Malatyaİstanbul

MalatyaİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Malatya - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İstanbul - Malatya Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezi’nden Malatya Erhaç Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta konumlanan Malatya Erhaç Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz birçok farklı ulaşım aracı bulunuyor. En çok tercih edilen toplu taşıma araçları ise Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Havaş otobüsleri. Havaş otobüslerini kullanarak yaklaşık 45 dakika gibi bir sürede Malatya Erhaç Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Öte yandan uçağınızın kalkmasına kısıtlı bir süre varsa veya toplu taşıma araçlarına binmek istemiyorsanız taksiler ve kiralık araçlar da diğer seçenekler arasında yer alıyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havaş Otobüsleri)

Havaş Otobüsleri

İşletmesi Motaş A.Ş. tarafından yürütülen ve Malatya şehir içi ulaşımda hizmet veren trambüsler ve belediye otobüsleri vasıtasıyla Malatya Erhaç Havalimanı’na gitmek ne yazık ki mümkün değil. Şehir merkezi ve havalimanı arasında ulaşımı sağlayan tek toplu taşıma aracı ise Havaş otobüsleri. Haftanın her günü olmak üzere sabah 04.00 ve akşam 21.45 arasında hizmet veren Havaş otobüsleri uçakların kalkış saatlerine koordineli bir şekilde ortalama 2 saatte bir hareket ediyor. Havaş Şehir Ofisi, çevre yolu, MAŞTİ ve Malatya Erhaç Havalimanı güzergâhında hizmet veren Havaş otobüslerinin yolcu alma durakları ise Onbin Konut - Polis Kantini - Polis Okulu – AFRA – MAŞTİ - 2.Ordu TSK Lojman Kavşağı - Beydağı Devlet Hastanesi (SSK) - Altın Kayısı - Eski Garaj - Emeksiz Kavşağı - Doğu Garajı - İnönü Stad Karşısı Havaş Ofisi şeklinde sıralanıyor. Bu durakları kullanıp Malatya Erhaç Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların ise otobüs hareket saatlerinden 15 dakika önce durakta olmaları öneriliyor. Havaş otobüsleri ile havalimanına gitmek için yolda geçireceğiniz süre ise yaklaşık 45 dakika.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir içi ulaşımda olduğu kadar havalimanına gitmek için de oldukça sık bir şekilde kullanılan taksiler, şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre mesafede olan Malatya Erhaç Havalimanı’na yaklaşık 30 dakikada gitmenizi sağlıyor. İsterseniz en yakın durağa giderek isterseniz bulunduğunuz noktaya çağırarak ulaşımınızı sağlayabileceğiniz taksiler hakkında ayrıntılı bilgilere ise 05442191444 ve 05313901886 numaralarından ulaşabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Şehir içinden araç kiralarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta tercih ettiğiniz firmanın havalimanında da ofisi olup olmadığı. Eğer araç kiraladığınız firmanın havalimanında da bir ofisi varsa şehir içinde ve çevre illeri gezerken kullandığınız aracınızı döneceğiniz zaman havalimanında da iade edebiliyorsunuz. Bu doğrultuda tercih edebileceğiniz en popüler firmalar ise Avis (04222660076), Grand Rent A Car (04222660022), Meydan Oto Kiralama (04223243434) ve Meydan Taşımacılık (04223256060).

Malatya Erhaç Havalimanı Hakkında

Hem askeri hem de sivil amaçlarla kullanılan Malatya Erhaç Havalimanı, Malatya’nın merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. 9 milyon metrekarelik alanıyla yıllardır başarılı bir şekilde hizmet veren Malatya Erhaç Havalimanı’nın işletmesi Türk Hava Kuvvetleri ve DHMİ tarafından ortak bir şekilde yürütülüyor. Onur Air, Pegasus Havayolları, Anadolujet ve Türk Hava Yolları ile direkt olarak ulaşabileceğiniz Malatya Erhaç Havalimanı’na aynı zamanda İstanbul Atatürk Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Frankfurt, Antalya, Ankara ve Düsseldorf’tan hiç aktarma yapmadan ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

İstanbul'da Ulaşım Hakkında

29 Ekim 2018 tarihinde inşası tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı, 150 milyonluk yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük 5. havalimanı olma özelliği taşıyor. Henüz inşaatı tamamlanmasa da bir kısmı hizmete açılan havalimanının ana terminal binasının büyüklüğü ise 1.3 milyon metrekare. İnşaat tamamlandığında 6 pisti bulunacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'na saatte 19 iniş ya da kalkış gerçekleştirilebilecek. Ayrıca, yine inşaat tamamlandığında içerisinde restoranlar, kafeler, ATM'ler, bekleme salonları, VİP salonlar, kapalı otopark, araç kiralama firmalarının ofisleri ve transfer hizmeti veren firmaların ofisleri yer alacak. Şimdilik yalnızca Türk Hava Yolları'nın Ankara, Antalya, Bakü, İzmir ve Lefkoşa uçuşları bulunuyor. Aynı zamanda yine Türk Hava Yolları firması tarafından yurt içi ve yurt dışında pek çok noktaya kargo uçuşları gerçekleştiriliyor. Avrupa'nın kültür başkenti seçilen İstanbul'da ulaşım ağı o kadar gelişmiş ki, toplu taşıma araçlarını kullanarak dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Fakat şehrin nüfusu ve yaz - kış fark etmeksizin yaşanan turist akını nedeniyle zaman zaman trafik yoğunluğu oluşabiliyor. Hem Anadolu hem de Avrupa yakasında ana ulaşım aracı olarak metro kullanılıyor. Trafiğe girmediği için en iyi alternatif olarak kabul ediliyor. Belediye otobüsleri ve minibüsleri ise diğer alternatifleri oluşturuyor. Toplu taşıma araçlarından metrobüs ve vapur ise iki kıtayı birbirine bağlama görevi görüyor. Minibüsler hariç tüm toplu taşıma araçlarında İstanbulKart kullanabilirsiniz. Eğer İstanbulKart'ınız yoksa bilet makinelerinden tek kullanımlık kart alabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra şehir içi ulaşımda taksiler, fiyatlarının oldukça uygun olmasından dolayı sıklıkla tercih ediliyor.

İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine gitmek için kullanabileceğiniz pek çok ulaşım aracı bulunuyor. Bunların başında belediye otobüsleri gelirken, 4 ayrı güzergahta hizmet veren Havaist servisleri de kullanılabiliyor. Ayrıca, yakın zamanda havalimanına metro hattı da ulaştırılacak. Kent merkezinden oldukça uzak konumlansa da, rahatına düşkün kişiler veya acelesi olanlar taksi, araç kiralama ve transfer seçeneklerinden herhangi birine de kullanabilirler.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Şehir içi ulaşımda en sık kullanılan ulaşım aracı olan belediye otobüsleriyle İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine gidebilirsiniz. H2, H3 ve H4 hatlarının hizmet verdiği güzergahta otobüslerin sefer saatlerini İETT'nin resmi sitesinden edinebilirsiniz. H2 hattını kullanan otobüslerle Mecidiyeköy hattında, H3 hattını kullanan otobüslerle Halkalı hattında, H4 hattını kullanan otobüslerle ise Atatürk Havalimanı hattında seyahat edilebiliyor. Bu otobüslerde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi ödemenizi nakit olarak da yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinden hizmet veriyor. İST1 numaralı otobüsle Yenikapı hattında, İST2 numaralı otobüsle TÜYAP hattında, İST7 numaralı otobüsle Kozyatağı metro hattında, İST19 numaralı otobüsle ise Taksim - Beşiktaş hattında seyahat edebilirsiniz.

Metro

İstanbul Yeni Havalimanı ile kent merkezi güzergahında ulaşımı sağlayacak olan metro hattı henüz hizmete açılmadı. Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosu 2019 senesinin sonlarına doğru, Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metrosu ise 2020 senesinin sonlarına doğru hizmete açılacak.​

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

İstanbul Yeni Havalimanı ile kent merkezi arasında bir hayli mesafe olsa da acelesi olanlar için taksi iyi bir alternatif oluşturuyor. İlk etapta 660 taksinin hizmet verdiği havalimanında uçuşlar arttığı zaman taksi sayısında da artışa gidilecek. Havalimanı terminal binası önünden hareket eden taksilerle İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine kolaylıkla seyahat edebilirsiniz.

Araç Kiralama

İstanbul seyahatiniz boyunca araç kiralama seçeneğiyle seyahat özgürlüğünüzü elinizde bulundurabileceğiniz gibi İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine de gidebilirsiniz. Henüz, herhangi bir araç kiralama firmasının hizmet vermediği havalimanında, yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının hizmet vermesi bekleniyor.

İstanbul Havalimanı