Vizesiz Seyahat Edilebilecek 10 Ülke | Gidiyorum.com

Vizesiz Seyahat Edilebilecek 10 Ülke

Ukrayna

 

Vize serbestliği ile seyahat edebileceğiniz Doğu Avrupa ülkelerinden biri Ukrayna. Yapılan son anlaşmalarla, yenilenen çipli nüfus cüzdanınızla pasaport çıkarmadan Ukrayna’ya seyahat etmeniz mümkün. Ukrayna’nın başkenti Kiev haricinde görülebilecek önemli şehirler arasında; Odesa, Kharkiv, Sivastopol, Yalta, Lviv, Lutsk, Donetsk ve Simferopol şehirleri yer alır. Seyahat amacınız kış turizmi ve kayaksa Ocak-Şubat aylarında, gezip keşfetmekse Haziran-Eylül arasında seyahat etmeniz uygun olacaktır.

 

İstanbul ve Ankara’dan hemen her gün Ukrayna uçuşları yapılmaktadır. Aktarmalı ya da direkt uçuşlar bulabilirsiniz. gidiyorum.com'dan “uçak fimaları”nın “ucuz bilet”lerini temin edebilirsiniz!

 

 

Fas

 

Akdeniz ve Atlas Okyanus’u arasında kalan Fas, 90 güne kadar vizesiz olarak seyahat imkanı tanıyan ülkelerden. Pasaportunuz olması şartıyla Türkiye’den Fas’a vizesiz seyahat edebilirsiniz. Fas, şehirleri ve sahip olduğu doğal güzellikleri sayesinde birçok turistin ziyaret ettiği bir ülke. Afrika kıtasında bulunmasına rağmen Afrika Birliği’ne üye olmayan tek ülke aynı zamanda. Kırmızı Şehir olarak bilinen Marakeş, Fas’ın ilk başkentidir ve ülkenin en dikkat çekici şehirlerinden biridir. Herkesçe bilinen Casablanca filmi sayesinde Kazablanka şehrinin de popülaritesi artmıştır. Rabat ise şimdiki başkent ve eğitim şehridir.

Fez, Tangier ve Meknes de Fas’da görülmesi gereken şehirlerdendir. Fas ziyareti için en uygun aralık Kasım-Mart aylarıdır.

 

Kazablanka-İstanbul arası aktarmasız uçuşlar haricinde uluslararası havayolu firmalarıyla aktarmalı uçuşları da tercih edebilirsiniz. “en uygun uçak” ve “en ucuz bilet”ler gidiyorum.com'da!

 

 

Bosna Hersek

 

Güneydoğu Avrupa’da bulunan Bosna Hersek, Türk vatandaşları için vizesiz seyahat imkanı sunan ülkelerden biridir. Başkenti Saraybosna olan Bosna Hersek’in diğer önemli şehirleri; Mostar, Srebrenitsa, Travnik, Trebinje ve Neum’dur. Bosna Hersek dört mevsime sahip olmasına rağmen kışları oldukça soğuk geçer. Balkanlar’ın en önemli duraklarından biri olan Bosna Hersek’i kış turizmi için ziyaret edecekseniz Ocak-Mart ayları kış turizmine uygundur. Ancak rahat bir gezi için sonbahar veya ilkbaharda gitmek faydalı olacaktır.

 

İstanbul-Saraybosna direkt uçuşlarının “uçak biletleri”ni gidiyorum.com'dan temin edebilirsiniz.

 

 

Bolivya

 

İsmini bağımsızlık hareketinin öncüsü Simone Bolivar’dan alan Güney Amerika ülkesi Bolivya, Türkiye ile 90 güne kadar vize serbestisi anlaşması olan ülkelerdendir. Başkenti Sucre olan Bolivya’nın idari merkezi La Paz’dır. Ülke, doğal güzellikleri ve bir dönem sömürge olmasına rağmen koruduğu kültürel yapısıyla görülmeye değer yerlerden biri olma özelliği taşır. Santa Cruz eğlence dünyasıyla, Oruro karnavallarıyla, Tupiza ise doğal güzelliği ile ünlüdür. Ilıman iklim kuşağında bulunan Bolivya’ya seyahat için en rahat iklim dönemi Mayıs-Ekim aralığıdır.

 

Türkiye’den Bolivya’ya direkt uçuş yoktur. Amsterdam, Lima, Madrid, Peru, Frankfurt ya da Amerika’dan aktarmalı uçuşlarla yolculuk yapabilirsiniz. Ancak Amerika ve Frankfurt aktarma için transit vize istemektedir. “türk hava yolları” uçuşları ve “uygun uçak bileti” aramalarınızı gidiyorum.com üzerinden yapabilirsiniz.

 

 

Japonya

 

Japonya turistik amaçlı ziyaretler için 90 güne kadar vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkelerdendir. Ancak çipli pasaportunuz olması gerekmektedir. Bütçenizi dikkatli planlayarak yaz aylarında gitmeyi tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Çünkü Japonya ılıman iklim kuşağında yani fazla yağış alan bir ülkedir ve pahalıdır. Başkent Tokyo dışında Osaka, Kyoto, Nagoya, Yokohama önemli şehirleridir. Tarihi önemi dolayısıyla Nagasaki ve Hiroşima da görülebilecek şehirler arasındadır.

 

Japonya’ya İstanbul ve Ankara’dan direkt uçuşlar mevcuttur. Dilerseniz bu uzun yolculukta aktarmalı uçuşları da tercih edebilirsiniz. Hiroşima, Okinawa, Osaka, Tokyo, Sendei, Dukuoka ve Sapporo’ya uçuşlarınız için “uçak firmaları” “bilet al” seçeneklerine gidiyorum.com'dan ulaşabilirsiniz.

 

  

 

İran

 

İran, Türk vatandaşlarına 90 güne kadar vize muafiyeti sunan ülkeler arasındadır. Ortadoğu’nun köklü geçmişe sahip ülkelerinden biri olan İran aynı zamanda Türkiye’nin sınır komşusudur. Başkent Tahran haricinde tarihsel açıdan önemli birçok şehri vardır. İsfahan, Meşhed, Tebriz, Şiraz ve Horasan İran’ın önemli şehirleridir. Dağlık bölgeler yazın seyahate uygundur ancak genellikle yaz sıcaklıkları yüksek olduğundan ilkbahar ya da sonbaharda seyahat etmeniz daha rahat olacaktır.

 

İstanbul ve Ankara’dan haftanın her günü direkt veya aktarmalı uçuşlar Ashaf, İsfahan, Tebriz, Şiraz, Kermanşah, Meşhed ve Tahran destinasyonları arasında yapılır. “thy” “uygun uçak biletleri”ne gidiyorum.com'dan ulaşabilirsiniz.

 

 

Uruguay

 

Başkenti Montevideo olan Uruguay da Güney Amerika ülkeleri içinde, 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz seyahat edilebilen ülkeler arasındadır. Festivalleri ve yaz turizmi ile dikkat çeken ülke Güney Amerika’nın en gelişmiş ülkesidir. Punto del Este, Sato, La Paloma, Colonia del Sacramento önemli şehirleri arasındadır. Uruguay, Aralık-Mart arasında rahatlıkla görülebilecek bir ülkedir.

 

Uruguay’a Türkiye’den direkt uçuş yoktur. Madrid, Frankfurt, Latin Amerika ve Amerika üzerinden aktarmalı seyahat etmeniz mümkündür. Ancak Amerika aktarma sırasında vize ve Frankfurt da transit vize istediğinden yolculuk planlamanızı buna göre yapmanız faydalı olacaktır. Aktarmalı uçuşlarınız için “uçak firmaları”nın “uygun uçak bilet”lerini gidiyorum.com ile temin edebilirsiniz.

 

 

Makedonya

 

Balkanlarda tarihi bağlarımız olan bir diğer ülke olan Makedonya, aynı zamanda 90 güne kadar vizesiz seyahat edilebilecek ülkelerden biridir. Başkenti Üsküp olan Makedonya’ya gidilebilecek en uygun aralık Haziran-Ekim ayları arasındadır. Üsküp’den sonra Manastır, Ohri, Kumanovar, Veles ve Pirlepe şehirleri görülmeye değerdir. Makedonya tarihi mekanları haricinde doğal güzellikler açısından da cazip bir rotadır.

 

İstanbul ve Ankara’dan direkt uçuşlar haricinde İstanbul’dan otobüs ile de seyahat edebilirsiniz. Yolculuğunuz için “uçak bileti” ve “otobüs bileti” sorgulamalarınızı gidiyorum.com üzerinden yapabilir, seyahatinizi bütçenize “en uygun bilet”ler ile gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

Arjantin

 

Güney Amerika ülkeleri içinde, en çeşitli iklim özellikleri gösteren ülkelerden biri olan Arjantin hemen her dönem seyahat edilebileceği gibi birçok turizm çeşidi için de olanaklı bir ülkedir. Sonbahar’da hasat zamanı olan bölgeler doğa turizmini, Haziran-Ağustos arası And Dağları kış turizmini, Mar del Plata yaz turizmini mümkün kılar. Arjantin 90 güne kadar vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler arasındadır. Tangosu ile ünlü Buenos Aires haricinde Mendoza, El Calafate, Cordoba, Mar del Plata ve La Boca Arjantin’in farklı güzelliklerini görmeniz için ziyaret edebileceğiniz şehirlerdir. Brezilya sınırını oluşturan Iguazu Şelaleri ise Arjantin’in en önemli doğal güzellikleri arasındadır.

 

Arjantin’e Ankara ve İstanbul’dan direkt uçuşlarınızı gidiyorum.com'dan “thy uçak bileti”, “uçak bileti al” aramaları ile “uygun uçak bileti” olarak düzenleyebilirsiniz.

 

 

Brezilya

 

Güney Amerika’da bulunan Brezilya 2004 yılından itibaren Türkiye’ye 90 gün sınırıyla vize muafiyeti sağlayan ülkelerdendir. Başkenti Brasilia olmasına rağmen kültür başkenti ve en kalabalık şehri Sao Paulo’dur. Brezilya da Arjantin gibi birbirinden farklı iklim kuşakları içinde yer alır. Dolayısıyla gideceğiniz bölgeye göre seyahat tarihi belirlemeniz faydalı olacaktır. Amazon ve Atlantik Ormanları ile ünlü plajları doğa ve yaz turizmini çekici hale getirirken etnik kültürü, futbol ve samba etkinlikleri sebebiyle de oldukça dikkat çeken bir ülkedir. Salvador, Rio de Janerio, Porto Alegre ve Santos da görmeniz gereken şehirleri arasında yer alır.

 

Ankara ve İstanbul’dan Sao Paulo, Rio de Janerio, Porto Alegre, Salvador, Natal, Cuiaba, Florianapolis, Fortaleza, Recife, Goiania, Maceio ve Brasilia’ya direkt ve aktarmalı uçuşlarda “ucuz uçak bileti”, “uçak biletleri”, “uçak firmaları” aramalarınıza gidiyorum.com'dan ulaşabilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.