İstanbulAmsterdam

İstanbulAmsterdamInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İstanbul - Amsterdam Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Amsterdam - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Pendik Tren İstasyonu ve Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yaklaşık 50 kilometrelik bir yolculuk yapmak gerekiyor. Öte yandan otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da şehir içine ulaşabileceğiniz gibi eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Taksim veya Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri bulunduğunuz noktaya göre değişen bir ücrete sahip. Point Otel ve Divan Otel’in önünden kalkan beyaz renkli HAVATAŞ otobüsleri, sizleri havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısında bırakıyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Bindiğiniz noktaya göre yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer kalkış noktası ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ederek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşıyor. Sultanahmet’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise tramvaya binerek Sirkeci durağına, sonra Eminönü-Kadıköy vapurunu kullanıp son olarak da HAVATAŞ otobüslerine binerek yolculuklarını tamamlayabilirler.

İETT Otobüsleri

Levent’ten E4 ve E3 otobüsleri ile Botancı’dan E9 otobüsü ile Kadıköy ve Kurtköy’den E10 otobüsü ile Sultanahmet’ten E11 otobüsü ile Altunizade ve Ümraniye’den E18 otobüsü ile Uzunçayır’dan 16S Metrobüsü ile Kartal ve Tepeören’den 132 numaralı otobüs ile ve Pendik Metro’dan KM20 ile rahatlıkla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise aldığınız noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösterebiliyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak kaldığınız süre içerisinde daha indirimli ve sorunsuz bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakalarının merkezlerinde bulabileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri mevcut. Eğer kendi aracınız yoksa bu şirketlerin birinden araç kiralayarak havalimanına ulaştığınızda aracı burada bırakabiliyorsunuz. Bu araç kiralama şirketlerinden öne çıkanlarını ise Windy Car Rental, Rent Go, Sun, Europark, Sixt, Europcar, Hertz, Budget, Dollar, Avis, Thrifty olarak sıralayabiliriz. Özel bir araçla Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ve kısıtlı zamanı olanlar için ise E5 veya TEM otoyolunu tavsiye ediyoruz. Zira diğer yollar kilometre bazında daha kısa olsalar bile yoğun trafik sebebiyle yolda geçirdiğiniz süre iki hatta üç katına çıkabiliyor. Öte yandan otelde konaklayacaksanız önceden görüştüğünüz takdirde otelin shuttle hizmetinden yararlanabileceğinizi de hatırlatmadan geçmeyelim.

Taxi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, İstanbul’un dört bir yanında 7/24 hizmet veriyor. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile gitmek her ne kadar pahalı da olsa paylaşımlı taksi kullanılarak bu fiyat aşağılara çekilebilir. Havaalanının Pendik’ten 12, Taksim Meydanı’ndan ise yaklaşık 50 kilometre uzakta olduğunu düşünürsek seçim sizin. Öte yandan Sawkoop bünyesinde hizmet veren ve havalimanı için sabit bir tarife uygulayan taksileri de internetten rahatlıkla bulabileceğiniz numaralar sayesinde çağırabilirsiniz. Gittiğiniz yol ne kadar uzak olsa da sabit bir fiyat tarifesi izledikleri için bu taksileri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Amsterdam'da Ulaşım Hakkında

Amsterdam, dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olmakla birlikte, şehir içi ulaşımda da ziyaretçilerine büyük kolaylık sağlıyor. Şehirde kullanılan toplu taşıma araçları oldukça gelişmiş bir güzergah ağı üzerinden hareket ediyor. Aynı zamanda Amsterdam'da bisiklet kullanımının giderek artması, trafik problemini de ortadan kaldırıyor. Amsterdam'da toplu ulaşım araçlarını kullanabilmek için pek çok kart bulunuyor. OV-chipkaart sayesinde otobüs, tramvay ve metrolara binebilirsiniz. Amsterdam'da kısa süreli bir tatil planlayanların tek kullanımlık kart ya da gündüz kartı almaları, şehir içi ulaşımda toplu taşıma araçlarını rahatça kullanmalarını sağlıyor. 1 saat geçerli olan tek kullanımlık kartlar, tramvay veya otobüs şoförlerinden temin edilebilirken, 1 ile 7 gün arasında geçerliliğini koruyan gündüz kartları sürücülerden alınamıyor. Amsterdam'da satın alabileceğiniz diğer kartlar ise şu şekilde; Amsterdam Şehir Kartı, GVB Kartı, Amsterdam & Bölgesel Seyahat Bileti, Amsterdam Travel Bilet ve Eski Hollanda Turu Bileti.

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Dünyanın en çok kullanılan havalimanları arasında yer alan Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir merkezi arasında 15 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Bu güzergah üzerinde her bütçeye uygun ulaşım alternatifi bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından tren, shuttle servis ve belediye otobüsü ile havalimanından şehir merkezine gitmeniz mümkün. Trenle ortalama 15 - 20 dakika süren mesafe, shuttle servis ve belediye otobüsü ile ortalama 25 - 30 dakika sürüyor. Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir merkezi güzergahında kullanılabilecek diğer ulaşım araçları ise taksi, araç kiralama, transfer ve bisiklet. Amsterdam'da bisiklet kullanımı yaygın olduğundan, Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan kiraladığınız bisikletle özel bir yol üzerinden kolaylıkla şehir merkezine gidebilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Tren, Belediye Otobüsü, Shuttle Servis)

Tren

NS Dutch Railways'in işlettiği Schiphol Tren İstasyonu, Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşımda büyük bir hız ve kolaylık sağlıyor. Terminalden yürüyerek 6 dakikalık mesafede bulunan istasyondan, sabah saat 06:00'dan gece saat 00:00'a kadar 10 dakikada bir sefer düzenleniyor. 00:00'dan sonra ise sabah 06:00'ya kadar seferler sayısı saat başına indiriliyor. Trenle ortalama 15 - 20 dakikada havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Amsterdam Schiphol Havalimanı - Merkez Tren İstasyonu güzergahında tek yön bilet fiyatı 4.20 avro (30 TL). Bu bilet, 2. vagonda seyahat etmenize olanak tanıyor. Eğer biletinizi 1. sınıftan almak istiyorsanız, 7.10 avro (51 TL) ücret ödemeniz gerekiyor. Biletinizi havalimanında bulunan sarı bilet makinelerinden alabiliyorsunuz. Fakat, eğer kredi kartı ile alırsanız 0.50 avro işlem ücreti kesiliyor. 0 - 4 yaş arası çocukların ücretiz şekilde yolculuk edebildiği trenlerde 4 - 11 yaş arası çocuklar içinse Railrunner biletleri kesiliyor. Bu biletin fiyatı ise 2.50 avro (18 TL).

Belediye Otobüsü

Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için belediye otobüslerini de kullanabilirsiniz. Gece ve gündüz olmak üzere iki ayrı hat üzerinden hizmet veren otobüslerden 197 ve 370 numaralı olanlar, gün içerisinde Platform B9'dan hareket ediyorlar. Bu otobüsler, Museumplein, Rijksmuseum, Leidseplein‘e ve şehir dışında yer alan Oud Zuid’e gidiyor. Gündüz seferleri 15 dakikada bir düzenleniyor ve yolcu sayısına göre yolculuk ortalama 30 - 40 dakika sürüyor. Saat 00:30 - 05:00 arasında hizmet veren 97 ve 358 numaralı otobüsler ise saat başı hareket ediyor. Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine otobüsle gitmek isteyenlerin 4 avro (29 TL) ücret ödemesi gerekiyor. GVB tarafından işletilen belediye otobüslerine ayrıca OV-chipkaart ve Amsterdam Travel Ticket ile binebilirsiniz. Buna ek olarak  I Amsterdam Card kullanarak da seyahat edebilirsiniz.

Shuttle Servis

Tren ve belediye otobüsüne alternatif olarak shuttle servis kullanarak havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 100'den fazla otele direkt ulaşım sağlayan Connexxion firması, Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine 30 dakikada bir sefer düzenliyor. Shuttle servis ile havalimanından şehir merkezine tek yön bilet fiyatı 17 avro (122 TL), gidiş - dönüş bilet fiyatı ise 27 avro (193 TL).

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer, Bisiklet)

Taksi

Şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşmak isteyenlerin genellikle tercih ettiği taksilerin hepsi terminal binasının önünde bulunuyor. Ortalama 40 ile 50 avro (286 TL ile 358 TL) arasında bir fiyata götüren taksilerin iki çeşidi bulunuyor. Özel ve paylaşımlı olarak ikiye ayrılan bu taksilerden özel olanlarını yalnızca siz veya grubunuz kullanabiliyor ve maksimum 4 kişilik oluyor. Paylaşımlı taksiler ise 8 kişiye kadar yolcu alabiliyor ve rastgele insanlar bir araya gelerek kullanabiliyor. Özel taksilerde taksimetre 2.89 avrodan (21 TL) açılıyor ve her kilometrede 2.12 avro (15 TL), her dakikada ise 0.35 avro (2.5 TL) ekleniyor. Trafik yoğunluğuna göre taksi ile Amsterdam Schiphol Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek ortalama 30 - 35 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Ulaşım özgürlüğünüz elinde bulundurmak istiyorsanız, bütçeniz de buna el veriyorsa, havalimanında bulunan Alamo, Avis, Hertz, Sixt, Budget, Europcar gibi araç kiralama firmalarından bir tanesini seçebilirsiniz. Araba kiralama ücretleri, seçeceğiniz arabanın modeline, kiralama süresine ve firmaya göre değişebiliyor.

Transfer

Yüksek kalitede hizmet veren Amsterdam otellerinden bazılarının Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir merkezi arasında havalimanı transfer hizmeti sunuyor. Konaklamayı planladığınız otelin böyle bir hizmet verip vermediğini öğrenmek için, Booking.com üzerinden otelinizin sayfasına bakabilirsiniz. Otellerin transfer hizmetleri, çoğu zaman diğer ulaşım araçlarına göre daha uygun fiyatlı oluyor. Eğer otelinizin havalimanı transfer hizmeti bulunuyorsa, Booking.com üzerinden bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bisiklet

Eğer siz de doğa dostu, sırt çantalı bir gezginseniz, havalimanından şehir merkezine gitmek için bisiklet kullanabilirsiniz. Bisiklet kullananlar için havalimanından şehir merkezine giden özel bir bisiklet yolu bulunuyor. Günlük bisiklet kiraları ise ortalama 10 avro (71 TL). Ayrıca daha uzun süreli kiralamalarda indirim de yapılabiliyor. Dilerseniz bisikletinizi terminal binasından kiralayabilir dilerseniz Donkey Republic, Bike City Star Bikes Rental, Mac Bike gibi bisiklet kiralama firmalarından rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Amsterdam Schiphol Havalimanı