İstanbulOrdu

İstanbulOrduInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İstanbul - Ordu Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Ordu - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda adeta sınıf atlayan İstanbul'da kent merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için de pek çok alternatif bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından belediye otobüslerini ve havalimanı servislerini kullanabileceğiniz gibi, 2019 yılının sonlarına doğru açılması planlanan metro hattını da hizmet vermeye başladıktan sonra kullanabilirsiniz. Acelesi olanlar, uçağı kaçırma riski ile karşı karşıya kalanlar içinse taksi iyi bir seçenek oluşturuyor. Bunların dışında özel ulaşım araçlarından taksi ve araç kiralama seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Kent merkezinde 3 farklı hat üzerinde hizmet veren belediye otobüsleriyle kolaylıkla İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. H2 hattıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan, H3 hattıyla Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi’nden, H4 hattıyla ise İstanbul Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent'ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi araca bindikten sonra şoföre nakit olarak da ödeme yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak da adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinde hizmet veriyor. İST1 hattıyla Yenikapı, Bakırköy İDO, Kuleli, Başakşehir Metrokent'ten, İST2 hattıyla TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçeşehir Merkez'den, İST7 hattıyla Kozyatağı Metro, Tepeüstü, Kavacık Köprüsü'nden, İST hattıyla ise Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği'nden geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Havalimanı servislerini kullanmak için herhangi bir karta gerek yok. Nakit olarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Metro

Kent merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında hizmete açıldıktan sonra büyük rağbet görmesi beklenen metro hattında çalışmalar devam ediyor. 2019 yılının sonlarına doğru Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosunun hizmete açılması planlanırken, 6 istasyon ve 27 kilometre uzunluğunda olacak Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı ise 2020 yılının sonlarına doğru açılacak. Metro hattını kullanmak isteyen yolcular İstanbulKart'larını kullanabilecekleri gibi istasyonlarda bulunan bilet makinelerinden tek kullanımlık bilet satın alabilirler.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında bir hayli mesafe bulunsa da özellikle uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya kalanlar için taksiler, iyi birer alternatif oluşturuyorlar. Dilerseniz kent merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, aradaki mesafeyi de göz önünde bulundurarak şoförle pazarlık yapabilir, fiyatta indirime gitmesini talep edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Yalnızca kent merkezinden havalimanına gitmek için değil, şehir içi ulaşımda da işlerinizi oldukça kolaylaştıracak olan araç kiralama seçeneğini gözden geçirebilirsiniz. Şehir merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak, şuan için havalimanında hiçbir araç kiralama firması hizmet veriyor. Bu nedenle firmalar, araçlarını havalimanında teslim almak için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının İstanbul Yeni Havalimanı'ndan hizmet vermesi bekleniyor. Üstelik, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem paradan hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Giresun'da Ulaşım Hakkında

Giresun, Ordu'ya nazaran daha az gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olsa da dolmuş, otobüs ve taksilerle şehrin çoğu noktasına ulaşım sağlanıyor. 2016 senesine kadar özel bir firma tarafından işletilen otobüs hattı, özelleştirmede yaşanan sıkıntılar sebebiyle yeniden belediyenin kontrolüne geçmiş ve seferler üç otobüsle başlamış. Giresun'da sabah saat 07:15 ile akşam saat 19:15 arasında belediye otobüsü kullanabilirsiniz.

Ordu'da Ulaşım Hakkında

2018 yılı itibariyle toplu taşıma sistemine geçen Ordu'da ulaşım otobüsler, minibüsler ve taksilerle sağlanıyor. Toplu taşıma araçlarında 'Ordum Kart' isimli kart sistemi uygulanıyor. 60 - 65 yaş arası vatandaşlar ve öğrenciler başvuru yaptıkları takdirde 'Ordum Kart'tan indirimli şekilde faydalanıyorken, 65 yaşın üstünde kişiler, şehit aileleri, gaziler ve engelliler 'Ordum Kart' kullanılan araçlardan ücretsiz yararlanabiliyorlar. Şehirde 'Ordum Kart' temin edebileceğiniz pek çok satış noktası bulunuyor. İndirimli Ordum Kart 12 TL iken, tam kart ise 10 TL. Otobüslerin yanı sıra 5 farklı güzergahta hizmet veren minibüslerle de şehrin birçok noktasına gidebilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı'ndan Ordu Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Ordu Giresun Havalimanı ile şehir merkezi arasında bulunan 18 kilometrelik mesafeyi katetmek için birçok farklı ulaşım aracı bulunuyor. Şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen toplu taşıma araçlarından otobüs ve minibüs ile havalimanından şehir merkezine gitmeniz mümkün gözükmüyor. Bunun yerine, Türkiye'nin çoğu yerinde olduğu gibi HAVAŞ'ın işlettiği havalimanı servisleri bulunuyor. Ayrıca taksi, araç kiralama ve transfer seçenekleriyle de Ordu Giresun Havalimanı'ndan şehir merkezine gidebilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havalimanı Servisleri)

Havalimanı Servisleri

Ordu Giresun Havalimanı ile şehir merkezi arasında sefer düzenleyen tek toplu taşıma aracı olarak ön plana çıkan havalimanı servisleri, aynı zamanda en ekonomik ulaşım şekli olarak kabul ediliyor. Havalimanından Ünye, Fatsa, Kumbaşı ve Ordu merkeze düzenlenen seferlerin saatleri, uçak sefer saatlerine göre ayarlanıyor. Ancak uçağınız indikten en geç 30 dakika sonra mutlaka bir servis hareket ediyor. Ordu Giresun Havalimanı'ndan şehir merkezine havalimanı servisi ile gitmek ortalama 90 - 100 dakika sürüyor ve trafik yoğunluğuna göre bu süre değişkenlik gösterebiliyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Ordu Giresun Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyenlerin havalimanı servisinden sonra en çok tercih ettiği ikinci ulaşım aracı olan taksilerle hızlı ve rahat bir şekilde istediğiniz noktaya seyahat edebilirsiniz. Havalimanında taksi hizmeti Gülyalı Merkez Taksi (+90 553 675 38 52) tarafından veriliyor. Durağın taksileri havalimanı terminal binasının hemen çıkış kapısının önünde yolcuları bekliyor. Taksi ile Ordu Giresun Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek ortalama 20 - 25 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Ordu'ya seyahat edenlerin tatillerini rahat bir şekilde geçirmelerini sağlayan araç kiralama formülü aynı zamanda Ordu Giresun Havalimanı'ndan şehir merkezine yapacağınız yolculuğu da kolaylaştırıyor. Havalimanından kiralayacağınız aracı dilerseniz şehir merkezinde kiraladığınız firmanın ofisine teslim edebilir, dilerseniz de Ordu tatiliniz boyunca kullandıktan sonra dönüş için havalimanına geldiğinizde aracı kiraladığınız şubeye teslim edebilirsiniz. Ordu Giresun Havalimanı'nda bulunan araç kiralama firmalarından bazıları şu şekilde; Çakra Rent A Car (+90 0530 479 95 13), Sixt Rent A Car (+90 0530 792 52 58), Oftaş Rent A Car (+90 0530 860 28 52) ve Car Plus Rent A Car (0452 666 52 28). Kiraladığınız araçla havalimanından şehir merkezine gitmek ortalama 25 - 30 dakika sürüyor. Oldukça uygun fiyatlara araç kiralayabileceğiniz gibi firmaların kişiye özel sundukları erken rezervasyon fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.