Şanlıurfaİzmir

ŞanlıurfaİzmirInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Şanlıurfa - İzmir Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İzmir - Şanlıurfa Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezi'nden Şanlıurfa GAP Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şanlıurfa’da en çok tercih edilen ulaşım aracı olan belediye otobüsleri ile şehir merkezinden Şanlıurfa GAP Havalimanı'na gidebilirsiniz. Belediye otobüslerine ek olarak havalimanı servisi Havaş da alternatif bir ulaşım şekli sağlıyor. Eğer toplu taşıma araçları ile seyahat etmek istemiyorsanız, bir taksi çevirebilir, havalimanında hizmet veren araç kiralama firmalarından bir tanesini seçerek aracınızı kiralayabilir ya da hizmet dahilinde otelinizden havalimanı transferi talep edebilirsiniz. Hangi ulaşım şeklini seçerseniz seçin, şehir Merkezinden havalimanına ortalama 45 dk ile 1 saat içerisinde gidebiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (Otobüs ve Havalimanı Servisleri)

Belediye Otobüsü

Minibüslerle birlikte şehir içi ulaşımda en ekonomik ulaşım şekli olan belediye otobüsleri ile kolaylıkla Şanlıurfa GAP Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Şehrin belirli noktalarından kalkan 52, 73, 78, 90 ve 95 numaralı otobüsler havalimanına gidiyor. Bu otobüslerin kalkış saatleri ise uçak yoğunluğu ve sefer saatlerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Şanlıurfa Belediyesi'ne bağlı bu otobüsler ile Şehir Merkezi'nden Şanlıurfa GAP Havalimanı'na gitmek ortalama 1 saat sürüyor.

Havalimanı Servisi

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için belediye otobüslerinden sonra en çok tercih edilen diğer bir ulaşım şekli ise havalimanı servisleri. Havaş tarafından sağlanan bu hizmet kapsamında otobüsler Nevali Otel yanı belediye otobüs durağından kalkıyor. Havaş otobüsleri, yurt içi uçuşlarından en az 2 saat, yurt dışı uçuşlarından ise en az 2.5 saat önce havalimanına doğru yola koyuluyor. Trafik yoğunluğuna göre süre değişse de havalimanına ortalama 50 dakikada gidiliyor. Tek kişinin bilet ücreti ise 12 TL.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Gerek şehrin diğer ilçelerine gerekse havalimanına gitmek için kullanılabilecek en rahat ve en hızlı ulaşım şekillerinden bir tanesi olan taksi, daha çok uçağını kaçırmak üzere olan yolcular tarafından tercih ediliyor. Bunun nedeni ise Şehir Merkezi ile Şanlıurfa GAP Havalimanı arasında 35 kilometre mesafe olması. Bu nedenle taksi ile seyahat etmek biraz maliyetli oluyor. Fakat bir taksiyi 3 ya da 4 kişi paylaşıyorsanız o zaman hem ekonomik hem hızlı hem de rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Taksi ile Şehir Merkezi'nden havalimanına gitmek ortalama 40 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Taksi gibi diğer bir hızlı ve rahat ulaşım şekli ise araç kiralama. Havalimanında yer alan  AVIS, Europcar, Hertz, SiXT veya Budget firmalarının bir tanesinden kiralayacağınız araç ile kent merkezinden havalimanına yolculuk edebilirsiniz. Üstelik yola ne zaman çıkacağınız da tamamen size bağlı olur.

Transfer

Konakladığınız otelin havalimanı transfer hizmeti olması durumunda bir gün önceden otel yetkililerine uçak saatinizi belirterek havalimanı transfer hizmeti talep edebilirsiniz. Böylece aracınız tam istediğiniz saatte hazır ol ve siz de yol stresine girmeden havalimanına ulaşmış olursunuz.

Şanlıurfa GAP Havalimanı Hakkında

2007 senesinde sivil havacılık hizmeti kapsamında açılan Şanlıurfa GAP havalimanının 11 uçaklık apron kapasitesi bulunuyor. İç hatların yanı sıra dış hatlar terminali de bulunan havalimanın yıllık yolcu kapasitesi ise 2 milyon. 12 bin metre karelik terminal binasıyla yolculara en iyi hizmeti vermeye çalışan Şanlıurfa GAP Havalimanı, Şehir Merkezi'ne yaklaşık olarak 35 kilometre mesafede konumlanıyor. Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları, Onur Air gibi pek çok büyük hava yolu şirketinin seferler düzenlediği Şanlıurfa'ya İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerin yanı sıra Türkiye'nin pek çok ilinden ve yurt dışından aktarmalı ve aktarmasız uçuşlar düzenleniyor.

İzmir’de Ulaşım Hakkında

Toplu taşıma araçları ile ulaşamayacağınız yer sayısının neredeyse sıfır olduğu İzmir’de şehir içi ulaşım ağı o kadar geniş ve gelişmiş ki Türkiye’nin hatta dünyanın sayılı yerleri arasında gösteriliyor. ESHOT otobüsleri, İzdeniz, İzban ve İzmir Metro gibi çok sayıda farklı toplu taşıma aracı ile tüm yolcularını başarıyla gitmek istedikleri yerlere ulaştırmayı başaran İzmir’de en dikkat çekici noktalardan biri ise bu farklı seçeneklerin tümüne ortak bir kart ile binilebiliyor olunması. Konaklayacağınız süreye göre alabileceğiniz Bilet 35, aylık bilet ve İzmirim Kart ile tüm bu ulaşım hizmetlerinden zahmetsizce yararlanabileceğiniz İzmir’de Urla gibi şehir merkezinden uzak ilçelere normal tarifeden biraz daha fazla bir ulaşım ücreti kesilse de merkeze yakın ilçelerin tümüne aynı fiyat tarifesi uygulanıyor. Kredi kartınız vasıtasıyla nerede olursanız olun kartınıza online olarak para yükleyebildiğiniz İzmir’de hangi toplu taşıma aracına binerseniz binin sabit bir fiyat tarifesinden yararlanabiliyor ve 90 dakika içerisinde yaptığınız hiçbir aktarmada ekstra bir ücret ödemiyorsunuz. Fakat bu 90 dakikalık aktarma uygulamasını Bilet 35 kartları ile kullanamayacağınızı belirtmekte fayda var. Bilet 35 kartları, genellikle şehirde birkaç gün veya birkaç hafta konaklayacak turistler tarafından kullanılıyor ve kullanıldığı ilk andan itibaren 35 gün boyunca geçerliliğini sürdürüyor. Size belirli bir sayıda toplu taşıma aracı kullanma imkânı sağlayan Bilet 35 kartları tüm gişelerden kolaylıkla temin edilebiliyor. Öte yandan gece geç vakitlerde de ulaşım imkânı sağlayan İzmir’de, bazı güzergâhlar arasında “Baykuş” adı verilen toplu taşıma araçları yer alıyor. Baykuşlar her ne kadar normal tarifenin iki katı kadar ücret talep etseler de geç vakitlerde sizi fahiş taksi fiyatlarından kurtarabiliyor.

Adnan Menderes Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

İzmir’in şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Adnan Menderes Havalimanı’nda yolcuların şehir merkezine ulaşabilmesini sağlayan çok sayıda toplu taşıma aracı ve özel ulaşım aracı mevcut. ESHOT otobüsleri, Havaş, İzmir Metro, İzban ve İzdeniz olarak sıralayabileceğimiz bu toplu taşıma araçlarını kullanmak istemediğiniz takdirde özel taşıma araçlarından da yararlanabiliyorsunuz. Daha hızlı ve daha konforlu bir yolculuk fırsatı sunan özel taşıma araçları ise taksi ve araç kiralama olarak karşımıza çıkıyor. Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, trafiğin durumuna göre yaklaşık 20 ila 25 dakika sürüyor. İş çıkışı saatlerinde ve hafta sonlarında uzayabilen bu yolculuk süresini ise İzban kullanarak kısaltabiliyorsunuz.

Toplu Taşıma Araçları (ESHOT Otobüsleri, Havaş, İzban, İzmir Metro)

ESHOT Otobüsleri

İzmir’deki en aktif toplu taşıma aracı olarak nitelendirebileceğimiz ve şehrin hemen her noktasına konumlanan duraklarıyla istediğiniz yere rahatça gitmenizi sağlayan ESHOT otobüslerine, havalimanının geliş terminalinden çıktığınızda rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Gitmek istediğiniz yer Karşıyaka ve Mavişehir istikâmeti ise 200 numaralı otobüse, Alsancak Cumhuriyet Meydanı ise 202 numaralı otobüse ve Bornova, Metro ve Otogar durakları ise 204 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor. Günün 24 saati çalışan bu otobüs hatları sayesinde Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Havaş Otobüsleri

Her ne kadar ESHOT otobüslerinden daha pahalı olsa da dakikliği ve hızıyla dikkatleri üzerine çeken Havaş otobüsleri taksiye para vermek istemeyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Havalimanından Alsancak’a direkt olarak giden Havaş otobüsleri, sabah 08:40’tan sabaha karşı 03:30’a kadar saatte bir olmak üzere hizmet veriyor. Alsancak’taki son durağı Swissotel Büyük Efes Oteli olan Havaş otobüsleri, Adnan Menderes Havalimanı’ndan başlayarak sırasıyla Gaziemir, Karabağlar, Yeşildere, Kahramanlar, Basmahane ve Çankaya rotasını izliyor. Havalimanından Alsancak’a yaklaşık 1 saatte gitmenizi sağlayan Havaş otobüsleri ile aynı zamanda Aydın ve Manisa gibi çevre illere de ulaşabiliyorsunuz.

İzban ve İzmir Metro

Direkt olarak veya aktarmalı bir şekilde şehrin dilediğiniz her noktasına varmanızı sağlayan İzban ve İzmir Metro, trafikte vakit kaybetmeden hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için en ideal tercih. ESHOT otobüsleri gibi İzmir’in en popüler toplu taşıma araçlarından biri olan İzban’a havaalanından da rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. İzmir’in en uzak ilçelerine dahi ulaşabilmenizi sağlayan ve Gaziemir, Alsancak, Halkapınar, Şirinyer, Bayraklı, Menderes, Torbalı gibi yerlere giderken kullanabileceğiniz İzban, seferlerine saat 05:20’de başlayıp gece 01:20’de son veriyor. Hatay, Kemeraltı, Konak ve Çankaya gibi daha merkezi yerlere ulaşmanızı sağlayan İzmir Metro’nun seferleri ise haftanın 7 günü boyunca sabah 06:00’dan başlayıp gece 00:20’ye kadar devam ediyor. Havalimanından şehir merkezine gitmek istediğinizde ise Aliağa-Menemen istikâmetindeki İzban’a binerek Sarnıç, Gaziemir, Esbaş, Semt Garajı, Şirinyer, Kemer duraklarından sonra Alsancak’a ulaşabiliyorsunuz.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama)

Eğer zamanınız kısıtlıysa veya tek başınıza seyahat etmek istiyorsanız sizler için en ideal ulaşım aracı taksi. Havalimanı bünyesinde çalışan taksilerden birine binerek sabit fiyat tarifesinin verdiği avantajdan yararlanarak hangi taksiye binerseniz binin aynı ücreti ödüyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı’na inişinizi gerçekleştirdikten sonra terminalin dışında 7 gün ve 24 saat boyunca hizmet veren havalimanı taksilerinden birine binerek trafiğin durumuna göre yaklaşık 20-25 dakikada şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Şehirde daha uzun süre kalacaklar veya sürekli ve hızlı olarak seyahat etmesi gerekenler için ise en ideal tercih araç kiralamak. Önceden rezervasyon yaptırdığınızda siz havalimanına indiğinizde kapıda sizi bekleyecek olan aracınızı terminal içerisinde hizmet veren yerli ve yabancı birçok farklı firmadan temin edebiliyorsunuz. Adnan Menderes Havalimanı içerisinde yer alan başlıca araç kiralama firmalarını ise Sixt, Europcar, Avro Rent a Car, Trendcar, Garenta, Circular, Duray, Windy Car, Erboy, Avis, Budget, Pappilion, Rent Go ve Enterprise olarak sıralayabiliriz.