Mardinİstanbul

MardinİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı kalkış, İstanbul Havalimanı varış uçak bileti fiyatlarını karşılaştırın, en ucuz uçak biletini satın alın.

En Ucuz İstanbul - Mardin Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Mardin Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Gerek Mardin’in merkezinden gerekse çevre ilçelerden Mardin Havalimanı’na gitmenin en pratik ve en ekonomik yolu minibüsler. Öte yandan konforlu ve hızlı bir yolculuk arıyorsanız ve toplu taşıma araçlarını kullanmak istemiyorsanız taksilerle de Mardin Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Fakat taksilerin biraz pahalı olabileceğini hatırlatmakta fayda var. Şehir merkezinde bulunan çok sayıda araç kiralama firmasından birini tercih ederek kiralık aracınızla Mardin Havalimanı’na gitmek de bir diğer seçenek. Eğer varsa konakladığınız otelden de bir nakil aracı talep edebiliyorsunuz. Mardin Havalimanı’na gitmek için Midyat’tan 1,5 saatlik, Mardin şehir merkezinden 30 dakikalık, Kızıltepe’den ise 10 dakikalık bir yolculuğu gözden çıkarmanız gerekiyor.

Toplu Taşıma Araçları (Minibüsler)

Minibüsler

Mardin ve havalimanı arasında çok uzun bir mesafe olmadığı için aradaki ulaşımı sağlayan tek toplu taşıma aracı minibüsler. Şehir içi ulaşımda sıkça tercih edilen ve şehrin hemen her yerinde durağı bulunan minibüsler vasıtasıyla Mardin’in merkezi olarak kabul edilen Yenişehir’den Mardin – Kızıltepe minibüslerine binerek 45 dakika gibi bir sürede aktarmasız olarak Mardin Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz. Havalimanı minibüslerinde Kızıltepe’den bindiğinizde ise yolda geçireceğiniz süre 10 dakika oluyor. Binmek için herhangi bir bilete ihtiyaç duymayacağınız minibüsler ile havalimanının nizamiye giriş kapısına kadar seyahat edebiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir içi ulaşımda da sıklıkla tercih edilen taksiler kısa mesafeli yolculuklarda her ne kadar pratik, hızlı ve ekonomik olsa da mesafe arttıkça fiyatlarıyla cep yakabiliyorlar. Haftanın her günü 24 saat boyunca taşımacılık hizmeti veren taksiler sayesinde minibüslerin olmadığı saatlerde Mardin Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca uçağınızın kalkmasına kısıtlı bir vakit kaldığında da taksileri kullanarak uçağınıza yetişebiliyorsunuz. Öte yandan her ne kadar sabit bir fiyat tarifesi uygulasalar da havalimanına giderken bineceğiniz taksi ile pazarlık yapmanızda fayda olabiliyor. Taksiler vasıtasıyla Mardin’in merkezinden yaklaşık yarım saat, Kızıltepe’den ise 10 dakikalık bir yolculuk ile Mardin Havalimanı’na ulaşımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Şoförün siz olmadığınız hiçbir araca binemiyorsanız ya da daha konforlu bir araçla seyahat etmek istiyorsanız araç kiralamak sizler için biçilmiş kaftan. Mardin’in merkezinde hemen her yerde karşınıza çıkacak olan firmalardan bir araç kiralayarak yaklaşık yarım saatte havalimanına ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Avis ve Enterprise gibi havalimanında da ofisi bulunan firmaları tercih ettiğiniz takdirde ise şehir içinde kiraladığınız araç ile rahatlıkla havalimanına gidebiliyor ve aracınızı burada teslim edebiliyorsunuz.

Mardin Havalimanı Hakkında

1999 yılından beri başarılı bir şekilde taşımacılık hizmeti vermeyi başaran Mardin Havalimanı, Mardin’in şehir merkezi olarak kabul edilen Yenişehir’den yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. İşletmesi DHMİ tarafından yürütülen Mardin havalimanı; 250 araç kapasiteli park yeri, restoranları, kafeleri, mağaza ve marketleri, araç kiralama şirketleri ve turizm danışma ofisleri gibi onlarca farklı imkân sunuyor ziyaretçilerine. Mardin’in merkezine 20 kilometre, Midyat’a 75 kilometre, Nusaybin’e 66 kilometre ve Kızıltepe’ye 8 kilometre mesafede yer alan Mardin Havalimanı’na; İzmir Adnan Menderes, İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa havalimanlarından aktarmasız bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bu şehirlerden Mardin Havalimanı’na ulaşmak için tercih edebileceğiniz havayolu şirketlerini ise Pegasus Havayolları, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları ve İzair olarak sıralayabiliriz.

İstanbul'da Ulaşım Hakkında

29 Ekim 2018 tarihinde inşası tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı, 150 milyonluk yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük 5. havalimanı olma özelliği taşıyor. Henüz inşaatı tamamlanmasa da bir kısmı hizmete açılan havalimanının ana terminal binasının büyüklüğü ise 1.3 milyon metrekare. İnşaat tamamlandığında 6 pisti bulunacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'na saatte 19 iniş ya da kalkış gerçekleştirilebilecek. Ayrıca, yine inşaat tamamlandığında içerisinde restoranlar, kafeler, ATM'ler, bekleme salonları, VİP salonlar, kapalı otopark, araç kiralama firmalarının ofisleri ve transfer hizmeti veren firmaların ofisleri yer alacak. Şimdilik yalnızca Türk Hava Yolları'nın Ankara, Antalya, Bakü, İzmir ve Lefkoşa uçuşları bulunuyor. Aynı zamanda yine Türk Hava Yolları firması tarafından yurt içi ve yurt dışında pek çok noktaya kargo uçuşları gerçekleştiriliyor. Avrupa'nın kültür başkenti seçilen İstanbul'da ulaşım ağı o kadar gelişmiş ki, toplu taşıma araçlarını kullanarak dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Fakat şehrin nüfusu ve yaz - kış fark etmeksizin yaşanan turist akını nedeniyle zaman zaman trafik yoğunluğu oluşabiliyor. Hem Anadolu hem de Avrupa yakasında ana ulaşım aracı olarak metro kullanılıyor. Trafiğe girmediği için en iyi alternatif olarak kabul ediliyor. Belediye otobüsleri ve minibüsleri ise diğer alternatifleri oluşturuyor. Toplu taşıma araçlarından metrobüs ve vapur ise iki kıtayı birbirine bağlama görevi görüyor. Minibüsler hariç tüm toplu taşıma araçlarında İstanbulKart kullanabilirsiniz. Eğer İstanbulKart'ınız yoksa bilet makinelerinden tek kullanımlık kart alabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra şehir içi ulaşımda taksiler, fiyatlarının oldukça uygun olmasından dolayı sıklıkla tercih ediliyor.

İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine gitmek için kullanabileceğiniz pek çok ulaşım aracı bulunuyor. Bunların başında belediye otobüsleri gelirken, 4 ayrı güzergahta hizmet veren Havaist servisleri de kullanılabiliyor. Ayrıca, yakın zamanda havalimanına metro hattı da ulaştırılacak. Kent merkezinden oldukça uzak konumlansa da, rahatına düşkün kişiler veya acelesi olanlar taksi, araç kiralama ve transfer seçeneklerinden herhangi birine de kullanabilirler.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Şehir içi ulaşımda en sık kullanılan ulaşım aracı olan belediye otobüsleriyle İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine gidebilirsiniz. H2, H3 ve H4 hatlarının hizmet verdiği güzergahta otobüslerin sefer saatlerini İETT'nin resmi sitesinden edinebilirsiniz. H2 hattını kullanan otobüslerle Mecidiyeköy hattında, H3 hattını kullanan otobüslerle Halkalı hattında, H4 hattını kullanan otobüslerle ise Atatürk Havalimanı hattında seyahat edilebiliyor. Bu otobüslerde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi ödemenizi nakit olarak da yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinden hizmet veriyor. İST1 numaralı otobüsle Yenikapı hattında, İST2 numaralı otobüsle TÜYAP hattında, İST7 numaralı otobüsle Kozyatağı metro hattında, İST19 numaralı otobüsle ise Taksim - Beşiktaş hattında seyahat edebilirsiniz.

Metro

İstanbul Yeni Havalimanı ile kent merkezi güzergahında ulaşımı sağlayacak olan metro hattı henüz hizmete açılmadı. Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosu 2019 senesinin sonlarına doğru, Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metrosu ise 2020 senesinin sonlarına doğru hizmete açılacak.​

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

İstanbul Yeni Havalimanı ile kent merkezi arasında bir hayli mesafe olsa da acelesi olanlar için taksi iyi bir alternatif oluşturuyor. İlk etapta 660 taksinin hizmet verdiği havalimanında uçuşlar arttığı zaman taksi sayısında da artışa gidilecek. Havalimanı terminal binası önünden hareket eden taksilerle İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine kolaylıkla seyahat edebilirsiniz.

Araç Kiralama

İstanbul seyahatiniz boyunca araç kiralama seçeneğiyle seyahat özgürlüğünüzü elinizde bulundurabileceğiniz gibi İstanbul Yeni Havalimanı'ndan kent merkezine de gidebilirsiniz. Henüz, herhangi bir araç kiralama firmasının hizmet vermediği havalimanında, yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının hizmet vermesi bekleniyor.