Vanİstanbul

VanİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Van - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İstanbul - Van Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Van Ferit Melen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşmak için tercih edebileceğiniz birçok yol mevcut. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni olan halk otobüsleri en ekonomik ulaşım aracı olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan taksiler sayesinde de rahatça Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabiliyorsunuz. Hem şehir içinde hem de terminal binasının içinde yer alan yerli ve yabancı birçok firmadan araç kiralayarak da ulaşımınızı sağlayabileceğiniz gibi şehir merkezinden Van Ferit Melen Havalimanı’na hangi ulaşım aracını kullanırsanız kullanın 15 dakika gibi kısa bir sürede rahatça gidebiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları

Halk Otobüsleri

Van Ferit Melen Havalimanı istikametinde genellikle yarım saatte bir veya saat başı olmak üzere çalışan halk otobüsleri, Van Belediyesi’nin bünyesinde hizmet veriyor ve oldukça ekonomik bir şekilde Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilmenizi sağlıyor. Güzergâhlarını ve hareket saatlerini internet üzerinden rahatça kontrol edebileceğiniz halk otobüsleri vasıtasıyla Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşabilmeniz için yapmanız gereken tek şey ise kalkış saatinde belirtilen durakta olmak. Şehrin farklı noktalarından havalimanına gitmek için ise öncelikle şehir merkezine gitmeniz ve arından aktarma yaparak havalimanı istikâmetinde çalışan otobüslere binmeniz gerekiyor. Şehir merkezinden Van Ferit Melen Havalimanı’na giderken kullanmanız gereken otobüsün hat numarası ise 351. 351 numaralı bu halk otobüsleri şehir merkezindeki Belyol Halk Eğitim Merkezi’nden kalktıktan sonra Cemaller Sokak, eski emniyet kavşağı, İpekyolu Bulvarı, havalimanı kavşağı güzergâhında ilerleyerek Van Ferit Melen Havalimanı gidiş terminaline ulaşmanızı sağlıyor. Şehir merkezinden halk otobüslerine bindikten sonra havalimanına ulaşmak için yolda geçireceğiniz süre ise trafiğin durumuna göre 25 dakikaya kadar çıkabiliyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Taksi

Van Ferit Melen Havalimanı’na gitmeniz gereken saatte herhangi bir otobüse denk gelemezseniz veya uçağınızın kalkmasına sınırlı bir süre kaldıysa tercih edebileceğiniz taksiler, oldukça hızlı bir şekilde Van Ferit Melen Havalimanı’na ulaşmanızı sağlıyor. Şehrin her noktasından rahatça ulaşabileceğiniz taksiler, haftanın her günü 24 saat olmak üzere hizmet veriyor. Şehir merkezine yalnızca 8 kilometre uzaklıkta olan havalimanına ulaşmak için taksiye bindiğiniz takdirde ise yolda geçireceğiniz süre yaklaşık 10 dakika. Sabit bir fiyat tarifesi bulunmayan bu taksilere binmeden önce fiyat konusunda pazarlık yapmanız ise yararınıza olabilir.

Araç Kiralama

Van şehir merkezinde havalimanında bulabileceğinizden çok daha fazla araç kiralama firması mevcut. Önceden araştırıp ön rezervasyon yaptırdığınız takdirde oldukça ucuza araç kiralayabileceğiniz gibi bu araçlar vasıtasıyla otobüs veya taksi bekleme derdi olmadan Van Ferit Melen Havalimanı’na rahatça ulaşabiliyorsunuz. Van seyahatiniz bittiğinde havalimanında teslim ederek vakit kaybetmenizi sağlayan ve hem şehir merkezinde hem de Van Ferit Melen Havalimanı’nda ofisi bulunan araç kiralama firmaları ise Central Rent A Car, Avis, Budget ve Garenta Rent A Car.

Van Ferit Melen Havalimanı Hakkında

Van Ferit Melen Havalimanı da diğer birçok havalimanı gibi DHMİ tarafından işletiliyor. Van şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta konumlanan Van Ferit Melen Havalimanı; 140 araç kapasiteli park yeri, araç kiralama şirketleri, turizm danışma ofisi,  VIP/CIP salonları, transfer firmaları, banka ve sağlık hizmetleri, alışveriş dükkânları ve yeme içme mekânları ile her yıl yüzbinlerce yolcuya hizmet veriyor. Öte yandan Türkiye’de ilk kez uyduyla iniş sisteminin uygulandığı Van Ferit Melen Havalimanı’na birçok şehirden SunExpress, Pegasus Havayolları, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet gibi büyük firmaların direkt uçuşlarıyla rahatça ulaşabiliyorsunuz. Adana Şakirpaşa, İstanbul Sabiha Gökçen Antalya, İzmir Adnan Menderes, İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa ise Van Ferit Melen Havalimanı’na direkt olarak uçuş imkânı sağlayan bazı havalimanları olarak karşımıza çıkıyor.

İstanbul’da Ulaşım Hakkında

Sabiha Gökçen Havalimanı, geniş bir alana yayılmış olan dış ve iç hat terminalleriyle 2001 yılından beri verdiği taşımacılık hizmetleriyle Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanlarından biri olarak da gösteriliyor. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı; Taksim’e 50, Kadıköy’e ise 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. E-5 karayoluna sadece 5 kilometre uzaklıkta yer alan ve 25 milyon yolcuya hizmet verebilen Sabiha Gökçen Havalimanı; VIP salonları, otelleri, alışveriş mağazaları, seyahat acenteleri ve yeme içme alanlarıyla da göz doldurmayı başarıyor. Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakasında onlarca farklı toplu taşıma aracı ile her gün milyonlarca insanı gitmek istediği yere ulaştıran İstanbul, dünyanın sayılı ulaştırma ağlarından birine sahip. Trafiği her ne kadar zaman zaman yoğun da olsa şehir içi ulaşımda hangi yolu veya hangi taşıtı kullanırsanız hedefinize daha hızlı ulaşabileceğinizi gösteren web tabanlı uygulamalar da mevcut. Tren, metro, Marmaray, otobüs, minibüs, taksi dolmuş ve İDO gibi onlarca toplu taşıma aracının yanında taksi ve Uber gibi özel taşıma araçlarıyla da istediğiniz her yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ulaşımı hakkında en sık sorulan soruları yanıtladık.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Pendik Deniz Otobüsü İskelesi ve Pendik Tren İstasyonu’na yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’na; Taksim’den 50 Kurtköy ve Kadıköy’den de 40 kilometrelik bir yolculuk sonucunda ulaşılabiliyor. Bu sebeple otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da ulaşım sağlanabilen Sabiha Gökçen Havalimanı’na eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim veya Kadıköy’e seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri gideceğiniz noktaya göre değişen bir ücrete de sahip. Havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısından kalkan ve üzerinde HAVATAŞ yazan beyaz otobüsler, havalimanından kalktıktan sonra direkt olarak Point Otel ve Taksim Divan Otel’in önüne gidiyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla istediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer güzergâhı ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, rıhtımdaki İETT duraklarının önünden kalktıktan sonra Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ediyor. Sultanahmet’e gitmek için ise HAVATAŞ otobüsleriyle Kadıköy’e gittikten sonra Kadıköy-Eminönü vapuruna binerek Sirkeci durağına, oradan da tramvaya binerek Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz.

İETT Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan çıktıktan sonra kolaylıkla karşı yakaya geçerek Taksim’e ve diğer yakın ilçelere ulaşmanızı sağlayan İETT otobüsleri; E4 ve E3 otobüsleri ile Levent’e, E9 otobüsü ile Bostancı’ya, E10 otobüsü ile Kurtköy ve Kadıköy’e, E11 otobüsü ile Sultanahmet’e, E18 otobüsü ile Ümraniye ve Altunizade’ye, 16S Metrobüsü ile Uzunçayır’a, 132 numaralı otobüs ile Tepeören ve Kartal’a ve KM20 ile Pendik Metro’ya rahat bir ulaşım sunuyor. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise gideceğiniz noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösteriyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak daha indirimli bir yolculuk yapma şansına da sahipsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Özel aracınızla en kısa ve rahat yoldan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’un şehir merkezine gitmek için öncelikle 1,5 kilometre uzaklıkta yer alan TEM otoyolunu veya E5 Karayolunu kullanmanız gerekiyor. Ardından gideceğiniz istikâmetin tabela ve göstergelerini kullanarak İstanbul’un hemen her yerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Öte yandan araç kiralamak isterseniz havalimanının terminalinde hizmet veren onlarca araç kiralama firması mevcut. Bu firmalardan öne çıkanları ise RentGo, Sixt, Hertz ve Enterprise.

Taksi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda günün 24 saati olmak üzere her gün hizmet veriyor. Terminalin dışına çıktığınızda denk geleceğiniz taksilerin genellikle havalimanı taksileri olduğunu belirtmekte de fayda var. Bunun anlamı ise havalimanı taksilerinin kilometre başına sabit bir fiyat uyguluyor olması. Yani hangi taksiye binerseniz binin, taksinin tekerlek boyu ne olursa olsun vereceğiniz ücret değişmiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim Meydanı’na taksi ile ulaşım ise trafiğin durumuna göre ortalama 1 saat sürüyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı