Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı - Ruzyne Arpt Uçak Bileti | En Ucuz Uçak Bileti Satış Sitesi

Sabiha Gökçen Uluslararası HavalimanıRuzyne Arpt

En Ucuz İstanbul - Prag Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Prag - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Pendik Tren İstasyonu ve Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yaklaşık 50 kilometrelik bir yolculuk yapmak gerekiyor. Öte yandan otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da şehir içine ulaşabileceğiniz gibi eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Taksim veya Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri bulunduğunuz noktaya göre değişen bir ücrete sahip. Point Otel ve Divan Otel’in önünden kalkan beyaz renkli HAVATAŞ otobüsleri, sizleri havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısında bırakıyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Bindiğiniz noktaya göre yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer kalkış noktası ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ederek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşıyor. Sultanahmet’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise tramvaya binerek Sirkeci durağına, sonra Eminönü-Kadıköy vapurunu kullanıp son olarak da HAVATAŞ otobüslerine binerek yolculuklarını tamamlayabilirler.

İETT Otobüsleri

Levent’ten E4 ve E3 otobüsleri ile Botancı’dan E9 otobüsü ile Kadıköy ve Kurtköy’den E10 otobüsü ile Sultanahmet’ten E11 otobüsü ile Altunizade ve Ümraniye’den E18 otobüsü ile Uzunçayır’dan 16S Metrobüsü ile Kartal ve Tepeören’den 132 numaralı otobüs ile ve Pendik Metro’dan KM20 ile rahatlıkla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise aldığınız noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösterebiliyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak kaldığınız süre içerisinde daha indirimli ve sorunsuz bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakalarının merkezlerinde bulabileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri mevcut. Eğer kendi aracınız yoksa bu şirketlerin birinden araç kiralayarak havalimanına ulaştığınızda aracı burada bırakabiliyorsunuz. Bu araç kiralama şirketlerinden öne çıkanlarını ise Windy Car Rental, Rent Go, Sun, Europark, Sixt, Europcar, Hertz, Budget, Dollar, Avis, Thrifty olarak sıralayabiliriz. Özel bir araçla Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ve kısıtlı zamanı olanlar için ise E5 veya TEM otoyolunu tavsiye ediyoruz. Zira diğer yollar kilometre bazında daha kısa olsalar bile yoğun trafik sebebiyle yolda geçirdiğiniz süre iki hatta üç katına çıkabiliyor. Öte yandan otelde konaklayacaksanız önceden görüştüğünüz takdirde otelin shuttle hizmetinden yararlanabileceğinizi de hatırlatmadan geçmeyelim.

Taxi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, İstanbul’un dört bir yanında 7/24 hizmet veriyor. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile gitmek her ne kadar pahalı da olsa paylaşımlı taksi kullanılarak bu fiyat aşağılara çekilebilir. Havaalanının Pendik’ten 12, Taksim Meydanı’ndan ise yaklaşık 50 kilometre uzakta olduğunu düşünürsek seçim sizin. Öte yandan Sawkoop bünyesinde hizmet veren ve havalimanı için sabit bir tarife uygulayan taksileri de internetten rahatlıkla bulabileceğiniz numaralar sayesinde çağırabilirsiniz. Gittiğiniz yol ne kadar uzak olsa da sabit bir fiyat tarifesi izledikleri için bu taksileri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Prag Şehir İçi Ulaşım Hakkında

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag, Soğuk Savaş döneminin ve dolayısıyla Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin izlerini taşıyan tarihi başta olmak üzere pek çok yönüyle dikkat çekiyor. Öyle ki Orta Avrupa’da en çok görülmek istenen şehirlerden biri. Bu şehirde turistik yerler küçük bir alana toplandığından, gezip görmek isteyeceğiniz her yere yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Yürümek istemezseniz de ulaşım konusunda pek çok seçeneğiniz var. Prag şehir içi ulaşımda metro, otobüs, tramvay ve füniküler hizmet veriyor.
Şehirde en çok kullanılan toplu taşıma aracı metro. A, B, C, diğer adıyla yeşil, sarı ve kırımızı olmak üzere 3 metro hattı bulunuyor. Ortalama 5 dakikada bir metro seferi yapılıyor, metrolar 05.00 – 00.00 saatleri arasında hizmet veriyor.
Prag şehir merkezinde en yaygın kullanılan ikinci ulaşım aracıysa tramvay. Gece gündüz, 7/24 hizmet vermesi de bunun en önemli nedeni. 14, 17 ve 22 hat numaralı tramvaylar daha çok turistik yerlerden geçiyor. Gündüz 10 dakikada bir tramvay seferleri düzenlenirken, gece yarıları bu süre 40 dakikayı buluyor. Otobüsler de tramvaylar gibi günün her saati yolcu taşıyor. Şehir içi ulaşımda daha çok metro ve tramvay tercih edilirken, şehrin uzağındaki yerlere otobüsle gitmek avantajlı olabiliyor.
Son olarak bir de füniküler var. Şehrin tarihi dokusunu yansıtan füniküler ile seyahat farklı bir deneyim olabilir. Mala Strana bölgesi ile Petrin Tepesi arasında gidip gelen füniküler, sabah saat 09.00’da ilk sefere başlar ve 23.20’de son seferini düzenler. Füniküler, şehre nostaljik bir hava kattıklarından turistlerce çokça tercih ediliyor. Prag şehir içi ulaşımda kullanılan 30 dakikalık, 90 dakikalık, 24 saatlik ve 3 günlük olmak üzere 4 çeşit bilet var. 2 günden daha fazla şehirde kalacaksanız, ulaşım için Prag Kart çıkartmanız yararınıza olacaktır. Prag Kart, bazı müzelere ücretsiz giriş imkanı sunmasının yanı sıra çeşitli indirim ve fırsatlar da sunuyor. Prag Kart, 2, 3, ve 4 günlük seçenekleriyle şehir merkezindeki büfelerden temin edilebiliyor.
Şehir merkezinde pek çok toplu ulaşım aracı hizmet verirken, Prag şehir merkezi ile havalimanı arasında yalnızca havalimanı servisleri, taksiler ve farklı hatlardan belediye otobüsleri faaliyet gösteriyor. Havalimanına gitmek için tren istasyonundan havalimanı servisine binmeniz ya da metro istasyonlarından 100, 119, 191 sefer numaralı otobüslerle aktarma yapmanız gerekiyor. Prag şehir merkezi ile Prag Havalimanı arasındaki 17 km’lik uzaklık, ortalama yarım saat ya da 40 dakika sürüyor.

Prag Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Ulaşılır?

Prag Havalimanı, şehir merkezine 17 km mesafede konumlanıyor ve ülkenin en merkezi havalimanı olma özelliği taşıyor. Türkiye ve İngiltere gibi Schengen bölgesinin dışında kalan ülkeler, terminal 1’de inerken, Schengen ülkeleri terminal 2’yi kullanıyor. Prag Havalimanı’nın 3. Terminali ise daha çok özel jetler ile charter seferlere hizmet veriyor. Belediye otobüsleri havalimanı servisleri, taksiler ve araç kiralama hizmetleri sunan firmalar havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlıyor. Hangi ulaşım aracını kullanırsanız kullanın, havalimanından Prag merkeze varmak en az yarım saat sürüyor. Havalimanı servisleri, belediye otobüsleri gündüz saatlerinde; taksiler ve araç kiralama firmaları ise günün her saati hizmet vererek gelen yolcuların şehir merkezine en ekonomik ve rahat şekilde ulaşmalarını sağlıyor. Havalimanı servisleri metronun C hattına da bağlanan ana tren istasyonuna kadar götürürken, otobüsler de A ve B metro istasyonlarına kadar hizmet veriyor. Prag Havalimanı’ndan metroya otobüsle gitmek ortalama 20 dakika sürüyor.

Toplu Ulaşım Araçları

Havalimanı Servisleri

Çek Cumhuriyeti Demir Yolu bünyesinde faaliyet gösteren havalimanı servisleri, şehir merkezindeki ana tren istasyonuna kadar götürüyor. Havalimanı servisleriyle 35 dakikada şehir merkezine varabiliyorsunuz. Buradan da gideceğiniz yere metroyla kolayca ulaşmanız mümkün. Sabah saat 05.30’da ilk seferini yapan havalimanı servisleri, akşam 22.30’a kadar 15 dakika ile yarım saat arasında değişen sefer aralıklarıyla hizmet veriyor. 6 yaşın altındaki çocuklar için ücret ödenmezken, 6 ila 15 yaş arasındaki çocuklarınız için %50 indirim uygulanıyor.

Otobüs

Prag Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüslerle de varabilirsiniz. Farklı hat numaralı otobüsler ile metro duraklarından birine ulaşıp, oradan da gideceğiniz yere aktarma yapabilirsiniz. 119 numaralı otobüsler, 05.00 – 00.00 arası hizmet veriyor ve metronun A hattına gidiyor. 100 ve 191 sefer numaralı otobüsler ise aynı saat aralığında olmakla birlikte metronun B hattına gidiyor. Geceleri ise yarım saatte bir hareket eden 910 numaralı belediye otobüsleri hizmet veriyor. Otobüsle Prag Havalimanı’ndan metroya varmak 20 dakika sürüyor.

Özel Ulaşım Araçları

Taksi

Prag Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlı ve konforlu ulaşım için seçeneğiniz taksi olabilir. Taksiler terminalin hemen çıkışında sizi bekliyor ve günün her saati gideceğiniz yere kadar götürüyor. AAA Taksi ve Fix Taksi, diğerlerinden farklı olarak sabit fiyat imkanı sunuyor. Web sitelerinden ya da havalimanındaki stantlarından rezervasyon yaparak bu taksileri kullanabiliyorsunuz. Taksi ile ortalama 50 dakikada havalimanından Prag şehir merkezine varmanız mümkün.

Araç Kiralama

Dilerseniz Prag Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için araç kiralamanız da mümkün. Havalimanında faaliyet gösteren araç kiralama şirketlerinin tümü 4 kişiye kadar normal araç, 4’ün üzerine ise minibüs tahsis ediyor. En bilindikleri Transfer Service, Prague Airport Shuttle, Transfer Prague, 24-ATP ve T&A Transfers olmak üzere Prag Havalimanı’nda çeşitli araç kiralama firmaları hizmet veriyor. İster daha şehre varmadan internet üzerinden rezervasyon yaptırarak aracınızı hazır ettirebiliyor, isterseniz de havalimanında firmalarda birinin ofisine gidip kısa sürede istediğiniz aracı uygun fiyatlarla kiralayabiliyorsunuz.

Prag Vaclav Havel Prague Havalimanı