Diyarbakırİstanbul

DiyarbakırİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

Diyarbakır Havalimanı kalkış, Sabiha Gökçen Havalimanı varış uçak bileti fiyatlarını karşılaştırın, en ucuz uçak biletini satın alın.

Şehir Merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na ulaşmak için tercih edebileceğiniz birçok yol mevcut. En ekonomik ulaşım aracı olmasına rağmen diğer seçeneklerden daha yavaş olan belediye otobüsleri turistler tarafından en çok tercih edilen toplu taşıma aracı. Zamanını yolda geçirmek istemeyenlerin ve uçağının kalkmasına sınırlı bir zaman kalanların sıklıkla tercih ettiği seçenekler ise araç kiralamak veya taksi tutmak. Şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na ise yaklaşık 15 dakika gibi bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları

Otobüs

Havalimanının geliş terminaline kadar gitmenizi sağlayan belediye otobüsleri, şehir merkezinden Diyarbakır Havalimanı’na direkt olarak ulaşmanızı sağlıyor. Üzerinde Z2 Havalimanı-Üniversite yazan belediye otobüslerine bindiğiniz takdirde havalimanına rahatlıkla ulaşabileceğiniz bu otobüslere ise Newroz Parkı, Zümrütkent, Banvit, Göletli Park, Yenihal, Toptancılar, Kantar, Migros, Urfa yolu, tesisler, Batıkent, Koşuyolu, gervan, adliye, Dağkapı ve Üniversite duraklarından binebiliyorsunuz. Sabah 07:00’den akşam 20:40’a kadar çalışan belediye otobüsleri haftanın her günü hizmet veriyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Şehrin her yerinden rahatlıkla ulaşabileceğiniz ve herkesin sıkça kullandığı taksiler uçağınızın kalkmasına sınırlı bir süre kaldığında hayat kurtarıcı olabiliyor. Hatta havaalanı taksilerinden birine denk gelip birkaç kişi bindiğinizde belediye otobüsleriyle hemen hemen aynı fiyata Diyarbakır Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Gayet cüzi ücretler karşılığında sizi havalimanına taşıyan bu taksilere haftanın her günü 24 saat boyunca ulaşabilirken taksi vasıtasıyla havalimanına gitmek için yolda geçireceğiniz süre ise sadece 10 dakika.

Araç Kiralama

Diyarbakır’da kaldığınız süre boyunca dilediğiniz gibi kullandıktan sonra kiraladığınız aracı döneceğiniz gün havalimanında teslim etme imkânınızın olması, araç kiralamayı belki de en ekonomik ulaşım yöntemlerinden biri yapıyor. Uzun süre Diyarbakır’da konaklayacak olanlar için en ekonomik ve hızlı ulaşım aracı olan ve hem şehir merkezinde hem de havalimanında ofisi bulunan araç kiralayabileceğiniz en bilindik firmalar Avis, Sixty, CFA Rent A Car, Budget, Central, Emir Oto Kiralama ve Hertz.

Diyarbakır Havalimanı Hakkında

DHMİ tarafından işletilen ve Diyarbakır şehir merkezine yalnızca 10 kilometre uzaklıkta konumlanan Diyarbakır Havalimanı; 1038 araç kapasiteli otoparkı, yeme içme ve dinlenme alanları, araç kiralama ofisleri, marketleri, VIP salonları ve banka hizmetleriyle ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlamayı başarıyor. Yılda yaklaşık 3 milyon yolcuya taşımacılık hizmeti veren bu havalimanı hem sivil hem de askeri amaçlara hizmet ediyor.

İstanbul’da Ulaşım Hakkında

Sabiha Gökçen Havalimanı, geniş bir alana yayılmış olan dış ve iç hat terminalleriyle 2001 yılından beri verdiği taşımacılık hizmetleriyle Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanlarından biri olarak da gösteriliyor. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı; Taksim’e 50, Kadıköy’e ise 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. E-5 karayoluna sadece 5 kilometre uzaklıkta yer alan ve 25 milyon yolcuya hizmet verebilen Sabiha Gökçen Havalimanı; VIP salonları, otelleri, alışveriş mağazaları, seyahat acenteleri ve yeme içme alanlarıyla da göz doldurmayı başarıyor. Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakasında onlarca farklı toplu taşıma aracı ile her gün milyonlarca insanı gitmek istediği yere ulaştıran İstanbul, dünyanın sayılı ulaştırma ağlarından birine sahip. Trafiği her ne kadar zaman zaman yoğun da olsa şehir içi ulaşımda hangi yolu veya hangi taşıtı kullanırsanız hedefinize daha hızlı ulaşabileceğinizi gösteren web tabanlı uygulamalar da mevcut. Tren, metro, Marmaray, otobüs, minibüs, taksi dolmuş ve İDO gibi onlarca toplu taşıma aracının yanında taksi ve Uber gibi özel taşıma araçlarıyla da istediğiniz her yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ulaşımı hakkında en sık sorulan soruları yanıtladık.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Pendik Deniz Otobüsü İskelesi ve Pendik Tren İstasyonu’na yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’na; Taksim’den 50 Kurtköy ve Kadıköy’den de 40 kilometrelik bir yolculuk sonucunda ulaşılabiliyor. Bu sebeple otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da ulaşım sağlanabilen Sabiha Gökçen Havalimanı’na eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim veya Kadıköy’e seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri gideceğiniz noktaya göre değişen bir ücrete de sahip. Havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısından kalkan ve üzerinde HAVATAŞ yazan beyaz otobüsler, havalimanından kalktıktan sonra direkt olarak Point Otel ve Taksim Divan Otel’in önüne gidiyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla istediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer güzergâhı ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, rıhtımdaki İETT duraklarının önünden kalktıktan sonra Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ediyor. Sultanahmet’e gitmek için ise HAVATAŞ otobüsleriyle Kadıköy’e gittikten sonra Kadıköy-Eminönü vapuruna binerek Sirkeci durağına, oradan da tramvaya binerek Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz.

İETT Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan çıktıktan sonra kolaylıkla karşı yakaya geçerek Taksim’e ve diğer yakın ilçelere ulaşmanızı sağlayan İETT otobüsleri; E4 ve E3 otobüsleri ile Levent’e, E9 otobüsü ile Bostancı’ya, E10 otobüsü ile Kurtköy ve Kadıköy’e, E11 otobüsü ile Sultanahmet’e, E18 otobüsü ile Ümraniye ve Altunizade’ye, 16S Metrobüsü ile Uzunçayır’a, 132 numaralı otobüs ile Tepeören ve Kartal’a ve KM20 ile Pendik Metro’ya rahat bir ulaşım sunuyor. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise gideceğiniz noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösteriyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak daha indirimli bir yolculuk yapma şansına da sahipsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Özel aracınızla en kısa ve rahat yoldan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’un şehir merkezine gitmek için öncelikle 1,5 kilometre uzaklıkta yer alan TEM otoyolunu veya E5 Karayolunu kullanmanız gerekiyor. Ardından gideceğiniz istikâmetin tabela ve göstergelerini kullanarak İstanbul’un hemen her yerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Öte yandan araç kiralamak isterseniz havalimanının terminalinde hizmet veren onlarca araç kiralama firması mevcut. Bu firmalardan öne çıkanları ise RentGo, Sixt, Hertz ve Enterprise.

Taksi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda günün 24 saati olmak üzere her gün hizmet veriyor. Terminalin dışına çıktığınızda denk geleceğiniz taksilerin genellikle havalimanı taksileri olduğunu belirtmekte de fayda var. Bunun anlamı ise havalimanı taksilerinin kilometre başına sabit bir fiyat uyguluyor olması. Yani hangi taksiye binerseniz binin, taksinin tekerlek boyu ne olursa olsun vereceğiniz ücret değişmiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim Meydanı’na taksi ile ulaşım ise trafiğin durumuna göre ortalama 1 saat sürüyor.