İstanbulVan

İstanbulVanInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Pendik Tren İstasyonu ve Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yaklaşık 50 kilometrelik bir yolculuk yapmak gerekiyor. Öte yandan otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da şehir içine ulaşabileceğiniz gibi eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Taksim veya Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri bulunduğunuz noktaya göre değişen bir ücrete sahip. Point Otel ve Divan Otel’in önünden kalkan beyaz renkli HAVATAŞ otobüsleri, sizleri havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısında bırakıyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Bindiğiniz noktaya göre yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer kalkış noktası ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ederek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşıyor. Sultanahmet’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise tramvaya binerek Sirkeci durağına, sonra Eminönü-Kadıköy vapurunu kullanıp son olarak da HAVATAŞ otobüslerine binerek yolculuklarını tamamlayabilirler.

İETT Otobüsleri

Levent’ten E4 ve E3 otobüsleri ile Botancı’dan E9 otobüsü ile Kadıköy ve Kurtköy’den E10 otobüsü ile Sultanahmet’ten E11 otobüsü ile Altunizade ve Ümraniye’den E18 otobüsü ile Uzunçayır’dan 16S Metrobüsü ile Kartal ve Tepeören’den 132 numaralı otobüs ile ve Pendik Metro’dan KM20 ile rahatlıkla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise aldığınız noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösterebiliyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak kaldığınız süre içerisinde daha indirimli ve sorunsuz bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakalarının merkezlerinde bulabileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri mevcut. Eğer kendi aracınız yoksa bu şirketlerin birinden araç kiralayarak havalimanına ulaştığınızda aracı burada bırakabiliyorsunuz. Bu araç kiralama şirketlerinden öne çıkanlarını ise Windy Car Rental, Rent Go, Sun, Europark, Sixt, Europcar, Hertz, Budget, Dollar, Avis, Thrifty olarak sıralayabiliriz. Özel bir araçla Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ve kısıtlı zamanı olanlar için ise E5 veya TEM otoyolunu tavsiye ediyoruz. Zira diğer yollar kilometre bazında daha kısa olsalar bile yoğun trafik sebebiyle yolda geçirdiğiniz süre iki hatta üç katına çıkabiliyor. Öte yandan otelde konaklayacaksanız önceden görüştüğünüz takdirde otelin shuttle hizmetinden yararlanabileceğinizi de hatırlatmadan geçmeyelim.

Taxi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, İstanbul’un dört bir yanında 7/24 hizmet veriyor. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile gitmek her ne kadar pahalı da olsa paylaşımlı taksi kullanılarak bu fiyat aşağılara çekilebilir. Havaalanının Pendik’ten 12, Taksim Meydanı’ndan ise yaklaşık 50 kilometre uzakta olduğunu düşünürsek seçim sizin. Öte yandan Sawkoop bünyesinde hizmet veren ve havalimanı için sabit bir tarife uygulayan taksileri de internetten rahatlıkla bulabileceğiniz numaralar sayesinde çağırabilirsiniz. Gittiğiniz yol ne kadar uzak olsa da sabit bir fiyat tarifesi izledikleri için bu taksileri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Van’da Ulaşımı Hakkında

Türkiye’nin en büyük 6. Şehri olan ve Van Gölü sayesinde dünya çapında bir üne sahip olan Van; ev sahipliği yaptığı onlarca medeniyetten izler taşıyor bünyesinde. Gerek festivalleri gerekse tarihi dokusuyla her yıl yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Van’da, turizmin bir sonucu olarak şehir içi ulaşım çevre illere göre bir hayli gelişmiş durumda. Farklı hatlarda çalışan halk otobüsleriyle şehrin hemen her yerine aktarma yaparak ulaşabileceğiniz gibi taksi vasıtasıyla da cüzi miktarlar karşılığında ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Öte yandan birçok araç kiralama firması da bulunan Van’da, makul sayılabilecek fiyatlarla aracınızı kiralayarak şehir içinde ve çevre illerde rahatlıkla gezme fırsatını da yakalayabiliyorsunuz.

Van Ferit Melen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na indiğiniz saat ne olursa olsun şehir içine ulaşmanızı sağlayacak birden fazla yol mevcut. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni olan halk otobüsleri en ekonomik ulaşım aracı olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan taksiler sayesinde de rahatça şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Terminal binasının içinde yer alan yerli ve yabancı birçok firmadan araç da kiralayabileceğiniz gibi Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine en fazla 15 dakikada gidebiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları

Halk Otobüsleri

Van Ferit Melen Havalimanı’na indiğinizde terminal binasının hemen önünde rahatça görebileceğiniz ve nizamiye kapısından bir aksilik olmadığı sürece gününe göre yarım saatte bir veya saat başı olmak üzere kalkan halk otobüsleri Van Belediyesi’nin bünyesinde hizmet veriyor ve oldukça ekonomik bir şekilde şehir merkezine gidebilmenizi sağlıyor. Güzergâhlarını ve hareket saatlerini internet üzerinden rahatça kontrol edebileceğiniz halk otobüsleri, Van Ferit Melen Havalimanı’ndan hareket ettikten sonra direkt olarak şehir merkezine gitme imkânı sunuyor. Şehrin diğer noktalarına ise şehir merkezine gittikten sonra aktarma yaparak kolayca ulaşabiliyorsunuz. Van Ferit Melen Havalimanı’ndan şehir merkezine giderken kullanmanız gereken otobüsün hat numarası ise 351. 351 numaralı bu halk otobüsleri Van Ferit Melen Havalimanı geliş terminalinden kalktıktan sonra havalimanı kavşağı, İpekyolu Bulvarı, eski emniyet kavşağı, Sıhke Caddesi, Cemaller Sokak ve Beşyol Halk Eğitim Merkezi duraklarını takip ederek şehir merkezine varıyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Van Ferit Melen Havalimanı’na vardığınızda herhangi bir otobüse denk gelemezseniz veya aceleniz varsa kullanabileceğiniz taksiler oldukça hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşmanızı sağlıyor. Havalimanı geliş terminalinin önünde bekleyen taksiler haftanın her günü 24 saat olmak üzere hizmet veriyor. Şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta olan havalimanından taksiye bindiğiniz takdirde ise yaklaşık 10 dakikada rahatça şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Sabit bir fiyat tarifesi bulunmayan bu taksilere binmeden önce fiyat konusunda pazarlık yapmanız ise yararınıza olabilir. Öte yandan havalimanı bünyesinde görev yapan bazı taksiler sabit fiyat tarifesi uyguladıkları için daha akıllıca bir seçim olabiliyor.

Araç Kiralama

Van Ferit Melen Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirmeden önce ön rezervasyon yaparak kiralayacağınız taksiler, siz inişinizi gerçekleştirdiğinizde hazır bir şekilde sizi bekliyor. Kiralık araçlar, çevre il ve ilçeleri rahatça gezmek isteyenler ya da Van’da bulunduğu süre boyunca sürekli olarak bir taşıma aracına ihtiyaç duyacaklar tarafından sıkça tercih ediliyor. Central Rent A Car, Avis, Budget ve Garenta Rent A Car ise Van Ferit Melen Havalimanı’nda ofisini bulabileceğiniz ve en çok tercih edilen araç kiralama firmaları.