İzmirMuş

İzmirMuşInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Muş - İzmir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşabilmenizi sağlayan çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel ulaşım aracı mevcut. ESHOT otobüsleri, Havaş, İzmir Metro, İzban ve İzdeniz olarak sıralayabileceğimiz bu toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğiniz takdirde özel taşıma araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk fırsatı sunan özel taşıma araçlarını ise taksi ve araç kiralama olarak sıralayabiliriz. Şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşım trafiğin durumuna göre yaklaşık 20 ila 25 dakika sürüyor. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonlarında uzayabilen bu yolculuk süresini ise İzban kullanarak kısaltabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (ESHOT Otobüsleri, Havaş, İzban, İzmir Metro)

ESHOT Otobüsleri

İzmir’deki en aktif toplu taşıma aracı olarak nitelendirebileceğimiz ve şehrin hemen her noktasına konumlanan duraklarıyla Adnan Menderes Havalimanı’na rahatça gitmenizi sağlayan ESHOT otobüslerine, nerede olursanız olun rahatça ulaşabiliyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı’na Karşıyaka ve Mavişehir’den 200 numaralı otobüse, Alsancak Cumhuriyet Meydanı’ndan 202 numaralı otobüse ve İzotaş’tan 204 numaralı otobüse binerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Havaş Otobüsleri

Her ne kadar ESHOT otobüslerinden daha pahalı olsa da dakikliği ve hızıyla dikkatleri üzerine çeken Havaş otobüsleri taksilere para vermek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Alsancak’tan direkt olarak havaalanına giden Havaş otobüsleri, sabaha karşı 03:30’dan akşam 23:30’a kadar saatte bir olmak üzere hizmet veriyor. Alsancak’ta Swissotel Büyük Efes Oteli’nin önünden kalkan Havaş otobüsleri, sırasıyla Çankaya, Basmahane, Kahramanlar, Yeşildere, Karabağlar, Gaziemir ve Adnan Menderes Havalimanı rotasını izliyor. Adnan Menderes Havalimanı’na Alsancak’tan yaklaşık 1 saatte gitmenizi sağlayan Havaş otobüslerine aynı zamanda Aydın ve Manisa gibi çevre illerden de ulaşabiliyorsunuz.

İzban ve İzmir Metro

Direkt olarak veya aktarmalı bir şekilde şehrin dilediğiniz her noktasından Adnan Menderes Havalimanı’na varmanızı sağlayan İzban ve İzmir Metro, trafikte vakit kaybetmeden hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için en ideal tercih. Eğer bulunduğunuz bölgede herhangi bir İzban veya İzmir Metro durağı yoksa ESHOT otobüsleri ile Halkapınar veya Alsancak Garı’na giderek yaklaşık 50 dakikada Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Eğer uçağınızın kalkmasına az bir zaman kaldıysa sizler için en ideal ulaşım aracı taksi. Her ne kadar İstanbul’da olduğu kadar popüler olmasa da taksiler geceleri otobüs seferlerinin az olduğu saatlerde havalimanına ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Şehir içinde havalimanı taksilerine denk gelmeniz zor olduğundan özel olarak çağıracağınız bir taksiye binebilir ve yaklaşık yarım saatte Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hem şehir içinde hem de havalimanında ofisi bulunan Sixt, Europcar, Avro Rent a Car, Trendcar, Garenta, Circular, Duray, Windy Car, Erboy, Avis, Budget, Pappilion, Rent Go ve Enterprise gibi firmalardan bir araç kiralayarak İzmir’de kaldığınız süre zarfında aracı kullanabilir ve döneceğiniz zaman aracı havalimanında firmaya teslim edebilirsiniz. Şahsi aracınızı kullanarak Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşmanız ise şehir merkezinden yaklaşık yarım saat sürüyor.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Hakkında

TAV Havalimanları tarafından işletilen ve eski adı Cumaovası Havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, yolcu trafiği bakımından Türkiye’nin en işlek havalimanlarından biri olma özelliğini taşıyor. 2016 yılının istatistiklerine göre neredeyse 12 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti vermiş olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı toplamda 118 bin metrekarelik bir alanı kaplayan terminal binasına sahip. İzmir şehir merkezine 18 km mesafede yer alan havalimanına yerli ve yabancı 65’ten fazla hava yolu firması aktarmalı ve aktarmasız uçuş seferleri düzenliyor.

Muş'ta Ulaşım Hakkında

Hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle Doğu Anadolu Bölgesi'nin saklı bahçesi olan Muş, her geçen yıl ziyaretçi sayısını arttırıyor. Kara yolu, hava yolu ve demir yolu ile turistlere pek çok ulaşım imkanı sunan Muş'ta şehir içi ulaşım da bir hayli gelişmiş durumda. Geçtiğimiz yıllarda şehir içi ulaşımda yaşanan sıkıntılar, yerel halkı isyan ettirme noktasına getirse de, Muş Valiliği'nin sıkı çalışması sonucu bu problemler giderilmiş. Günümüzde ise belediye otobüsleri, taksiler ve minibüslerin kullanıldığı şehir içi ulaşım bir hayli ekonomik.

Muş Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Muş Havalimanı ile şehir merkezi arasında yaklaşık 18 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Şehir içi ulaşımda en çok minibüsler ve belediye otobüsleri tercih edilse de bu toplu taşıma araçları ile maalesef Muş Havalimanı'ndan Şehir merkezine yolculuk edilemiyor. Bunların yerine taksiler, araç kiralama firmaları ve havalimanı servisleri hizmet veriyor. Aynı zamanda konaklayacağınız otelin havalimanı transfer hizmeti olması durumunda şehir merkezine nasıl gideceğinizi düşünmenize hiç gerek kalmıyor. Taksi ve araç kiralama yöntemlerini tercih ederseniz havalimanından şehir merkezine ulaşmanız ortalama 20 - 25 dakika sürüyor. Havalimanı servislerinde ise bu süre 30 dakikayı bulabiliyor.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisleri)

Havalimanı Servisleri: Muş Havalimanı'ndan şehir merkezine giden minibüs ya da belediye otobüsü gibi araçlar bulunmadığından havalimanı servisleri, toplu taşıma aracı olarak kullanabileceğiniz tek ulaşım şekli. Türkiye'nin çoğu havalimanında olduğu gibi Muş'ta da havalimanı servisi olarak Havaş hizmet veriyor. Havaş'ın yanı sıra Nurevşan Turizm'in araçlarıyla da şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı servisleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız 0436 250 00 11 numaralı telefondan Havaş'ı, 0436 212 86 82 ve 0436 212 86 83 numaralarından da Nurevşan Turizm Seyahat Acentesini arayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama ve Transfer)

Taksi

Muş Havalimanı'ndan şehir merkezine yolculuk etmek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği özel ulaşım aracı olan taksiler, haftanın 7 günü ve günün 24 saati müşterilerine en kaliteli hizmeti verebilmek için canla başla çalışıyorlar. Hem gündüz hem de gece aynı fiyat tarifesi üzerinden şehir merkezine gidebileceğiniz taksilerle yolculuk ortalama 20 - 25 dakika arası sürüyor. Dilerseniz uçağınız indikten sonra terminalden çıkar çıkmaz yolcu bekleyen taksilerden bir tanesini çevirerek gitmek istediğiniz yere yolculuğunuza başlayabilirsiniz, dilerseniz de şehir merkezinde bulunan diğer taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak havalimanına taksi isteyebilirsiniz. Herhangi bir sorun, istek ya da şikayet durumunda Muş Havaalanı Taksi Durağı'na 0436 217 01 32 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Taksilere alternatif olarak kullanılan bir diğer ulaşım şekli olan araç kiralama, diğer taşıma araçlarına göre bazı artı yönler de barındırıyor. Araç kiraladığınız takdirde havalimanından gitmek istediğiniz yere yola çıktığınızda, eğer aceleniz yoksa yol üstünde ilginizi çeken ya da görmek istediğiniz, sizde merak uyandıran yerleri gezebilirsiniz. Ulaşım özgürlüğünüz tamamen sizin elinizde olur. Muş Havalimanı'nda bulunan üç farklı araç kiralama firmasından herhangi bir tanesini seçerek size en uygun aracı kiralayabilirsiniz. Üstelik araç kiraladığınız takdirde şehir merkezine en fazla 25 dakikada gidebilirsiniz. Eğer erken rezervasyon yaptırırsanız ve aracı teslim alacağınız ve teslim edeceğiniz tarihleri net bir şekilde belirtirseniz, firmaların size özel sundukları fırsatlardan da yararlanabilirsiniz.

Transfer

Havalimanı transfer yolcular için en rahat ulaşım şekli olsa da, bu hizmetten yaralanabilmek için konaklamayı planladığınız otelden havalimanı transferi yapıp yapmadıklarını öğrenmeniz gerekiyor. Eğer transfer hizmeti bulunuyorsa, yolculuğa başlamadan en az bir gün önce otelinizi arayarak uçağınız saat kaçta havalimanına ineceğini otel yetkililerine bildirmeniz gerekiyor. Böylece uçağınız iner inmez, sizi bekleyen arabaya binerek otelinizin yolunu tutabilirsiniz.