İstanbulŞanlıurfa

İstanbulŞanlıurfaInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

İstanbul Havalimanı kalkış, Kıbrıs Ercan Havalimanı varış uçak bileti fiyatlarını karşılaştırın, en ucuz uçak biletini satın alın.

En Ucuz İstanbul - Şanlıurfa Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Şanlıurfa - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden İstanbul Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda adeta sınıf atlayan İstanbul'da kent merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için de pek çok alternatif bulunuyor. Toplu taşıma araçlarından belediye otobüslerini ve havalimanı servislerini kullanabileceğiniz gibi, 2019 yılının sonlarına doğru açılması planlanan metro hattını da hizmet vermeye başladıktan sonra kullanabilirsiniz. Acelesi olanlar, uçağı kaçırma riski ile karşı karşıya kalanlar içinse taksi iyi bir seçenek oluşturuyor. Bunların dışında özel ulaşım araçlarından taksi ve araç kiralama seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsü, Havalimanı Servisi, Metro)

Belediye Otobüsü

Kent merkezinde 3 farklı hat üzerinde hizmet veren belediye otobüsleriyle kolaylıkla İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. H2 hattıyla Mecidiyeköy Metrobüs, Çağlayan, Nurtepe, Hasdal, Kemer Yolu, Orman Yolu, Kıyı Emniyeti ve İhsaniye Kavşağı’ndan, H3 hattıyla Gümrük, 4.Cadde, Rumeliler, Atatürk Mahallesi, Demirciler Sitesi’nden, H4 hattıyla ise İstanbul Atatürk Havalimanı, Bahçeşehir Metrokent'ten geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Belediye otobüslerinde İstanbulKart'ınızı kullanabileceğiniz gibi araca bindikten sonra şoföre nakit olarak da ödeme yapabilirsiniz.

Havalimanı Servisi

Havaist olarak da adlandırılan havalimanı servisleri 4 farklı hat üzerinde hizmet veriyor. İST1 hattıyla Yenikapı, Bakırköy İDO, Kuleli, Başakşehir Metrokent'ten, İST2 hattıyla TÜYAP, Cumhuriyet Mahallesi, Bahçeşehir Merkez'den, İST7 hattıyla Kozyatağı Metro, Tepeüstü, Kavacık Köprüsü'nden, İST hattıyla ise Abdülhak Hamit Caddesi, Beşiktaş Meydan, Zincirlikuyu Metrobüs ve Göktürk Emniyet Amirliği'nden geçerek İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşabilirsiniz. Havalimanı servislerini kullanmak için herhangi bir karta gerek yok. Nakit olarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Metro

Kent merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında hizmete açıldıktan sonra büyük rağbet görmesi beklenen metro hattında çalışmalar devam ediyor. 2019 yılının sonlarına doğru Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metrosunun hizmete açılması planlanırken, 6 istasyon ve 27 kilometre uzunluğunda olacak Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı ise 2020 yılının sonlarına doğru açılacak. Metro hattını kullanmak isteyen yolcular İstanbulKart'larını kullanabilecekleri gibi istasyonlarda bulunan bilet makinelerinden tek kullanımlık bilet satın alabilirler.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Şehir merkezi ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında bir hayli mesafe bulunsa da özellikle uçağı kaçırma riskiyle karşı karşıya kalanlar için taksiler, iyi birer alternatif oluşturuyorlar. Dilerseniz kent merkezinde yer alan taksi duraklarından herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilir, dilerseniz de yoldan geçen boş bir taksiyi çevirerek seyahatinize başlayabilirsiniz. Buna ek olarak, aradaki mesafeyi de göz önünde bulundurarak şoförle pazarlık yapabilir, fiyatta indirime gitmesini talep edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Yalnızca kent merkezinden havalimanına gitmek için değil, şehir içi ulaşımda da işlerinizi oldukça kolaylaştıracak olan araç kiralama seçeneğini gözden geçirebilirsiniz. Şehir merkezinden İstanbul Yeni Havalimanı'na gitmek için araç kiralama firmalarıyla görüşerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ancak, şuan için havalimanında hiçbir araç kiralama firması hizmet veriyor. Bu nedenle firmalar, araçlarını havalimanında teslim almak için sizden ekstra ücret talep edebilirler. Yakın zamanda ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok araç kiralama firmasının İstanbul Yeni Havalimanı'ndan hizmet vermesi bekleniyor. Üstelik, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda hem paradan hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Şanlıurfa'da Ulaşım Hakkında

Doğal ve tarihi güzellikleri ve eşsiz mutfağıyla ziyaretçilerinin gölünde taht kurmayı başaran Şanlıurfa, gün geçtikçe popülerliğini arttırarak Türkiye'nin yeni turistik yerlerinden bir tanesi haline geliyor. Sürekli gelişen ve değişen Şanlıurfa'da ulaşım da gelişimine devam ediyor. Şehir içinde belediye otobüsleri ve minibüsler en ekonomik ve en çok tercih edilen ulaşım araçları olarak göze çarparken, taksiler ve kiralık araçlar da alternatif ulaşım yolları olarak hizmet veriyor. Ulaşım alanında kendisini geliştirmeye devam eden Şanlıurfa'da eğer belediye otobüslerini sıklıkla kullanacaksanız, Urfa Kart edinmenizde yarar var. Böylece sürekli bilet parası ödemekten kurtulmuş olursunuz.

Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan Şehir Merkezi'ne Nasıl Gidilir?

Şanlıurfa - Diyarbakır yolu üzerinde konumlanan Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan Şehir Merkezi'ne gitmek için pek çok farklı ulaşım şekli bulunuyor. Havalimanına indiğiniz vakit tercih edeceğiniz ulaşım aracı ile kent merkezine inmeniz, trafik yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 45 dakika ile 1 saat aralığında sürüyor. Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan Şehir Merkezi'ne olan uzaklık ise 35 kilometre. Havalimanından şehir merkezine gitmek için Şanlıurfa Belediyesi'nin otobüslerini kullanabilir ya da havalimanı servislerinden yaralanabilirsiniz. Bunların dışında taksiler ve araç kiralama firmaları da diğer ulaşım alternatiflerini oluşturuyor. Eğer konaklamayı düşündüğünüzün otelin havalimanı transfer hizmeti bulunuyorsa, otelinizle daha önceden irtibata geçerek havalimanı transferi için kayıt yaptırabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Belediye Otobüsleri ve Havalimanı Servisleri)

Belediye Otobüsü

Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan Şehir Merkezi'ne gitmek için kullanabileceğiniz en ekonomik ulaşım şekli belediye otobüsleri. Şanlıurfa Belediyesi'ne ait bu otobüsler, uçağınız indikten ortalama 30 dakika sonra hareket ediyor. Şehir merkezi ile arasında bulunan 35 kilometrelik mesafeden dolayı belediye otobüsü ile yolculuk ortalama 1 saat sürüyor. Otobüse binmek için herhangi bir karta ihtiyaç duymadan, direk nakit ödeme yaparak binebilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Türkiye'nin çoğu şehrinde olduğu gibi Şanlıurfa'da da havalimanı servisi olarak Havaş hizmet veriyor. Uçak indikten yaklaşık olarak 25 - 30 dakika sonra hareket eden Havaş otobüsleri, şehir merkezine ortalama 50 dakika içerisinde gidiyor. Belediye otobüsüne göre bilet fiyatları biraz daha yüksek olsa da belediye otobüslerine nazaran daha hızlı ve konforlu bir yolculuk yapma imkanı sunuyor.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama ve Transfer)

Taksi

Şanlıurfa GAP Havalimanı'ndan Şehir Merkezi'ne gitmek için en az başvurulan ulaşım şekli taksi olsa gerek. 35 kilometrelik mesafeden dolayı yüksek bir meblağ karşılığında yolculuğunuzu tamamlayabiliyorsunuz. Fakat, bir taksiyi 3 ya da 4 kişi paylaşıyorsanız, mantıklı bir ulaşım aracı olabilir. Her gün, 7/24 hizmet veren taksiler, hızlı ve rahat ulaşım garanti ediyor. Taksi ile havalimanından şehir merkezine inmek ortalama 40 - 45 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Diğer bir ulaşım alternatifi olan araç kiralama, genellikle rahatına düşkün yolcular tarafından tercih ediliyor. Diğer ulaşım seçeneklerine oranla pek çok olumlu yönü bulunan araç kiralama formülünü uygulamak için Şanlıurfa GAP Havalimanı'nda 5 farklı araç kiralama firması bulunuyor. Bu firmalardan dilediğiniz aracı uygun fiyatlara kiralayabilirsiniz. Üstelik varmak istediğiniz yerden önce ufak bir gezintiye de çıkabilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon yapıp, aracı alma ve teslim etme tarihlerinizi yetkili firmayla paylaşırsanız, indirim ve diğer fırsatlardan da faydalanabilirsiniz.

Transfer

Havalimanı transferi için öncelikle konaklamayı düşündüğünüz otelin havalimanı transfer hizmeti veriyor olması gerek. Eğer bu hizmet otel tarafından sağlanıyorsa uçağa binmeden bir gün önce, otel yetkilisiyle görüşerek uçağınızın saat kaçta Şanlıurfa'da olacağını bildirerek transfer hizmetinden yararlanmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Böylelikle vakit kaybetmeden şehir merkezine olan yolculuğunuza başlayabilirsiniz.