İstanbulNevşehir

İstanbulNevşehirInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İstanbul - Nevşehir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Nevşehir - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Pendik Tren İstasyonu ve Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yaklaşık 50 kilometrelik bir yolculuk yapmak gerekiyor. Öte yandan otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da şehir içine ulaşabileceğiniz gibi eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Taksim veya Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri bulunduğunuz noktaya göre değişen bir ücrete sahip. Point Otel ve Divan Otel’in önünden kalkan beyaz renkli HAVATAŞ otobüsleri, sizleri havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısında bırakıyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Bindiğiniz noktaya göre yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer kalkış noktası ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ederek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşıyor. Sultanahmet’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise tramvaya binerek Sirkeci durağına, sonra Eminönü-Kadıköy vapurunu kullanıp son olarak da HAVATAŞ otobüslerine binerek yolculuklarını tamamlayabilirler.

İETT Otobüsleri

Levent’ten E4 ve E3 otobüsleri ile Botancı’dan E9 otobüsü ile Kadıköy ve Kurtköy’den E10 otobüsü ile Sultanahmet’ten E11 otobüsü ile Altunizade ve Ümraniye’den E18 otobüsü ile Uzunçayır’dan 16S Metrobüsü ile Kartal ve Tepeören’den 132 numaralı otobüs ile ve Pendik Metro’dan KM20 ile rahatlıkla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise aldığınız noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösterebiliyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak kaldığınız süre içerisinde daha indirimli ve sorunsuz bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakalarının merkezlerinde bulabileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri mevcut. Eğer kendi aracınız yoksa bu şirketlerin birinden araç kiralayarak havalimanına ulaştığınızda aracı burada bırakabiliyorsunuz. Bu araç kiralama şirketlerinden öne çıkanlarını ise Windy Car Rental, Rent Go, Sun, Europark, Sixt, Europcar, Hertz, Budget, Dollar, Avis, Thrifty olarak sıralayabiliriz. Özel bir araçla Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ve kısıtlı zamanı olanlar için ise E5 veya TEM otoyolunu tavsiye ediyoruz. Zira diğer yollar kilometre bazında daha kısa olsalar bile yoğun trafik sebebiyle yolda geçirdiğiniz süre iki hatta üç katına çıkabiliyor. Öte yandan otelde konaklayacaksanız önceden görüştüğünüz takdirde otelin shuttle hizmetinden yararlanabileceğinizi de hatırlatmadan geçmeyelim.

Taxi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, İstanbul’un dört bir yanında 7/24 hizmet veriyor. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile gitmek her ne kadar pahalı da olsa paylaşımlı taksi kullanılarak bu fiyat aşağılara çekilebilir. Havaalanının Pendik’ten 12, Taksim Meydanı’ndan ise yaklaşık 50 kilometre uzakta olduğunu düşünürsek seçim sizin. Öte yandan Sawkoop bünyesinde hizmet veren ve havalimanı için sabit bir tarife uygulayan taksileri de internetten rahatlıkla bulabileceğiniz numaralar sayesinde çağırabilirsiniz. Gittiğiniz yol ne kadar uzak olsa da sabit bir fiyat tarifesi izledikleri için bu taksileri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Kapadokya’da Ulaşım Hakkında

Oldukça geniş bir coğrafyaya konumlanan Kapadokya, şehir içi toplu ulaşım araçları bakımından fazla gelişmemiş olsa da özel ulaşım araçlarıyla dilediğiniz yere rahatça seyahat edebiliyorsunuz. Transfer veya özel araç kiralama hizmetleri vasıtasıyla hiçbir zorluk çekmeden ulaşımınızı sağlayabileceğiniz Kapadokya’da aynı zamanda minibüs ve otobüsler de bulunuyor. Öte yandan taksiler sayesinde de hızlı bir şekilde gitmek istediğiniz noktaya rahatça seyahat edebileceğiniz Kapadokya’da havalimanından şehir içine gitmek istediğinizde toplu taşıma araçlarını kullanabiliyorsunuz. Nevşehir ve Uçhisar arasında çalışan şehir içi otobüsler ise sabah 7’den akşam 7’ye kadar hizmet veriyor.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Turistik Merkezlere Nasıl Gidilir?

Nevşehir Kapadokya Havalimanı, Nevşehir’in merkezine 30 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. Uçaktan indiğinizde şehir içine ulaşmak için kullanabileceğiniz birçok farklı ulaşım yöntemi mevcut. Eğer toplu taşıma araçları vasıtasıyla Kapadokya’nın diğer bölgelerine veya Nevşehir’e direkt olarak ulaşmak istiyorsanız seçiminizi otobüslerden yana kullanabilirsiniz. Öte yandan bazı turizm firmaları da şehir içi veya şehirlerarası otobüsleriyle havalimanından servisler düzenliyor. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan 40 kilometre uzaklıkta yer alan Göreme Açık Hava Müzesi’ne otobüsler aracılığıyla gitmeniz trafiğin durumuna göre 1,5 saat sürebiliyor. Kapadokya’nın en çok ziyaretçi çeken yerlerinin başını çeken Ürgüp’e gitmek için ise yine 1,5 saatlik bir yolculuğu göze almanız gerekiyor.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Ürgüp’e Nasıl Gidilir?

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Ürgüp’e direkt olarak otobüs hizmeti olmasa da öncelikle Nevşehir’in merkezine giderek ardından aktarmayla Ürgüp’e rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Kâmil Koç gibi büyük firmaların da Ürgüp’e gitmenizi sağlayacak seferleri mevcut. Otobüs vasıtasıyla Nevşehir’in merkezinden Ürgüp’e gitmeniz ise yaklaşık 45 dakika sürüyor. Öte yandan çeşitli minibüsler ve özel ulaşım araçlarını kullanarak da zahmetsiz bir şekilde Ürgüp’e gidebiliyorsunuz. Eğer havalimanı servislerini kullanmak isterseniz Türk Hava Yolları veya AnadoluJet gibi firmaların özel servislerinden de faydalanabilirsiniz. Yine havalimanında hizmet veren İpektur Turizm sayesinde de belirli saatlerde direkt olarak Ürgüp’e gitme şansını yakalayabiliyorsunuz.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Avanos’a Nasıl Gidilir?

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Avanos’a aktarmasız bir şekilde gitmenizi sağlayan bir toplu taşıma aracı ne yazık ki bulunmuyor. Avanos’a gitmek istediğiniz takdirde öncelikle Nevşehir’in merkezine gidip ardından belediye otobüslerine binmeniz gerekiyor. Öte yandan yerli ve yabancı turistlere hizmet vermek için yarışan özel servisler sayesinde Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan direkt olarak Avanos’a gidebiliyorsunuz. Fakat havalimanı servisleri vasıtasıyla Avanos’a ulaşmak mümkün değil.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Göreme’ye Nasıl Gidilir?

Avanos’la aynı kaderi paylaşan Göreme’ye de ne yazık ki Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan direkt olarak ulaşım sağlayan bir belediye otobüsü yok. Hal böyle olunca öncelikle Nevşehir’in merkezine ardından aktarma yaparak Göreme’ye gidebiliyorsunuz. Öte yandan havalimanı servisleri aracılığıyla Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan zahmetsiz bir şekilde Göreme’ye ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Fakat servis saatlerinin çok sık olmadığını da belirtmek gerek. Zira kısıtlı zamanınız kaldığında servisler için bekleyeceğiniz süre canınızı sıkabilir.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Uçhisar’a Nasıl Gidilir?

Ne yazık ki Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Uçhisar’a direkt olarak çalışan bir belediye otobüsü bulunmuyor. Eğer Uçhisar’a gitmek isterseniz öncelikle Nevşehir’in merkezine gidip ardından aktarma yapmanız gerekiyor. Nevşehir ve Uçhisar arasında hizmet veren belediye otobüsleri ise sabah 7’den akşam 7’ye kadar çalışıyor. Öte yandan pek sık olmamakla beraber Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan Uçhisar’a havalimanı servisleri de mevcut. AnadoluJet ve Türk Hava Yolları gibi firmaların özel servislerinden yararlanarak aktarma yapmadan Uçhisar’a ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirdikten sonra gitmek istediğiniz yere bir an önce varmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz araçların başında taksiler geliyor. Uçuş saatleriyle koordineli bir şekilde çalışan S.S 30 numaralı Kapadokya Motorlu Taşımacılık Kooperatifi’nin taksilerinden birine binerek gitmek istediğiniz noktaya oldukça hızlı bir şekilde ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan taksi vasıtasıyla Ürgüp ve Göreme’ye gitmek yaklaşık 45 dakika sürüyor. Taksiyi paylaşımlı bir biçimde kullandığınız takdirde ise oldukça makul fiyatlara yolculuk yapabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Kapadokya merkezinin yanında çevre il ve ilçeleri de gezmek istiyorsanız ya da ulaşımınız sırasında aktarma yapmak istemiyorsanız tercih edebileceğiniz en ekonomik yollardan biri araç kiralamak. Toplu bir şekilde seyahat ediyorsanız taksilerden daha ucuza gelen bu seçenek sayesinde dilediğiniz vakitte beklemeden seyahat etme şansını da elde etmiş oluyorsunuz. Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda bulabileceğiniz en popüler ve en çok tercih edilen araç kiralama firmaları ise ARTI Turizm, BE-PA Otomotiv, Avis ve Çapacı Rent A Car.

Transfer

Eğer araç kullanmak istemiyorsanız veya ehliyetiniz yoksa Nevşehir Kapadokya Havalimanı’nda hizmet veren transfer firmalarından birini tercih edebilirsiniz. Kalabalık bir şekilde seyahat ediyorsanız oldukça hesaplı olabilen transfer hizmetleri sayesinde bilmediğiniz bir coğrafyada yorulmadan ve konforlu bir biçimde gitmek istediğiniz noktaya ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Eğer uçaklarda yer olmadığı için Nevşehir Kapadokya Havalimanı yerine Kayseri Havalimanı’na gitmek zorunda kaldıysanız da transfer araçları sayesinde Kayseri Havalimanı’ndan Nevşehir’in merkezine rahatça ulaşabiliyorsunuz.