MadridLyon

MadridLyonInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Madrid - Lyon Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Lyon - Madrid Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Madrid Barajas Havalimanına Nasıl Gidilir?

Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki 12 kilometrelik mesafeyi kat etmenin oldukça konforlu yolları mevcut. Ulaşım biçiminizi önceden planlayarak uçağa geç kalma korkusu yaşamadan havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer araç kiralıyorsanız, araç teslimi için otoparkta ve araba kiralama masasında harcayacağınız süreleri göz önünde bulundurmaya çalışın. Bunun dışında, tıpkı gelişte olduğu gibi dönüşte de toplu taşımayı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tren ya da metro seferlerinde çok büyük aksamalar meydana gelmediği için, istasyonlarda ilan edilen varış saatlerini dikkate alabilirsiniz. Şehrin her yerinden toplu taşımaya sorunsuz biçimde ulaşılabiliyor.

Toplu Ulaşım Araçları

Metro

Biniş yaptığınız durağa göre, metro kullanarak doğrudan terminalinize ulaşma şansınız olmayabilir. Örneğin; T1 terminali içerisinde metro istasyonu bulunmuyor. Bu durumda terminaller arası hizmet veren ücretsiz servislerle doğru terminale geçiş yapmalısınız. Uçak biletini hazırda bulundurmak; ücretsiz servisleri kullanmak bakımından önem taşıyor.

Aerocity

Aerocity’den havalimanı transferi için rezervasyon yaptırırken şehir merkezinden dönüş ücretini de ödemek son derece mantıklı. Bu sayede kliması ve müzik sistemi olan son model araçlarda rahat bir yolculuğu garanti altına alabilirsiniz. Aerocity kullanırken 1 bagaj ve 1 el bagajı dışındaki valizlerin ek ücrete tabi olması gündeme gelebiliyor; bu nedenle Madrid’de çok fazla alışveriş yaptıysanız dönüş yolunda ek ödemeye hazırlıklı olun.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Şehir merkezinden havalimanına doğru taksi ile yolculuk etmeden önce taksici ile ücret hakkında konuşmak şart. Seyahat süresince de taksimetrenin çalışır durumda olduğunu kontrol etmek gerekiyor. Madrid’de 15 binin üzerinde taksi bulunuyor; dolayısıyla taksi sıkıntısı yaşamak pek mümkün değil. Üstelik online uygulamalar ile de taksi rezerve etmek mümkün. Bu uygulamalarda kimi zaman fiyat garantisi de verilebiliyor.

Madrid Barajas Havalimanı Hakkında

Madrid şehrinin 12 kilometre kuzeydoğusunda yer alan Madrid Barajas Havalimanı, uluslarası hava ulaşım ağında MAD kodu ile biliniyor. Havalimanına özel araçla ulaşabilmek için Madrid’i çevreleyen M40 çevre yolu üzerinden güney istikametine, yani Barcelona yönüne dönüş yapmak gerekli. Toplamda 4 terminale sahip olan havalimanı içerisinde, 24 saat hizmet veren özel transfer servisleri mevcut. Bunlar sayesinde terminaller ve uzun süreli otopark arasında ulaşım sağlanabilir. Altı adet ortak otopark alanının bulunduğu havalimanında kısa süreli, uzun süreli ve VIP park seçenekleri var. 1650 araç kapasitesine sahip olan uzun süreli otopark, uzak bir konumda yer alıyor. Bu nedenle otopark ve terminaller arasındaki mesafe hesaba katılarak zaman planlaması yapmak önemli. Terminallerde 20’yi aşkın bilgi masasının yanı sıra dokunmatik ekranlı kiosklar da ziyaretçilere yardımcı oluyor. Bankalar, döviz büroları, ATMler, emanet bagaj alanları, çocuk oyun alanları, ibadet odaları ve ilkyardım istasyonları da havalimanında bulunan başlıca tesisler arasında sayılabilir. Madrid Barajas Havalimanı’nda 100’den fazla internet noktası, 110 mağaza ve 30’dan fazla kafe, bar ve restoran da bulunuyor. İnternet noktalarında ilk 15 dakikalık internet erişimi ücretsiz. Mağazalarda başta duty free olmak üzere; mücevher, hediyelik eşya ve elektronik ürünler gibi alışveriş seçenekleri var. Havalimanını ziyaret eden iş adamları toplantı ve çalışma alanlarını kullanabilirken; engelli kişiler de bilet rezervasyonu yaptırırken durumlarını bildirmek kaydıyla tekerlekli sandalye temin edebiliyor. Havalimanı otoparkında engelli yolcular için de park yerleri mevcut.