AnkaraOrdu

AnkaraOrduInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Ankara - Ordu Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Ordu - Ankara Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için birden fazla yol mevcut. Eğer zamanınız kısıtlıysa ve hızlı bir şekilde seyahat etmeniz gerekiyorsa taksileri tercih etmenizde yarar var. Yine aynı şekilde araç kiralayarak da hızlı bir şekilde Esenboğa Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz. Fakat uçağınızın kalkmasına daha vakit varsa ve özel taşıma araçlarına para vermek istemiyorsanız halk otobüsleri ile de Esenboğa Havalimanı’na rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Otobüse bindikten sonra havaalanına ulaşmanız yaklaşık 2 saat sürüyor. Taksi ve araç kiralamada ise bu sürenin yaklaşık olarak 40 dakika.

Toplu Taşıma Araçları (Halk Otobüsleri)

Halk otobüsleri ile şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak her ne kadar rahat ve kolay olsa da daha önce de belirttiğimiz gibi yaklaşık 2 saat sürüyor. Fakat aceleniz yoksa kullanabileceğiniz ve şehrin en merkezi noktalarında duraklara sahip olan 442-3 numaralı hat sizi Esenboğa Havaalanı’na götürmeye yetiyor. Hafta içi ve cumartesi olmak üzere 6 gün boyunca gece 24:00’ten akşam 23:30’a kadar hizmet veren 442-3 numaralı otobüsler yarım saatte bir olmak üzere harekete geçiyor. Aşti’den kalkan 442-3 numaralı otobüslerin izlediği rota ise sırasıyla şehirlerarası otobüs terminali, Güvenpark, Ankara Arena Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi ve Esenboğa Havalimanı iç hatlar gidiş terminali. Dış hatlar terminalinden de geçen halk otobüslerine tek kullanımlık kartlar vasıtasıyla veya AnkaraKart ile binmeniz mümkün.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Ankara’da kaldığınız sürece sıklıkla araç kullanmanız gerekiyorsa ve sürekli elinizin altında bir araç olmasını istiyorsanız araç kiralamak sizin için en doğru tercih. Konforlu ve hızlı bir şekilde şehrin her yerine ulaşmanızı sağlayacak ve anlaştığınız süre zarfında sürekli elinizin altında olacak bu araçları hem şehir merkezinde hem de Esenboğa Havalimanı’nda şubesi olan yerli ve yabancı birçok farklı firmadan temin edebiliyorsunuz. Güvenle araç kiralayabileceğiniz en bilindik araç kiralama firmaları ise Eco Rent A Car, Div Rent, Payless, Thrifty, Sixt, Avis, Garenta, Central, Europcar, Hertz, Budget, Almira ve Rent Go olarak sıralayabiliriz. Araç kiraladıktan sonra Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Taksi

Her ne kadar toplu taşıma araçları kadar tercih edilmese de taksiler, geç saatlerde ve sınırlı vaktiniz kaldığında şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi sabit bir fiyat politikasını takip eden ve Esenboğa Havalimanı bünyesinde çalışan bu taksiler fahiş fiyatlar ödememeniz açısından oldukça önemli bir yere sahip. Şehir içinde bir durakları olmamasına karşın telefonla arayarak Esenboğa Taksi firmasından bir taksi talep ettiğinizde aynı fiyat tarifesi ile Esenboğa Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer alan Esenboğa Havalimanı’na trafiğin yoğunluğuna ve bindiğiniz noktaya göre ulaşmanız ise yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında

Şehrin merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafede yer alan ve Ankara’nın kuzeyinde konumlanan Esenboğa Uluslararası Havalimanı (ESB), İzmir Adnan Menderes ve İstanbul Atatürk havalimanları gibi TAV Havalimanları tarafından işletiliyor. Başkentimizin ana havalimanı olan Esenboğa Havalimanı, 1955 yılından beri taşımacılık hizmetine devam ediyor. İç hatlar ve dış hatlar terminalinde duty free mağazaları, eczane, klinik, turizm ofisleri, maliye bürosu (Yurt dışı çıkış harç pulu), PTT şubesi, Garanti Bankası şubesi, VIP salonları, hediyelik eşya dükkânları araç kiralama firmaları, çeşitli bankalara ait ATM'ler, restoranlar, kafe ve kafeteryalar, gazete bayileri, marketler, CIP ve seyahat acenteleri ile hizmet veren Esenboğa Havalimanı, 10 milyon yolculuk kapasitesiyle ön plana çıkıyor. İç hatlar ve dış hatların tek terminalde olduğu Türkiye’nin ilk havalimanı olma unvanını da elinde bulunduran Esenboğa Havalimanı, her yıl 10 milyonun üzerinde yolcuya hizmet veriyor.

Giresun'da Ulaşım Hakkında

Giresun, Ordu'ya nazaran daha az gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olsa da dolmuş, otobüs ve taksilerle şehrin çoğu noktasına ulaşım sağlanıyor. 2016 senesine kadar özel bir firma tarafından işletilen otobüs hattı, özelleştirmede yaşanan sıkıntılar sebebiyle yeniden belediyenin kontrolüne geçmiş ve seferler üç otobüsle başlamış. Giresun'da sabah saat 07:15 ile akşam saat 19:15 arasında belediye otobüsü kullanabilirsiniz.

Ordu'da Ulaşım Hakkında

2018 yılı itibariyle toplu taşıma sistemine geçen Ordu'da ulaşım otobüsler, minibüsler ve taksilerle sağlanıyor. Toplu taşıma araçlarında 'Ordum Kart' isimli kart sistemi uygulanıyor. 60 - 65 yaş arası vatandaşlar ve öğrenciler başvuru yaptıkları takdirde 'Ordum Kart'tan indirimli şekilde faydalanıyorken, 65 yaşın üstünde kişiler, şehit aileleri, gaziler ve engelliler 'Ordum Kart' kullanılan araçlardan ücretsiz yararlanabiliyorlar. Şehirde 'Ordum Kart' temin edebileceğiniz pek çok satış noktası bulunuyor. İndirimli Ordum Kart 12 TL iken, tam kart ise 10 TL. Otobüslerin yanı sıra 5 farklı güzergahta hizmet veren minibüslerle de şehrin birçok noktasına gidebilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı'ndan Ordu Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Ordu Giresun Havalimanı ile şehir merkezi arasında bulunan 18 kilometrelik mesafeyi katetmek için birçok farklı ulaşım aracı bulunuyor. Şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen toplu taşıma araçlarından otobüs ve minibüs ile havalimanından şehir merkezine gitmeniz mümkün gözükmüyor. Bunun yerine, Türkiye'nin çoğu yerinde olduğu gibi HAVAŞ'ın işlettiği havalimanı servisleri bulunuyor. Ayrıca taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleriyle de Ordu Giresun Havalimanı'ndan şehir merkezine gidebilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisleri)

Havalimanı Servisleri

Ordu Giresun Havalimanı ile şehir merkezi arasında sefer düzenleyen tek toplu taşıma aracı olarak ön plana çıkan havalimanı servisleri, aynı zamanda en ekonomik ulaşım şekli olarak kabul ediliyor. Havalimanından Ünye, Fatsa, Kumbaşı ve Ordu merkeze düzenlenen seferlerin saatleri, uçak sefer saatlerine göre ayarlanıyor. Ancak uçağınız indikten en geç 30 dakika sonra mutlaka bir servis hareket ediyor. Ordu Giresun Havalimanı'ndan şehir merkezine havalimanı servisi ile gitmek ortalama 90 - 100 dakika sürüyor ve trafik yoğunluğuna göre bu süre değişkenlik gösterebiliyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Ordu Giresun Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyenlerin havalimanı servisinden sonra en çok tercih ettiği ikinci ulaşım aracı olan taksilerle hızlı ve rahat bir şekilde istediğiniz noktaya seyahat edebilirsiniz. Havalimanında taksi hizmeti Gülyalı Merkez Taksi (+90 553 675 38 52) tarafından veriliyor. Durağın taksileri havalimanı terminal binasının hemen çıkış kapısının önünde yolcuları bekliyor. Taksi ile Ordu Giresun Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek ortalama 20 - 25 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Ordu'ya seyahat edenlerin tatillerini rahat bir şekilde geçirmelerini sağlayan araç kiralama formülü aynı zamanda Ordu Giresun Havalimanı'ndan şehir merkezine yapacağınız yolculuğu da kolaylaştırıyor. Havalimanından kiralayacağınız aracı dilerseniz şehir merkezinde kiraladığınız firmanın ofisine teslim edebilir, dilerseniz de Ordu tatiliniz boyunca kullandıktan sonra dönüş için havalimanına geldiğinizde aracı kiraladığınız şubeye teslim edebilirsiniz. Ordu Giresun Havalimanı'nda bulunan araç kiralama firmalarından bazıları şu şekilde; Çakra Rent A Car (+90 0530 479 95 13), Sixt Rent A Car (+90 0530 792 52 58), Oftaş Rent A Car (+90 0530 860 28 52) ve Car Plus Rent A Car (0452 666 52 28). Kiraladığınız araçla havalimanından şehir merkezine gitmek ortalama 25 - 30 dakika sürüyor. Oldukça uygun fiyatlara araç kiralayabileceğiniz gibi firmaların kişiye özel sundukları erken rezervasyon fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı