AnkaraHakkari

AnkaraHakkariInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Ankara - Hakkari Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Hakkari - Ankara Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için birden fazla yol mevcut. Eğer zamanınız kısıtlıysa ve hızlı bir şekilde seyahat etmeniz gerekiyorsa taksileri tercih etmenizde yarar var. Yine aynı şekilde araç kiralayarak da hızlı bir şekilde Esenboğa Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz. Fakat uçağınızın kalkmasına daha vakit varsa ve özel taşıma araçlarına para vermek istemiyorsanız halk otobüsleri ile de Esenboğa Havalimanı’na rahatlıkla ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Otobüse bindikten sonra havaalanına ulaşmanız yaklaşık 2 saat sürüyor. Taksi ve araç kiralamada ise bu sürenin yaklaşık olarak 40 dakika.

Toplu Taşıma Araçları (Halk Otobüsleri)

Halk otobüsleri ile şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak her ne kadar rahat ve kolay olsa da daha önce de belirttiğimiz gibi yaklaşık 2 saat sürüyor. Fakat aceleniz yoksa kullanabileceğiniz ve şehrin en merkezi noktalarında duraklara sahip olan 442-3 numaralı hat sizi Esenboğa Havaalanı’na götürmeye yetiyor. Hafta içi ve cumartesi olmak üzere 6 gün boyunca gece 24:00’ten akşam 23:30’a kadar hizmet veren 442-3 numaralı otobüsler yarım saatte bir olmak üzere harekete geçiyor. Aşti’den kalkan 442-3 numaralı otobüslerin izlediği rota ise sırasıyla şehirlerarası otobüs terminali, Güvenpark, Ankara Arena Spor Salonu, Atatürk Kültür Merkezi ve Esenboğa Havalimanı iç hatlar gidiş terminali. Dış hatlar terminalinden de geçen halk otobüslerine tek kullanımlık kartlar vasıtasıyla veya AnkaraKart ile binmeniz mümkün.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Ankara’da kaldığınız sürece sıklıkla araç kullanmanız gerekiyorsa ve sürekli elinizin altında bir araç olmasını istiyorsanız araç kiralamak sizin için en doğru tercih. Konforlu ve hızlı bir şekilde şehrin her yerine ulaşmanızı sağlayacak ve anlaştığınız süre zarfında sürekli elinizin altında olacak bu araçları hem şehir merkezinde hem de Esenboğa Havalimanı’nda şubesi olan yerli ve yabancı birçok farklı firmadan temin edebiliyorsunuz. Güvenle araç kiralayabileceğiniz en bilindik araç kiralama firmaları ise Eco Rent A Car, Div Rent, Payless, Thrifty, Sixt, Avis, Garenta, Central, Europcar, Hertz, Budget, Almira ve Rent Go olarak sıralayabiliriz. Araç kiraladıktan sonra Ankara şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşmanız ise trafiğin durumuna göre yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Taksi

Her ne kadar toplu taşıma araçları kadar tercih edilmese de taksiler, geç saatlerde ve sınırlı vaktiniz kaldığında şehir merkezinden Esenboğa Havalimanı’na ulaşım açısından hayat kurtarıcı olabiliyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi sabit bir fiyat politikasını takip eden ve Esenboğa Havalimanı bünyesinde çalışan bu taksiler fahiş fiyatlar ödememeniz açısından oldukça önemli bir yere sahip. Şehir içinde bir durakları olmamasına karşın telefonla arayarak Esenboğa Taksi firmasından bir taksi talep ettiğinizde aynı fiyat tarifesi ile Esenboğa Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer alan Esenboğa Havalimanı’na trafiğin yoğunluğuna ve bindiğiniz noktaya göre ulaşmanız ise yaklaşık 40 dakika sürüyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı Hakkında

Şehrin merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafede yer alan ve Ankara’nın kuzeyinde konumlanan Esenboğa Uluslararası Havalimanı (ESB), İzmir Adnan Menderes ve İstanbul Atatürk havalimanları gibi TAV Havalimanları tarafından işletiliyor. Başkentimizin ana havalimanı olan Esenboğa Havalimanı, 1955 yılından beri taşımacılık hizmetine devam ediyor. İç hatlar ve dış hatlar terminalinde duty free mağazaları, eczane, klinik, turizm ofisleri, maliye bürosu (Yurt dışı çıkış harç pulu), PTT şubesi, Garanti Bankası şubesi, VIP salonları, hediyelik eşya dükkânları araç kiralama firmaları, çeşitli bankalara ait ATM'ler, restoranlar, kafe ve kafeteryalar, gazete bayileri, marketler, CIP ve seyahat acenteleri ile hizmet veren Esenboğa Havalimanı, 10 milyon yolculuk kapasitesiyle ön plana çıkıyor. İç hatlar ve dış hatların tek terminalde olduğu Türkiye’nin ilk havalimanı olma unvanını da elinde bulunduran Esenboğa Havalimanı, her yıl 10 milyonun üzerinde yolcuya hizmet veriyor.

Hakkâri’de Ulaşım Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğusunda yer alan, İran ve Irak'la sınır komşusu Hakkâri’de şehir içi ulaşımda minibüsler ve belediye otobüsleri kullanılıyor. Yüksekova, Hakkâri merkeze yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta olduğu için bu güzergâhta yalnızca belirli saatler arasında minibüsler hizmet veriyor. Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na göre şehir merkezine çok daha yakın olan Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ise merkezden yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen toplu taşıma aracı olan otobüsler, saat sabah 06:30 ile akşam saat 20:00 aralığında hizmet veriyor. Bunların yanı sıra Hakkâri’de bir yerden bir yere gitmek için taksileri de kullanabilirsiniz.

Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için 80 kilometrelik yolun katedilmesi gerekiyor. Belediye otobüslerinin hizmet vermediği bu güzergahta toplu taşıma aracı olarak minibüsler kullanılıyor. Saat 18:00'dan sonra minibüs seferleri bitiyor ve ulaşım için diğer alternatifler devreye giriyor. Taksi, aradaki mesafeyi de hesaba katınca biraz pahalı olsa da gitmek istediğiniz yere en hızlı ve konforlu yolculuğu sağlayacağınız ulaşım aracı olarak ön plana çıkıyor. Tercih edebileceğiniz diğer seçenekler ise; araç kiralama ve transfer.

Toplu Taşıma Araçları (Minibüs)

Minibüs

Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren tek toplu taşıma aracı olan minibüsler, aynı zamanda en ekonomik ulaşım seçeneği olarak ön plana çıkıyor. Havalimanı terminal binasının hemen çıkışından kalkan ve her saat başı sefer düzenleyen minibüsler saat 07:00 ile 18:00 arasında hizmet veriyor. Bu saatlerin dışında şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz herhangi bir toplu taşıma aracı kalmıyor. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan minibüsle kent merkezine 90 - 100 dakikada gidebilirsiniz. Tabii bu süre yolcu sayısı ve trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Saat 18:00'dan sonra Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan şehir merkezine taksiden başka kullanabileceğiniz ulaşım alternatifi bulunmuyor. Havalimanı terminal binasının hemen önünde bekleyen taksilerden herhangi bir tanesine binerek ortalama 60 - 70 dakika içerisinde kent merkezine ulaşabilirsiniz. Aradaki mesafenin uzun olmasından dolayı yolculuğa başlamadan önce şoförle pazarlık edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için 0438 300 33 33 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hakkâri’de ulaşım ağının çok fazla gelişmiş olmamasından dolayı araç kiralama formülü seyahatiniz boyunca sizi büyük bir dertten kurtarabilir. Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na iner inmez terminal binasının içerisinde yer alan ofislerle görüşebilir, dilerseniz de www.havaalaniotokiralama.org internet sayfasına giderek rezervasyon yaptırarak araç kiralayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine kiraladığınız araçla gitmek ortalama 70 - 80 dakika sürüyor.

Transfer

Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmenin en kolay ve zahmetsiz yolu olan havalimanı transferi, iki ayrı seçenek olarak ayrılıyor. İlkinde, konaklamayı planladığınız otelin transfer hizmetinden faydalanıyorsunuz. Seyahate çıkmadan en az bir gün önce otelinizi arayarak ya da internet sayfasına giderek transfer hizmeti verip vermediğini öğrenebilirsiniz. Eğer veriyorsa, uçağınızın sefer bilgilerini otel yetkililerine bildirmelisiniz. Bunun üzerine otelinizdeki görevli kişiler, uçağınızın Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na inmesiyle beraber sizi terminal binasının hemen önünde hazır bekleyecek olan şoförlü bir araç gönderiyor. Size de bu farklı yolculuğun tadını çıkarmak kalıyor. Ancak unutmayın ki çoğu otel, havalimanı transferi için ekstra ücret talep ediyor. Son dakika bir sorunla karşı kaşıya kalmamak için otelinizle seyahat öncesi tüm detayları konuşmanızda fayda var. Özel şirketler tarafından verilen diğer transfer hizmetinden yararlanmak istiyorsanız, havalimanında yer alan ve transfer hizmeti veren havalimanı transfer firmalarının ofislerine giderek detaylı bilgi alabilir, rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. AYT Turizm, bu alanda en iyi hizmeti veren şirketlerden bir tanesi olarak kabul ediliyor. Siz de internet sitesi üzerinden ya da telefonla arayarak daha detaylı bilgi elde edebilirsiniz. Ayrıca, transfer hizmetinden aynı anda ne kadar fazla insan yararlanırsa, kişi başına düşen ücret de doğru oranda azalıyor. Bu nedenle sizinle birlikte şehir merkezine gitmek isteyen birkaç kişi daha bulabilirseniz, çok daha uygun fiyatlarla yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı