Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı - Orly Arpt Uçak Bileti | En Ucuz Uçak Bileti Satış Sitesi

Sabiha Gökçen Uluslararası HavalimanıOrly Arpt

En Ucuz İstanbul - Paris Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Paris - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Pendik Tren İstasyonu ve Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yaklaşık 50 kilometrelik bir yolculuk yapmak gerekiyor. Öte yandan otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da şehir içine ulaşabileceğiniz gibi eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Taksim veya Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri bulunduğunuz noktaya göre değişen bir ücrete sahip. Point Otel ve Divan Otel’in önünden kalkan beyaz renkli HAVATAŞ otobüsleri, sizleri havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısında bırakıyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Bindiğiniz noktaya göre yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer kalkış noktası ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ederek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşıyor. Sultanahmet’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise tramvaya binerek Sirkeci durağına, sonra Eminönü-Kadıköy vapurunu kullanıp son olarak da HAVATAŞ otobüslerine binerek yolculuklarını tamamlayabilirler.

İETT Otobüsleri

Levent’ten E4 ve E3 otobüsleri ile Botancı’dan E9 otobüsü ile Kadıköy ve Kurtköy’den E10 otobüsü ile Sultanahmet’ten E11 otobüsü ile Altunizade ve Ümraniye’den E18 otobüsü ile Uzunçayır’dan 16S Metrobüsü ile Kartal ve Tepeören’den 132 numaralı otobüs ile ve Pendik Metro’dan KM20 ile rahatlıkla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise aldığınız noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösterebiliyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak kaldığınız süre içerisinde daha indirimli ve sorunsuz bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakalarının merkezlerinde bulabileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri mevcut. Eğer kendi aracınız yoksa bu şirketlerin birinden araç kiralayarak havalimanına ulaştığınızda aracı burada bırakabiliyorsunuz. Bu araç kiralama şirketlerinden öne çıkanlarını ise Windy Car Rental, Rent Go, Sun, Europark, Sixt, Europcar, Hertz, Budget, Dollar, Avis, Thrifty olarak sıralayabiliriz. Özel bir araçla Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ve kısıtlı zamanı olanlar için ise E5 veya TEM otoyolunu tavsiye ediyoruz. Zira diğer yollar kilometre bazında daha kısa olsalar bile yoğun trafik sebebiyle yolda geçirdiğiniz süre iki hatta üç katına çıkabiliyor. Öte yandan otelde konaklayacaksanız önceden görüştüğünüz takdirde otelin shuttle hizmetinden yararlanabileceğinizi de hatırlatmadan geçmeyelim.

Taxi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, İstanbul’un dört bir yanında 7/24 hizmet veriyor. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile gitmek her ne kadar pahalı da olsa paylaşımlı taksi kullanılarak bu fiyat aşağılara çekilebilir. Havaalanının Pendik’ten 12, Taksim Meydanı’ndan ise yaklaşık 50 kilometre uzakta olduğunu düşünürsek seçim sizin. Öte yandan Sawkoop bünyesinde hizmet veren ve havalimanı için sabit bir tarife uygulayan taksileri de internetten rahatlıkla bulabileceğiniz numaralar sayesinde çağırabilirsiniz. Gittiğiniz yol ne kadar uzak olsa da sabit bir fiyat tarifesi izledikleri için bu taksileri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Paris'te Ulaşım Hakkında

Avrupa'nın en gelişmiş şehirlerinin başında gelen Paris'te şehir içi ulaşım insanların hayatlarını kolaylaştırabilecek kadar gelişmiş düzeyde. RATP tarafından işletilen toplu ulaşım ağı otobüs, metro ve raylı sistem olarak 3 birime ayrılıyor. Oldukça modern bir hizmet anlayışı benimseyen firmanın ulaşım araçlarını kullanmak için tek kullanımlık bilet satın alabileceğiniz gibi bir günden beş güne kadar geçerli olan seyahat kartlarından temin edebilirsiniz. Bu kartlar havalimanlarında, turist bilgi ofislerinde ve metro istasyonlarında satılıyor. Paris'te şehir içi ulaşımda kullanabileceğiniz bir diğer ulaşım aracı ise taksiler. Gündüzleri boş taksi bulmak sorun olmasa da gece vakti yoldan geçen boş bir taksi görmek, hele ki hafta sonuysa neredeyse imkansızdır.

Paris ORLY Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Paris ORLY Havalimanı ile şehir merkezi arasında bulunan 15 kilometrelik mesafede kullanabileceğiniz pek çok ulaşım aracı bulunuyor. Şehir içi ulaşım ağının bir hayli gelişmiş olması, yolcuların Paris'te bulunan 3 ayrı havalimanına da ulaşımlarını oldukça kolaylaştırıyor. Bu üç havalimanı arasından en işlek ikincisi olma özelliği taşıyan Paris ORLY Havalimanı'ndan kent merkezine gitmek için Air France Otobüsleri, Noctilien Night Bus, tramvay, Orlybus, RER Orlyval trenini kullanabilirsiniz. Tüm bunların dışında acelesi olan veya çok fazla bagajla yolculuk edecek olan kişiler için taksi, iyi bir alternatif oluşturuyor. Araç kiralama ve transfer seçenekleri ise Paris ORLY Havalimanı'ndan kent merkezine gitmek için kullanılabilecek diğer ulaşım seçenekleri arasında yer alıyor.

Toplu Taşıma Araçları (Air France Otobüsleri, Noctilien Night Bus, Tramvay, Orlybus, Orlyval Treni - RER)

Air France Otobüsleri

Paris ORLY Havalimanı'ndan kent merkezine gitmek için Air France Otobüsleri'ni (yeni adıyla Le Bus Direct) kullanabilirsiniz. Havalimanı terminal binası önünden kalkan 1 numaralı otobüs, Zafer Takı'na kadar gidiyor. Air France Otobüsleri'ni kullanmak için gerekli olan bileti dilerseniz internet üzerinden, dilerseniz de araca bindikten sonra şoförden temin edebilirsiniz. Tek yön bilet ücreti 12 Avro civarında oluyor. Paris ORLY Havalimanı'ndan Air France Otobüsleri ile şehir merkezine gitmekse ortalama 45 - 50 dakika sürüyor.

Noctilien Night Bus

Gece saatlerinde çoğu toplu taşıma aracı, Paris ORLY Havalimanı - şehir merkezi güzergahında hizmet vermediği için, bu saatlerde Noctilien Night Bus hattı çalışıyor. N131, N144 ve N31 hatlarını kullanarak havalimanından kent merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. Noctilien N131 numaralı otobüs, saat 01.30 ile 04.30 aralığında hizmet veriyor ve Paris Gare de Lyon durağına gidiyor. Yolculuksa ortalama 20 - 25 dakika sürüyor. Noctilien N144 numaralı otobüs saat 01.10 ile 04.10 aralığında hizmet veriyor ve Paris Est durağına gidiyor. Yolculuksa ortalama 40 - 45 dakika sürüyor. Noctilien N31 numaralı otobüs de tıpkı Noctilien N131 gibi Paris Gare de Lyon durağına gitse de, farklı durak noktalarına uğradığı için yolculuk ortalama 50 - 60 dakika sürüyor. Bu otobüs saat 01.00 ile 05:30 aralığında hizmet veriyor. Bu otobüslerden yararlanmak için Navigo Pass veya Paris Visite kartlarını kullanabilirsiniz.

Tramvay

Paris ORLY Havalimanı'ndan kent merkezine gitmenin hesaplı yollarından bir tanesi de olan tramvayı kullanmak için, tram işaretlerini takip ederek 7 numaralı tramvay hattını bulmanız gerekiyor. Havalimanından bineceğiniz tramvayla Villejuif-Louis Aragon durağına kadar gidebilirsiniz. Daha sonra buradan da metroyu kullanmanız gerekecek. Paris ORLY Havalimanı'ndan tramvayla şehir merkezine yapacağınız yolculuksa ortalama 50 - 60 dakika sürüyor.

Orlybus

Paris ORLY Havalimanı'ndan kent merkezine gitmek için en sık kullanılan toplu taşıma aracı olan Orlybus ile dilediğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Her iki terminal binasından da hareket eden Orlybus, sabah saat 06.00 ile gece 23.00 aralığında her 10 ve 20 dakikada bir sefer düzenliyor. Navigo Pass kartınızla kullanabileceğiniz otobüslere, şoförden nakit parayla satın alabileceğiniz biletle de binebilirsiniz. Paris ORLY Havalimanı'ndan Orlybus ile şehir merkezine gitmekse ortalama 45 - 50 dakika sürüyor.

Orlyval Treni - RER

Paris ORLY Havalimanı'ndan kent merkezine gitmek için Orlyval treni ile RER arasında aktarma yapmanız gerekiyor. Sürücüsüz Orlyval treniyle RER B'ye ulaşmak tamamen ücretsiz olsa da Anthony İstasyonu'ndan hareket eden RER B'yi kullanmak için bilet satın almanız gerekiyor. Bilet fiyatları ise 11 Avro civarında oluyor. Paris ORLY Havalimanı'ndan Orlyval treni ve RER hattını kullanarak kent merkezine gitmek ortalama 40 - 50 dakika sürüyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Tüm dünyada olduğu gibi, Paris ORLY Havalimanı'ndan kent merkezine ulaşmanın en rahat ve zahmetsiz yolu taksiler. Her iki terminal binası önünden hareket eden taksilerle şehir merkezine gitmek ortalama 25 - 30 dakika sürüyor. Taksiyle seyahatin tutarı ise 45 - 60 Avro civarında oluyor. Havalimanında sizi kandırıp yüksek fiyat isteyebilecek korsan taksiler bulunabileceği için, gitmek istediğiniz yerin ortalama ne kadar tutacağını şoförlere sorabilir, böylece fazla para ödemekten de kurtulabilirsiniz.

Araç Kiralama

Yalnızca havalimanı ile şehir merkezi arasındaki güzergahta değil, Paris tatiliniz boyunca yararlanabileceğiniz bir alternatif olan araç kiralama seçeneği ile dilediğiniz zaman dilediğiniz yere gitmekte özgürsünüz. Paris ORLY Havalimanı'nda yer alan araç kiralama firmalarıyla görüşebilir, erken rezervasyon yaptırarak size özel indirim ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Paris ORLY Havalimanı'nda; Europcar (+33 825 82 54 60), Hertz, (+33 825 88 92 65), Enterprise (+33 1 49 75 36 38), Avis (+33 820 61 16 19), Firefly (+33 1 74 22 09 45), InterRent (+33 1 80 20 22 62), Budget (+33 821 23 03 65), Sixt (+33 820 00 74 98), Alamo (+33 1 49 75 36 38), Thrifty (+33 825 88 92 65) araç kiralama firmalarının ofisleri bulunuyor. Paris ORLY Havalimanı'ndan kiraladığınız araçla kent merkezine gitmekse ortalama 30 - 35 dakika sürüyor.

Orly Havalimanı