İstanbulHakkari

İstanbulHakkariInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz İstanbul - Hakkari Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz Hakkari - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Pendik Tren İstasyonu ve Pendik Deniz Otobüsü İskelesi’ne yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yaklaşık 50 kilometrelik bir yolculuk yapmak gerekiyor. Öte yandan otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da şehir içine ulaşabileceğiniz gibi eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da rahatlıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Taksim veya Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri bulunduğunuz noktaya göre değişen bir ücrete sahip. Point Otel ve Divan Otel’in önünden kalkan beyaz renkli HAVATAŞ otobüsleri, sizleri havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısında bırakıyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Bindiğiniz noktaya göre yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer kalkış noktası ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ederek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşıyor. Sultanahmet’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ise tramvaya binerek Sirkeci durağına, sonra Eminönü-Kadıköy vapurunu kullanıp son olarak da HAVATAŞ otobüslerine binerek yolculuklarını tamamlayabilirler.

İETT Otobüsleri

Levent’ten E4 ve E3 otobüsleri ile Botancı’dan E9 otobüsü ile Kadıköy ve Kurtköy’den E10 otobüsü ile Sultanahmet’ten E11 otobüsü ile Altunizade ve Ümraniye’den E18 otobüsü ile Uzunçayır’dan 16S Metrobüsü ile Kartal ve Tepeören’den 132 numaralı otobüs ile ve Pendik Metro’dan KM20 ile rahatlıkla Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise aldığınız noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösterebiliyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak kaldığınız süre içerisinde daha indirimli ve sorunsuz bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakalarının merkezlerinde bulabileceğiniz dünyaca ünlü araç kiralama şirketleri mevcut. Eğer kendi aracınız yoksa bu şirketlerin birinden araç kiralayarak havalimanına ulaştığınızda aracı burada bırakabiliyorsunuz. Bu araç kiralama şirketlerinden öne çıkanlarını ise Windy Car Rental, Rent Go, Sun, Europark, Sixt, Europcar, Hertz, Budget, Dollar, Avis, Thrifty olarak sıralayabiliriz. Özel bir araçla Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek isteyenler ve kısıtlı zamanı olanlar için ise E5 veya TEM otoyolunu tavsiye ediyoruz. Zira diğer yollar kilometre bazında daha kısa olsalar bile yoğun trafik sebebiyle yolda geçirdiğiniz süre iki hatta üç katına çıkabiliyor. Öte yandan otelde konaklayacaksanız önceden görüştüğünüz takdirde otelin shuttle hizmetinden yararlanabileceğinizi de hatırlatmadan geçmeyelim.

Taxi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, İstanbul’un dört bir yanında 7/24 hizmet veriyor. Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksi ile gitmek her ne kadar pahalı da olsa paylaşımlı taksi kullanılarak bu fiyat aşağılara çekilebilir. Havaalanının Pendik’ten 12, Taksim Meydanı’ndan ise yaklaşık 50 kilometre uzakta olduğunu düşünürsek seçim sizin. Öte yandan Sawkoop bünyesinde hizmet veren ve havalimanı için sabit bir tarife uygulayan taksileri de internetten rahatlıkla bulabileceğiniz numaralar sayesinde çağırabilirsiniz. Gittiğiniz yol ne kadar uzak olsa da sabit bir fiyat tarifesi izledikleri için bu taksileri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Hakkâri’de Ulaşım Hakkında

Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğusunda yer alan, İran ve Irak'la sınır komşusu Hakkâri’de şehir içi ulaşımda minibüsler ve belediye otobüsleri kullanılıyor. Yüksekova, Hakkâri merkeze yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta olduğu için bu güzergâhta yalnızca belirli saatler arasında minibüsler hizmet veriyor. Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na göre şehir merkezine çok daha yakın olan Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ise merkezden yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen toplu taşıma aracı olan otobüsler, saat sabah 06:30 ile akşam saat 20:00 aralığında hizmet veriyor. Bunların yanı sıra Hakkâri’de bir yerden bir yere gitmek için taksileri de kullanabilirsiniz.

Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için 80 kilometrelik yolun katedilmesi gerekiyor. Belediye otobüslerinin hizmet vermediği bu güzergahta toplu taşıma aracı olarak minibüsler kullanılıyor. Saat 18:00'dan sonra minibüs seferleri bitiyor ve ulaşım için diğer alternatifler devreye giriyor. Taksi, aradaki mesafeyi de hesaba katınca biraz pahalı olsa da gitmek istediğiniz yere en hızlı ve konforlu yolculuğu sağlayacağınız ulaşım aracı olarak ön plana çıkıyor. Tercih edebileceğiniz diğer seçenekler ise; araç kiralama ve transfer.

Toplu Taşıma Araçları (Minibüs)

Minibüs

Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet veren tek toplu taşıma aracı olan minibüsler, aynı zamanda en ekonomik ulaşım seçeneği olarak ön plana çıkıyor. Havalimanı terminal binasının hemen çıkışından kalkan ve her saat başı sefer düzenleyen minibüsler saat 07:00 ile 18:00 arasında hizmet veriyor. Bu saatlerin dışında şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz herhangi bir toplu taşıma aracı kalmıyor. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan minibüsle kent merkezine 90 - 100 dakikada gidebilirsiniz. Tabii bu süre yolcu sayısı ve trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Saat 18:00'dan sonra Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan şehir merkezine taksiden başka kullanabileceğiniz ulaşım alternatifi bulunmuyor. Havalimanı terminal binasının hemen önünde bekleyen taksilerden herhangi bir tanesine binerek ortalama 60 - 70 dakika içerisinde kent merkezine ulaşabilirsiniz. Aradaki mesafenin uzun olmasından dolayı yolculuğa başlamadan önce şoförle pazarlık edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için 0438 300 33 33 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Hakkâri’de ulaşım ağının çok fazla gelişmiş olmamasından dolayı araç kiralama formülü seyahatiniz boyunca sizi büyük bir dertten kurtarabilir. Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na iner inmez terminal binasının içerisinde yer alan ofislerle görüşebilir, dilerseniz de www.havaalaniotokiralama.org internet sayfasına giderek rezervasyon yaptırarak araç kiralayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine kiraladığınız araçla gitmek ortalama 70 - 80 dakika sürüyor.

Transfer

Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmenin en kolay ve zahmetsiz yolu olan havalimanı transferi, iki ayrı seçenek olarak ayrılıyor. İlkinde, konaklamayı planladığınız otelin transfer hizmetinden faydalanıyorsunuz. Seyahate çıkmadan en az bir gün önce otelinizi arayarak ya da internet sayfasına giderek transfer hizmeti verip vermediğini öğrenebilirsiniz. Eğer veriyorsa, uçağınızın sefer bilgilerini otel yetkililerine bildirmelisiniz. Bunun üzerine otelinizdeki görevli kişiler, uçağınızın Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na inmesiyle beraber sizi terminal binasının hemen önünde hazır bekleyecek olan şoförlü bir araç gönderiyor. Size de bu farklı yolculuğun tadını çıkarmak kalıyor. Ancak unutmayın ki çoğu otel, havalimanı transferi için ekstra ücret talep ediyor. Son dakika bir sorunla karşı kaşıya kalmamak için otelinizle seyahat öncesi tüm detayları konuşmanızda fayda var. Özel şirketler tarafından verilen diğer transfer hizmetinden yararlanmak istiyorsanız, havalimanında yer alan ve transfer hizmeti veren havalimanı transfer firmalarının ofislerine giderek detaylı bilgi alabilir, rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. AYT Turizm, bu alanda en iyi hizmeti veren şirketlerden bir tanesi olarak kabul ediliyor. Siz de internet sitesi üzerinden ya da telefonla arayarak daha detaylı bilgi elde edebilirsiniz. Ayrıca, transfer hizmetinden aynı anda ne kadar fazla insan yararlanırsa, kişi başına düşen ücret de doğru oranda azalıyor. Bu nedenle sizinle birlikte şehir merkezine gitmek isteyen birkaç kişi daha bulabilirseniz, çok daha uygun fiyatlarla yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.