Hakkariİstanbul

HakkariİstanbulInvalid date
Aramayı Değiştir
Gidiş
Varış
Fiyat Grafiği

En Ucuz Hakkari - İstanbul Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

En Ucuz İstanbul - Hakkari Uçak Biletleri

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, aradığınız kriterlere uygun uçuş bulunamadı.

Şehir Merkezinden Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na gitmek için kullanabileceğiniz tek toplu taşıma aracı olan minibüsler de yalnızca belirli bir saat aralığında sefer düzenliyor. Bu nedenle ulaşımın bir hayli zor olduğu güzergahta tercih edebileceğiniz diğer ulaşım alternatifleri ise taksi, araç kiralama ve transfer. Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile şehir merkezi arasında 80 kilometre olduğunu da hesaba katınca, özel ulaşım araçlarını tercih etmeniz durumunda kişi sayısı bakımından kalabalık olmak önerilebilir. Bu sayede ücreti bölüşerek daha uygun bir ulaşım imkanından yararlanma şansını yakalayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Minibüs)

Minibüs

Otobüslerle birlikte şehir içi ulaşımda en çok başvurulan ulaşım alternatifi olan minibüsler, aynı zamanda Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na gitmek isteyenler için de en ekonomik taşıma araçları arasında kabul edilebilir. Sabah saat 07:00 ile akşam saat 18:00 arasında hizmet veren minibüsler saat başı hareket ediyor. Trafik yoğunluğu ve yolcu sayısına göre değişebilse de şehir merkezinden havalimanına minibüsle gitmek ortalama 90 - 100 dakika sürüyor. Bu nedenle eğer uçak kalkış saatini kaçırmak istemiyorsanız, bileti saatinizden oldukça erken bir saatte yola çıkmalısınız.

Özel Ulaşım Araçları (Taksi, Araç Kiralama, Transfer)

Taksi

Özellikle acelesi olanlar ya da gece uçağına binecekler tarafından sıklıkla kullanılan taksiler, Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı ile şehir merkezi arasından 80 kilometre bulunmasından dolayı biraz pahalı olabiliyor fakat şoförle pazarlık ederek ücrette biraz indirim yapılabiliyor. Şehir merkezinde yer alan taksi duraklarından; Şehir Taksi Durağı (0438 211 41 45), Sağlık Taksi Durağı (0438 211 23 08), Sümbül Taksi Durağı (0438 211 34 36) ve Bizim Taksi Durağı'ndan (0438 211 08 58) herhangi bir tanesini arayarak bulunduğunuz yere taksi çağırabilirsiniz. Dilerseniz de yoldan bir taksi çevirerek havalimanına gidebilirsiniz. Ortalama 60 - 70 dakika süren yolculuk, kış aylarında, özellikle de akam saatlerinde yolun buzlanması ve güvenlik önlemleri sebebiyle daha uzun sürebiliyor.

Araç Kiralama

Hakkâri seyahatiniz boyunca sizi büyük bir dertten kurtaracak olan araç kiralama seçeneği, aynı zamanda şehir merkezinden Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na gitmeyi de oldukça kolaylaştırıyor. Şehir merkezinde yer alan araç kiralama firmalarını ziyaret ederek fiyat alabilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz. Üstelik erken rezervasyon yaptırmanız durumunda firmaların size özel sundukları indirim ve fırsatlardan da faydalanabilirsiniz. Şehir merkezinden kiraladığınız araçla Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na gitmek ortalama 70 - 80 dakika sürüyor.

Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Hakkında

5 yıl süren çalışmaların ardından 2015 senesinde hizmete açılan Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı, 2015 yılının Ağustos ayında, bölgede yaşanan silahlı çatışmalar sebebiyle kapatılmış, Eylül 2016'da ise tekrardan hizmete açılmış. Yalnızca iç hatlar uçuşlarının gerçekleştirildiği havalimanından İstanbul (Atatürk Havalimanı) ve Ankara'ya Türk Hava Yolları tarafından direkt uçuşlar düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde 160 bin yolcunun durak noktası olan Hakkâri Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'ndan Türkiye'nin diğer şehirlerine de aktarmalı uçuşlar bulmak mümkün.

İstanbul’da Ulaşım Hakkında

Sabiha Gökçen Havalimanı, geniş bir alana yayılmış olan dış ve iç hat terminalleriyle 2001 yılından beri verdiği taşımacılık hizmetleriyle Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanlarından biri olarak da gösteriliyor. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı; Taksim’e 50, Kadıköy’e ise 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. E-5 karayoluna sadece 5 kilometre uzaklıkta yer alan ve 25 milyon yolcuya hizmet verebilen Sabiha Gökçen Havalimanı; VIP salonları, otelleri, alışveriş mağazaları, seyahat acenteleri ve yeme içme alanlarıyla da göz doldurmayı başarıyor. Gerek Avrupa gerekse Anadolu yakasında onlarca farklı toplu taşıma aracı ile her gün milyonlarca insanı gitmek istediği yere ulaştıran İstanbul, dünyanın sayılı ulaştırma ağlarından birine sahip. Trafiği her ne kadar zaman zaman yoğun da olsa şehir içi ulaşımda hangi yolu veya hangi taşıtı kullanırsanız hedefinize daha hızlı ulaşabileceğinizi gösteren web tabanlı uygulamalar da mevcut. Tren, metro, Marmaray, otobüs, minibüs, taksi dolmuş ve İDO gibi onlarca toplu taşıma aracının yanında taksi ve Uber gibi özel taşıma araçlarıyla da istediğiniz her yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ulaşımı hakkında en sık sorulan soruları yanıtladık.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Pendik Deniz Otobüsü İskelesi ve Pendik Tren İstasyonu’na yaklaşık 15 kilometre mesafede konumlanan Sabiha Gökçen Havalimanı’na; Taksim’den 50 Kurtköy ve Kadıköy’den de 40 kilometrelik bir yolculuk sonucunda ulaşılabiliyor. Bu sebeple otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanında deniz otobüsü ve tren kullanarak da ulaşım sağlanabilen Sabiha Gökçen Havalimanı’na eğer aceleniz varsa araç kiralayarak veya taksi çağırarak da ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları (Havabüs Otobüsleri, İETT Otobüsleri)

Havabüs Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim veya Kadıköy’e seyahat etmek isteyenler için ideal bir yol olan Havabüs otobüsleri gideceğiniz noktaya göre değişen bir ücrete de sahip. Havalimanı terminal binasının gelen katında çıkışın hemen karşısından kalkan ve üzerinde HAVATAŞ yazan beyaz otobüsler, havalimanından kalktıktan sonra direkt olarak Point Otel ve Taksim Divan Otel’in önüne gidiyor. 1. Levent, Dolapdere, Zincirlikuyu, Kavacık-FSM Köprüsü ve Taksim güzergâhlarında ilerleyen Havabüs otobüsleri, sabaha karşı 3’te başladığı seferlerine gece 1’de son veriyor. Yaklaşık 1,5 saat civarı süren bir yolculukla istediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlayan bu otobüslerin bir diğer güzergâhı ise Kadıköy. Kadıköy Havabüsleri, rıhtımdaki İETT duraklarının önünden kalktıktan sonra Yeni Sahra, Tem bağlantılı yol ve Kadıköy güzergâhını takip ediyor. Sultanahmet’e gitmek için ise HAVATAŞ otobüsleriyle Kadıköy’e gittikten sonra Kadıköy-Eminönü vapuruna binerek Sirkeci durağına, oradan da tramvaya binerek Sultanahmet Meydanı’na ulaşabilirsiniz.

İETT Otobüsleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan çıktıktan sonra kolaylıkla karşı yakaya geçerek Taksim’e ve diğer yakın ilçelere ulaşmanızı sağlayan İETT otobüsleri; E4 ve E3 otobüsleri ile Levent’e, E9 otobüsü ile Bostancı’ya, E10 otobüsü ile Kurtköy ve Kadıköy’e, E11 otobüsü ile Sultanahmet’e, E18 otobüsü ile Ümraniye ve Altunizade’ye, 16S Metrobüsü ile Uzunçayır’a, 132 numaralı otobüs ile Tepeören ve Kartal’a ve KM20 ile Pendik Metro’ya rahat bir ulaşım sunuyor. Gişelerden tek geçişlik olarak alabileceğiniz biletler ise gideceğiniz noktaya göre fiyat olarak değişkenlik gösteriyor. Öte yandan İstanbul’da daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mavi Kart veya İstanbul Kart alarak daha indirimli bir yolculuk yapma şansına da sahipsiniz.

Özel Ulaşım Araçları (Araç Kiralama, Taksi)

Araç Kiralama

Özel aracınızla en kısa ve rahat yoldan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’un şehir merkezine gitmek için öncelikle 1,5 kilometre uzaklıkta yer alan TEM otoyolunu veya E5 Karayolunu kullanmanız gerekiyor. Ardından gideceğiniz istikâmetin tabela ve göstergelerini kullanarak İstanbul’un hemen her yerine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Öte yandan araç kiralamak isterseniz havalimanının terminalinde hizmet veren onlarca araç kiralama firması mevcut. Bu firmalardan öne çıkanları ise RentGo, Sixt, Hertz ve Enterprise.

Taksi

Uber, özel ve paylaşımlı olmak üzere farklı türde hizmetlerinden yararlanabileceğiniz taksiler, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda günün 24 saati olmak üzere her gün hizmet veriyor. Terminalin dışına çıktığınızda denk geleceğiniz taksilerin genellikle havalimanı taksileri olduğunu belirtmekte de fayda var. Bunun anlamı ise havalimanı taksilerinin kilometre başına sabit bir fiyat uyguluyor olması. Yani hangi taksiye binerseniz binin, taksinin tekerlek boyu ne olursa olsun vereceğiniz ücret değişmiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim Meydanı’na taksi ile ulaşım ise trafiğin durumuna göre ortalama 1 saat sürüyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı