İstanbulKonya

İstanbulKonyaInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İstanbul - Konya Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Konya - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda adeta sınıf atlayan İstanbul'da kent merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için de pek çok alternatif bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından belediye otobüslerini ve havalimanı servislerini kullanabileceğiniz gibi, 2019 yılının sonlarına doğru açılması planlanan metro hattını da hizmet vermeye başladıktan sonra kullanabilirsiniz. Acelesi olanlar, uçağı kaçırma riski ile karşı karşıya kalanlar içinse taksi iyi bir seçenek oluşturuyor. Bunların dışında özel ulaşım araçlarından taksi ve araç kiralama seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Kent merkezinde 3 farklı hat üzerinde hizmet veren belediye otobüsleriyle kolaylıkla İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. H2 hattıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan, H3 hattıyla Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi’nden, H4 hattıyla ise İstanbul Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent'ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi araca bindikten sonra şoföre nakit olarak da ödeme yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak da adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinde hizmet veriyor. İST1 hattıyla Yenikapı, Bakırköy İDO, Kuleli, Başakşehir Metrokent'ten, İST2 hattıyla TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçeşehir Merkez'den, İST7 hattıyla Kozyatağı Metro, Tepeüstü, Kavacık Köprüsü'nden, İST hattıyla ise Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği'nden geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Havalimanı servislerini kullanmak için herhangi bir karta gerek yok. Nakit olarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Metro

Kent merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında hizmete açıldıktan sonra büyük rağbet görmesi beklenen metro hattında çalışmalar devam ediyor. 2019 yılının sonlarına doğru Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosunun hizmete açılması planlanırken, 6 istasyon ve 27 kilometre uzunluğunda olacak Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı ise 2020 yılının sonlarına doğru açılacak. Metro hattını kullanmak isteyen yolcular İstanbulKart'larını kullanabilecekleri gibi istasyonlarda bulunan bilet makinelerinden tek kullanımlık bilet satın alabilirler.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında bir hayli mesafe bulunsa da özellikle uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya kalanlar için taksiler, iyi birer alternatif oluşturuyorlar. Dilerseniz kent merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, aradaki mesafeyi de göz önünde bulundurarak şoförle pazarlık yapabilir, fiyatta indirime gitmesini talep edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Yalnızca kent merkezinden havalimanına gitmek için değil, şehir içi ulaşımda da işlerinizi oldukça kolaylaştıracak olan araç kiralama seçeneğini gözden geçirebilirsiniz. Şehir merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak, şuan için havalimanında hiçbir araç kiralama firması hizmet veriyor. Bu nedenle firmalar, araçlarını havalimanında teslim almak için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının İstanbul Yeni Havalimanı'ndan hizmet vermesi bekleniyor. Üstelik, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem paradan hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Konya’da Ulaşım Hakkında

Tarih boyunca onlarca farklı medeniyete ev sahipliği yapan ve bünyesinde her medeniyetten bir parça saklamayı başaran Konya, her yıl yerli ve yabancı yüz binlerce turisti ağırlıyor. Turizmin bu denli geliştiği bir şehirde bu durumun yansıması olarak ulaşım da oldukça gelişmiş durumda. Yılın farklı dönemlerinde festivalleri ile daha çok turist çekmeyi başaran Konya’da dilerseniz belediye otobüsleri ve dolmuşlar dilerseniz taksiler ve araç kiralama seçenekleriyle dilediğiniz her noktaya ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Konya Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Konya’nın merkezine 18 kilometre uzaklıkta yer alan Konya Havalimanı’ndan dilediğiniz her noktaya zahmetsizce gidebiliyorsunuz. HAVAŞ ve ATUS otobüsleri ile 25 dakika gibi kısa bir sürede şehir içine gidebileceğiniz gibi taksi ve araç kiralama seçenekleriyle de daha hızlı ve konforlu bir yolculuk yapabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (HAVAŞ ve ATUS Otobüsleri)

HAVAŞ Otobüsleri

Konya Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanızı sağlayan en pratik ve hızlı toplu ulaşım aracı HAVAŞ otobüsleri. HAVAŞ otobüsleri sayesinde yarım saatten daha kısa bir sürede şehir merkezine gidebilmenizin yanında otobüs kalkış saatleri uçaklara göre düzenlendiğinden neredeyse hiç beklemeden hareket edebiliyorsunuz. Havalimanına indikten sonra terminalin dışından rahatça ulaşabileceğiniz HAVAŞ otobüsleri Konya Havalimanı’ndan kalktıktan sonra Konya Otogarı – Aydınlıkevler – Kulesite - Sille Kavşağı – Belediye – Alaaddin – Zafer - Fuar ve Anıt güzergâhında ilerliyor. Biletinizi ise otobüslere bindikten sonra temin edebiliyorsunuz.

ATUS Otobüsleri

İşletmesi Konya Belediyesi tarafından yürütülen ve açılımı Akıllı Toplu Ulaşım Sistemi olan ATUS otobüsleri, havalimanından şehrin neredeyse her yerine ulaşmanızı sağlıyor. ATUS otobüslerine binmek için ise HAVAŞ otobüslerinden farklı olarak ElKart adı verilen bir kart temin etmeniz gerekiyor. İndirimli, temassız kredi kartı, tam ve NFC olarak dört gruptan oluşan bu kartlar sayesinde pratik bir şekilde şehir içi ulaşımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Öte yandan aldığınız bu kart ile sadece ATUS otobüslerine değil, Konya belediye otobüslerine ve tramvaylara da binebiliyorsunuz. Havalimanı geliş terminalinden ulaşabileceğiniz ATUS hatlarını ise 44-0 2. Organize Kayacık, 43-0 Pınarbaşı, 43-1 Pınarbaşı Sarıcalar Çaltı, 34-0 Bilim Merkezi, 43-2 Pınarbaşı Huzur Bahçeleri, 44-1 Kayacık 2. Organize, 44-4 Kayacık 2. Organize-3. Organize, 44-5 Kayacık 3. Organize-2. Organize, 44-6 2. Organize Kayacık Bahçe, 44-7 2. Organize Kayacık Tömek, 44-8 Kayacık Tömek 2. Organize, 44-9 Bosna Kayacık 3 – 2. Organize ve 103-0 Fetih Caddesi Aykent 2. Organize şeklinde sıralayabiliriz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi ve Araç Kiralama)

Taksi

Konya Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirdikten sonra hemen her adımda bir taksiye denk gelmemek işten bile değil. Öte yandan taksilere binmeden önce gideceğiniz adresi söyleyerek pazarlık da yapabiliyorsunuz. Fakat havalimanı bünyesinde hizmet veren taksiler sabit bir fiyat politikası belirlediğinden dolayı bu pazarlığınız boşa gidebilir. Gündüz saatlerinde bağımsız taksilerle daha ucuza seyahat etme şansınız olsa da gece vakitleri sabit fiyat politikası uygulayan havalimanı taksilerinin daha ucuza geldiğini hatırlatmakta fayda var.

Araç Kiralama

Eğer Konya’da uzun süre kalmayı planlıyorsanız ve çevre il ve ilçeleri gezerken toplu taşıma ile uğraşmak istemiyorsanız araç kiralama seçeneklerine göz atmanızda fayda var. Uzun süreli konaklamalarda kalabalık aileler için toplu taşımadan bile daha ekonomik olabilen araç kiralama seçenekleriyle bekleme derdi olmadan seyahat edebilmeniz de cabası. Öte yandan Konya Havalimanı’na inmeden önce ön rezervasyon yaptırarak çeşitli indirimlerden de yararlanabiliyorsunuz. Ön rezervasyonun bir diğer yararı ise siz havalimanına geldiğinizde aracınızın hazır bir şekilde bekliyor olması. Terminal binasından ulaşabileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama firmalarını ise Avis (03322373750), Enterprise (03322200075), Budget (03322343146), Hertz (03322391224) ve Sixt (08502222000) şeklinde sıralayabiliriz.