt (08502222000) şeklinde sıralayabiliriz.

Konya Havalimanı Hakkında

Hem sivil hem de askeri olarak hizmet veren Konya Havalimanı, Konya’nın merkezinden 18 kilometre uzaklıkta yer alıyor. İşletmesi Türk Hava Kuvvetleri ve DHMİ tarafından ortak olarak yürütülen Konya Havalimanı’nın 8 uçak kapasiteli park alanı ve 2 adet pisti bulunuyor. Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları, Corendon Airlines, AtlasGlobal ve SunExpress tarafından seferlerin düzenlendiği Konya Havalimanı’na İstanbul Sabiha Gökçen, İstanbul Atatürk, İzmir Adnan Menderes ve Kopenhag havalimanlarından ulaşabiliyorsunuz. Öte yandan Konya Havalimanı’nda araç kiralama, turizm danışma masaları ve VIP/CIP salonları gibi imkânlardan yararlanabiliyorsunuz.

Gaziantep’te Ulaşım Hakkında

Türkiye’nin tarihiyle, otantikliğiyle ve dünyaca bilinen lezzetleriyle ön plana çıkan şehirlerinden biri olan Gaziantep’te şehir içi ulaşım ağı o kadar geniş ki; toplu taşıma araçlarını kullanarak neredeyse şehrin ve çevredeki ilçelerin her noktasına ulaşabiliyorsunuz. Belediye otobüsleri, minibüsler, taksiler ve tramvaylar vasıtasıyla rahatça ulaşımınızı gerçekleştirebileceğiniz Gaziantep’te aynı zamanda birçok araç kiralama firması da mevcut.

Gaziantep Havalimanı’ndan Şehir Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Gaziantep Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. Havaalanına inişinizi gerçekleştirdikten sonra Havaş otobüsleri, belediye otobüsleri, taksiler ve araç kiralama seçeneklerinden biriyle şehir içine ulaşabileceğiniz Gaziantep’te ne yazık ki havalimanından tramvay ve minibüsler ile şehir merkezine gidemiyorsunuz. Öte yandan havalimanından şehir merkezine giderken yolda geçireceğiniz süre ise trafiğin durumuna göre yarım saatten daha fazla sürebiliyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havaş Otobüsü ve Belediye Otobüsü)

Havaş Otobüsü

Gaziantep Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanızı sağlayan ve 5 farklı güzergâhta çalışan Havaş otobüsü mevcut. Bu güzergâhlardan ilki Gaziantep Havalimanı’ndan başlayarak Oğuzeli Kavşağı, Perilikaya Et ve Balık Kurumu, Şehreküstü İtfaiyesi, İnönü Caddesi, Şirehan Devlet Hastanesi, Sosyal Sigortalar Kurumu önü, Öğretmen Evi, Havaş Şehir Ofisi ve Otogar duraklarını takip ediyor. Havalimanından şehrin merkezindeki belirli noktalarına gitmenizi sağlayan bu otobüs ile yolculuğunuz ise yaklaşık 35 dakika sürüyor. Gaziantep Havalimanı’ndan başlayarak Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne kadar götüren Havaş otobüsleriyle yolculuk süresi ise 1 saat. Gaziantep Lisesi-Üniversite-Karataş yazılı Havaş otobüsü; Gaziantep Havalimanı, Çevreyolu, Karataş, Üniversite, Ordu Caddesi ve Gaziantep Lisesi güzergâhında ilerliyor. Bu otobüsle yolculuk da yaklaşık 1 saat sürüyor. Nizip’e ulaşmanızı sağlayan Havaş otobüsü ise 1 saatlik bir yolculuğun ardından Nizip Otogarı veya Hükümet Konağı’na ulaşmanızı sağlıyor. Havaş otobüslerinin son güzergâhı ise Kilis. Havalimanından başlayarak ve son durağa 45 dakikada gitmenizi sağlayan bu hat; Kilis 5 Evler Ptt ve Kilis Otogarı rotasında ilerliyor.

Belediye Otobüsü

Gaziantep’in her noktasına ulaşmanızı sağlayan belediye otobüsleri, gerek yerel halk gerekse turistler tarafından en çok kullanılan toplu taşıma aracı. Gaziantep Kart almak suretiyle tramvaylar da dâhil olmak üzere tüm belediye otobüslerini kullanma imkânını bulabiliyor ve kartınızda kaç para kaldığından bineceğiniz otobüsün nerede olduğuna kadar birçok bilgiye ulaşabileceğiniz mobil uygulamayı da kullanabiliyorsunuz. Gaziantep Havalimanı’ndaki B39 numaralı duraktan kalkan belediye otobüsleri sayesinde Karataş, Üniversite Bulvarı, Valilik ve Balıklı duraklarını takip ederek yarım saatte şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi ve Araç Kiralama)

Taksi

Gaziantep Havalimanı’nın şehre olan yakınlığı sebebiyle sıkça kullanılan bir diğer ulaşım aracı ise taksiler. Yaklaşık 15 dakikada şehir merkezine ulaşmanızı sağlayan ve havalimanı bünyesinde çalışan taksilerin sabit fiyat tarifesi sayesinde gece veya gündüz fark etmeksizin aynı ücret karşılığında hızlı bir şekilde gitmek istediğiniz yere ulaşabiliyorsunuz. 7 gün boyunca 24 saat çalışan taksilere birden çok kişi ile bindiğiniz takdirde ise belediye otobüsüyle aynı fiyata ve daha hızlı seyahat etme şansını da yakalayabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Yerli ve yabancı araç kiralama firmaları bakımından birçok farklı alternatife sahip olan Gaziantep Havalimanı’na gelmeden önce bir firma ile anlaştığınız takdirde inişinizi gerçekleştirdiğiniz saatte aracınız sizi hazır bir şekilde bekliyor. Çevre il ve ilçelere de rahatça gitmenizi sağlayan bu araçları Gaziantep Havalimanı’nın geliş terminalinden rahatça kiralayabiliyorsunuz. Şehir merkezine 15 dakikada ulaşmanızı sağlayacak bu araçları kiralayabileceğiniz en bilindik firmalar ise Avis, Arsan Seyahat, Enterprise, Europcar, Garenta, Rent Go Rent A Car, Sixt, Hertz, Budget ve ADT Organizasyon.

Gaziantep Havalimanı